Menu
4 roky psaní blogu, přes 500 článků, 50 videí

4 roky psaní blogu, přes 500 článků, 50 videí

1 minuta čtení

Teď v červenci to je přesně 4 roky, co píšu blogPsát blog byl jeden z mých nejlepších nápadů. Blog pomohl a pomáhá hned v několika směrech – přinesl mi minimálně dva velké projekty (ozval se mi founder/tým), propojil mě na několik klíčových lidí a partnerů, od čtenářů jsem získal spoustu cenných rád a blogování trochu vnímám jako takový užitečný self-coaching.

Konzervativním odhadem mi blog za ty 4 roky přinesl hodnotu 10 mil. Kč. Takže těch 500+ článku a řádově 2.000+ hodin na jejich sepsání dává pořád slušnou ROI. 🙂

Dneska už blogy nejsou tak „cool“ jako dříve. Velká část contentu se přesunula z blogosféry na sociální sítě. Před 4 lety to bylo jinak, to ještě nevládly sociální sítě a chytré mobily. Lidi nechodili po ulicích přilepení zrakem na mobilu a třeba jídlo se jedlo, nikoliv fotilo. 🙂

Osobně jsem si v posledních letech hodně oblíbil můj Twitter účet, který sleduje na české poměry solidních 5.500 followerů. Stále více mě baví video, teď v červenci dosáhnu zajímavé mety v podobě 50 natočených videí na mém YouTube kanálu.

Z mého pohledu dává blog i v dnešní době obrovský smysl. Některé trvale platné důvody jsem zmínil výše. V ucelené podobě výhody blogu sepsal Jirka Rostecký v pěkně strukturovaném příspěvku 10 praktických důvodů, proč psát blog.

Doplním ještě zkušenost, že blog zraje a tím roste jeho hodnota! Čím déle jej pravidelně píšu – a na pravidelnosti si zakládám, každý týden přidám 1-3 posty – tím více mi přináší. Takové potvrzení legitimity, že stabilně makáte a nebojíte se jít s kůží na trh, i když to zrovna nemusí být vždy příjemné. Když si někdo na vás vzpomene, stačí pohled na blog a dobře ví, kde se nacházím a že mám stále větší chuť to drtit a tvrdě pracovat na výsledcích!

Poslední aktualizace: 07. 07. 2016