Menu
10 miliónů investovali startupisté z Mitonu do nového sídla v Karlíně

10 miliónů investovali startupisté z Mitonu do nového sídla v Karlíně

1 minuta čtení

Čtyři rychle rostoucí firmy z portfolia Mitonu si vybudovaly nové společné sídlo. Cílem nových kanceláří je spojit síly a know-how a přes pěkné prostředí lákat posily do týmu.

Do nových kanceláří se přestěhovaly čtyři firmy Mitonu. V karlínském Corsu nyní sídlí kromě Miton týmu také vyhledávač módy Glami, vyhledávač nábytku Biano, online prodejce aut Driveto a Sense Arena. Nedaleko má Miton další své investice, konkrétně startupy Bonami, Rohlik.cz, Twisto nebo Rossum.

V kancelářích pracuje okolo 100 lidí ze 14 různých zemí, nejvíce v Glami, které už působí ve 12 státech.

Podle tiskovky jsou kanceláře navržené pro co největší setkávání lidí. Centrum prostoru tvoří kuchyně s jídelnou a místo pro prezentace a workshopy s kapacitou až 60 lidí.

Dříve jsem si myslel, že „pražské“ křemíkové údolí je Anděl, kde sídlí internetové firmy v čele s tuzemskou jedničkou Seznam.cz. Dneska už si to nemyslím. Florenc a Karlín jsou místa, kde lze v Praze nalézt asi nejvíce úspěšných startupů na metru čtverečním.

David Špinar, šéf Mitonu, vyčíslil investici do kanceláří na zhruba 10 miliónů korun. Po dvou měsících provozu nových kanceláří hodnotí investici jako úspěšnou. „Lidi se víc baví a taky se v nových prostorách dobře cítí,” říká v tiskovce David.

Poslední aktualizace: 28. 11. 2018