Menu
4 rady od úspěšného podnikatele Elona Muska

4 rady od úspěšného podnikatele Elona Muska

1 minuta čtení

Myslím, že není třeba Elona Muska nějak představovat. Je to velký vizionář a úspěšný podnikatel (SpaceX, Tesla, ex platební systém PayPal, z kterého vznikají další projekty, jako např. Initiative Q).

V tomto krátkém článku bych rád zmínil jeho 4 rady, které mě oslovily. Úspěch totiž není něco, co na vás jen tak spadne. Je to sled důležitých činností, které vykonáváte dobře. Jaké momenty jsou podle Elona důležité? Na co se soustředit a jaký postoj zaujmout?

Pracuj intenzivně

Elon je dostupný nonstop. Sám říká, že je mu jedno, jestli mu zavoláte třeba v neděli ve 3 ráno. Podle něj je potřeba pracovat víc, než jste zvyklí. Ideálně 80–100 hod týdně, protože pak stihnete za 4 měsíce to, co ostatní za rok. Neexistuje žádná zkratka k úspěchu. Musíte si to prostě odmakat.

Vylepšuj svůj produkt

Nestačí, aby váš produkt nebo služba byl jen o chloupek lepší. Musí být o hodně lepší. Musíte být posedlí kvalitou svého produktu. Uspět v podnikání je těžké a skvělý produkt vám pomůže zvednout pravděpodobnost vašeho úspěchu.

Nikdy se nevzdávej

Pod SpaceX byly uskutečněny 3 pokusy o vyslání rakety do vesmíru. Všechny 3 selhaly, na další pokus už nebyly peníze. A až ten čtvrtý byl úspěšný. Elon sám pak prohlásil, že ho ani nenapadlo, že by se vzdával po těch 3 neúspěších. Neúspěchy jsou sice nedílnou součástí podnikání, ale kdo se vzdává, nikdy nevyhraje.

Síla vize

Máte dostatečně silnou vizi, proč děláte to, co děláte? SpaceX má vizi, ve které chce dostat lidi na Mars. SpaceX chce udělat z lidstva meziplanetární druh. To je velmi silná a inspirující vize. Elon říká, že i když to nemusí vyjít, je třeba se o to pokusit. Mějte proto svou inspirativní vizi (tedy něco, co vás přesahuje) pořád před očima.

Na závěr přikládám video, ze kterého jsem čerpal. Třeba tam pro sebe objevíte ještě nějakou další inspiraci. 🙂

Poslední aktualizace: 15. 03. 2017