Menu
Shrnutí proměny za 10 let a nastartování nových výzev #10yearchallenge

Shrnutí proměny za 10 let a nastartování nových výzev #10yearchallenge

3 minuty čtení

Jedna z věcí, která mě nepřestává fascinovat, je schopnost lidí komplet změnit svůj život i sebe sama. A kolikrát je to mnohem větší změna, než si kdokoliv dokáže představit.

Za 4 týdny mi bude 35 let. Zdá se mi správný občas nasdílet něco z té trošky zkušeností, co jsem zatím získal. Jdu s kůží na trh a udělal jsem výjimečně něco, co běžně nedělám. Vytáhl jsem z archivu fotku, jak jsem vypadal před 10 lety. To je v době, kdy jsem úspěšně pracoval v korporátu na teplém místečku, měl solidní a jistý příjem, kariérně jsem rostl a učil se v práci hromadu skvělých věcí, ze kterých těžím dodnes. Zdálo se, že mám tak nějak všechno. Opak byl pravdou. Dneska se k tomu období nerad vracím.

Už jsem tady na blogu zmiňoval změny v mém životním stylu, co vše odstartovaly – pustil jsem se do podnikání, začal jsem jíst zdravě, obecně se snažím dodávat tělu správnou energii (palivo), přestal jsem jíst maso (max. ryby a seafood), začal jsem běhat, snažím se udržovat fit a regenerovat, ať jsem ready na všechny ty výzvy, co mě každý den čekají.

Poslení měsíce pracuji na tom, abych tohle všechno posunul zase o něco dále a cítil se ještě lépe, pokud to je možné (a byl bych bláhový, kdybych si myslel, že to nejde).

Začal jsem meditovat

Mám za sebou nějaké první série meditování a musím říct, že je to pecka. Skvělý relax. Už mě nepřekvapuje, že je v Americe u hromady úspěšných lidí z businessu meditování tolik populární.

Pro meditování používám mobilní appku Headspace. Btw. má hodnocení 4,8* z 5 na vzorku 58.000 hodnocení. Dost skvělý, co? 🤩

Otužování

O pozitivním vlivu otužování na zdraví asi není nutné psát. Kamarád říkal, že u nich na východě dokonce věří, že otužování pomáhá proti rakovině. Spousta lidí v mém okolí se otužuje a jsou to samí borci a inspirativní lidi.

Inspirací je pro mě třeba frajer Čeněk Stýblo, který teď po dobu 30 dní chodí do ledové vody. Zrovna Čeněk zmiňoval, že patřil mezi lidi, co studenou vodu nesnáší a v létě mají problém vlézt do vody, co má 20 stupňů.

Čeněk Stýblo a jeho výzva – každý den po dobu 30 dní v ledové vodě

Čeněk začal s cvičením a postupným otužováním podle Wim Hof metody. Říkal, že se stal závislý na tom skvělém pocitu po skončení otužování. Více mých známých začalo s dechovým cvičením a otužováním podle Wim Hofa.

Mrkněte na tohle video, je velmi zajímavé (pro titulky klikněte na ikonu „cc“ v pravém spodním rohu videa):

Spoustu informací o Wim Hof metodě najdete na tomhle webu. Je to až neuvěřitelné vidět, co Wim Hof a lidi kolem něj dokážou. Pro skeptiky doporučuji třeba tenhle článek na respektovaném webu RedBullu.

Určitě taky doporučuji tenhle dokument.

Zajímavá je třeba fotka Wim Hofa z výšlapu na Sněžku

Do začátku může být dobrým pomocníkem tahle aplikace do mobilu, která pomáhá s návody a praktikováním Wim Hof metody.

One more thing

Čtu teď knížku Can’t Hurt Me, kterou napsal David Goggins. Je to jedna z nejlépe hodnocených knížek na Amazonu s hodnocením 4,9* z 5 při 1.200 hodnoceních. Hustý.

Knížka popisuje proměnu obtloustlého chudého chlapce, kterého týral otec. Zkusím po přečtení sepsat recenzi. Už teď rozhodně můžu knížku doporučit. Jakou cestou David prošel napoví následující fotka „předtím-poté“.

Jakým způsobem disciplína a odhodlání dokázaly změnit Davida Gogginse

Další posun v posilování těla a tím i celkové energie je pro mě jasný cíl na následující měsíce a roky. Zase se o kousek posunout dále, cítit se ještě lépe a být připravený na všechny ty obří výzvy, které nás čekají v práci i doma. Máknu na tom a rád budu i nadále občas sdílet úspěchy i fuckupy. 💪🏼

Poslední aktualizace: 28. 01. 2019