Menu
5 nepracovních audioknih pro odpočinek na dovolené

5 nepracovních audioknih pro odpočinek na dovolené

2 minuty čtení

Je o mě známo, že jsem fanoušek audioknížek. Poslouchám je pravidelně už nejméně dva roky a za tu dobu jsem jich zhltnul několik desítek.

Už dříve jsem publikoval články s tipy na audioknížky, především pracovně a motivačně laděné. Dneska jsem připravil výběr pěti nepracovních audioknížek, s kterými si pěkně odpočinete v autě nebo letadle při cestě na dovolenou nebo třeba až budete ležet ve stínu na pláži pod palmou.

Robin S. Sharma patří mezi nejznámější spisovatele z oblasti osobního rozvoje. Kniha popisuje příběh úspěšného právníka, který se po utrpění infarktu vydává hledat sám sebe do indických končin. Celý příběh je hlubokou osobní proměnou a návodem, jak na vyrovnaný a smysluplný život. Knihu naleznete také v Audiotéce.

Toto je v podstatě druhý díl předchozí knížky „Mnich, který prodal své Ferrari“, takže pokud vás osloví a zaujme Mnich (mě i manželku hodně zaujal a to je co říct :)), tak je tato kniha další skvělou volbou. Hlavní hrdina je jiný, setkává se s odlišnými osobnostmi, ovšem i on se vydává na cestu za novou moudrostí a filosofií. Knihu opět naleznete v Audiotéce.

Pokud jste neviděli film (a nemáte žádné spoilery), tak si tuto knihu rozhodně pusťte. Jde o klasickou kriminálku od Gillian Flynnové, která je výborná třeba na dlouhý roadtrip – my knihu poslouchali s manželkou na cestě do Itálie a zpět a měli jsme skoro celou dobu spadlou čelist z toho, jak je kniha plná zvratů. Opět k nalezení v Audiotéce.

Velmi vtipná kniha od spisovatele jménem Jonas Jonasson. Vypráví o starci, který zmizí z domova důchodců a zažívá neočekávané situace. Kniha je plná zvratů, inteligentní a také hodně veselá. Viděl jsem i film a musím říct, že odpovídá pouze tak 20 % obsahu knížky, knížka je určitě lepší volbou.

Pokud vás chytne Stoletý stařík, tak vás bude bavit i tato knížka. Je to totiž druhý díl, který se nese ve stejném nepředvídatelném a veselém duchu. Hlavní hrdinkou je analfabetka, která se z vynašečky latrín propracuje až k mezinárodní politice. Tím ale její příběh zdaleka nekončí.

Posloucháte také audioknihy? A která je vaše oblíbená? Těším se na tipy. 🙂

Tip na závěr: Při nákupu audioknih v Audiotéce můžete získat 12 % zpět z ceny nákupu. Stačí se registrovat na cashback portálu Tipli.cz a každým nákupem získáte nazpět těch 12 % a více.

Poslední aktualizace: 10. 08. 2016