2 minuty čtení

Ve tweetu Skrblíka jsem se dozvěděl o doručení Michala Bláhy na nejlepší datovou SIMku pro EU. Teď ve Španělsku jsem si pořídil tuhle předplacenku od Orange a musím říct, že to je super kauf. Kartu jsem koupil v malém místním obchůzku se vším možným a zaplatil za ní 10 Euro, včetně 5 Euro kreditu. Podobně jako v jiných státech, kartu prodejce registruje na vaše osobní údaje (je potřeba mít sebou pas).

Tip: V Michalovo článku najdete odkaz na objednání SIMky i z gauče v ČR. Nemusíte jezdit do Španělska.
(v závěru mého článku přikládám foto balíčku se SIMkou, který mi přišel do ČR)

Malý zádrhel byl, že karta neměla možnost vylomit si nano-SIM velikost, kterou potřebuji pro iPhone. Karta v mém případě byla jen klasická velká SIMka, jaká se prodávala před 10 lety. Nakonec ale nic, s čím si neporadí ten „brouk pytlík“ schovaný v každém Čechovi. Na recepci hotelu jsem si půjčil nůžky a kartu na první dobrou ohobloval na potřebnou velikost.

Tip: 20+ osvědčených nástrojů a aplikací pro růst projektů a firmy >>

Kartu jsem nastavil pomocí online samoobsluhy na www.orange.es, záložka MiOrange. Moje Španělština je tragická, ale přes Google Translator se na webu člověk v pohodě orientuje. Ještě lepší než na notebooku mi přišla online samoobsluha v mobilu, kde si je možné snadno kontrolovat objem spotřebovaných dat. V samoobsluze jsem si vybral tarif Ballena a Go Europe, viz. článek níže.

Předplacenka od španělského Orange má dvě velké výhody:

1. Jasná volba pro dovolenou ve Španělsku

Při dovolené ve Španělsku (v mém případě na Kanárech) získáte aktivací tarifu Ballena/Velryba za cenu 8,95 Euro solidní 2 GB dat. Teď v létě je nějaká akce, dříve za tuhle cenu byl 1 GB dat. Bonus získáte opakovaně, takže když vyčerpáte data, za dalších 8,95 Euro máte opět 2 GB.

Těch 8,95 Euro je měsíční paušál na předplacené kartě. Pokud na kartě máte kredit a chcete ji dále používat, snižte si po dovolené paušál na nulový, jinak se vám tento paušál opět naúčtuje.

Mimochodem, testoval jsem i SIM od španělského Vodafone a důležité parametry byly výrazně horší – dražší data (800 MB za 10 EUR) a kvalita signálu i připojení horší. I když se signál na iPhone tvářil jako 3G a ukazoval 3-4 čárky signálu, data často nefungovala. Možná přetížená síť, nevím, u Orange se mi to nestávalo.

2. Nejlepší karta pro roaming v celé EU

V celé EU a Norsku, Islandu a Lichtenštejnsku můžete s touto kartou surfovat za 1 Euro/100 MB během 24 hodin. Tento roamingový tarif se jmenuje Go Europe a zde jsou detaily na webu orange.es v angličtině. Podmínky a pricing popsal výborně právě Michal Bláha ve svém článku. Zkuste schválně podmínky a jednoduchost pricingu srovnat s tím, co nabízí čeští operátoři.

Ještě doplním odkaz, kde se informují o cenách dat ve Španělsku (i v jiných státech). Poměrně dobře zpracovaný přehled najdete zde.

Důležitá věc na závěr – iPhone tethering mně osobně funguje. Mám v iPhone dostupný oficiální hotspot profil a můžu sdílet data do notebooku a dalšího mobilu/tabletu. Vše otestováno a tento článek píšu v notebooku, kam si sdílím data z iPhone s orange.es SIMkou.

Fotografie balíčku, pokud si SIMku objednáte do ČR přes odkaz v článku Michala Bláhy:

simkarta-orange-spanelsko-mundo

 Takto vypadá balíček a SIMka, která vám dojde při objednávce do ČR přes Michalův článek

simka-orange-spanelsko-vylamovaci-nano

Detail došlé SIMky – možnost vylomit si požadovanou velikost pro Samsung i iPhone telefony