Menu
Oslavil jsem 7 let blogu hardyn.cz! Jako bonus 1 jednoduchý trik, jak jsem vydržel 7 let psát pravidelně příspěvky na blog

Oslavil jsem 7 let blogu hardyn.cz! Jako bonus 1 jednoduchý trik, jak jsem vydržel 7 let psát pravidelně příspěvky na blog

3 minuty čtení

Teď v létě je to 7 let od doby, kdy jsem založil svůj blog www.hardyn.cz. Za tu dobu jsem publikoval kolem tisícovky osobních článků.

Důležitým milníkem v mém psaní bylo založení účtu na sociální síti Twitter. To bylo v létě v roce 2011. Od té doby každý týden bez výjimky publikuji na Twitteru nějaký příspěvek, v tom jsem stejně jako ve sportu a v businessu dost vytrvalý. Poslední roky publikuji na Twitteru 15 až 30 tweetů za týden.

Od Twitteru byl už jen krůček k vlastnímu blogu.

Vlastní blog jsem založil rok poté, v létě v roce 2012. Pamatuji si, že to léto jsem byl v Řecku na dovolené a přemýšlel, jak opět o kus dále posunout sám sebe a můj business.

Znal jsem jeden z nejčastějších problémů blogerů. Nadšeně založí blog a časem přestanou pravidelně psát a blog zanikne. To jsem nechtěl dopustit.

Osobní závazek

Vymyslel jsem poměrně jednoduché a zároveň funkční řešení, jak tomuhle častému problému čelit. Nastavil jsem si podobné pravidlo jako pro svůj Twitter. Dal jsem si osobní závazek, že ať se děje cokoliv, každý týden bez výjimky publikuji nejméně jeden článek. Když myslím bez výjimky, tak bez výjimky. Neexistuje, že pravidlo poruším.

Teď v létě to je přesně 7 let od tohoto mého závazku a můžu říct, že pokud mě paměť neklame, nebylo týdne, ve kterém bych závazek porušil. Každý týden se objevil na blogu alespoň jeden osobní článek. V tomhle to mám jednoduché. Když se nějak rozhodnu a nastavím si pravidla, nemám problém je roky dodržovat.

Je to jednodušší, než se může zdát. Stále je hromada témat, o kterých je možné psát. Komentáře k různým aktuálním tématům, zpracování dlouhodobě platných témat a doporučení, důležité životní nebo firemní milníky, sdílení vlastních zkušeností nebo dokumentování, co se děje u mě ve firmě nebo v životě.

Časem je to psaní navíc stále snadnější, jak člověk získá cvik.

Dobrá volba s redakčním systémem

Při startu blogu jsem měl šťastnou ruku při výběru redakčního systému WordPress, který považuji i po těch letech za jedno z nejlepších řešení pro psaní blogu.

Taková nepříliš známá historie navíc je, že můj blog hardyn.cz nebyl první blog, který jsem založil. V roce 2008, když jsem dokončil vysokou školu, tak jsem se odstěhoval na rok do Anglie, kde jsem cestoval a učil se anglicky.

V Anglii jsem začal psát svůj první blog. Tenhle blog už sice neexistuje, nicméně byl to důležitý milník. To právě zde jsem si uvědomil, jak mě baví psát a předávat své postřehy, know-how, zkušenosti nebo zážitky dalším lidem. Psaní blogu je skvělý způsob, jak další lidi inspirovat nebo nasměrovat v práci, podnikání nebo třeba v osobní rovině.

Byl to právě můj blog o životě v Anglii, kde jsem vyzkoušel první online marketingové kampaně a vyzkoušel propagovat první affiliate programy. Mimochodem, úplně prvním affiliate programem, který jsem propagoval, byl od zásilkové firmy Shipito. Tu založil a v té době vedl John Vanhara, legendárního tuzemský podnikatel působící v Americe.

Na blogu jsem za těch 7 let měl asi 3 různé designy, které vycházely z nějaké zakoupené již hotové šablony. Před rokem jsem se odvážil pro přípravu vzhledu a šablony na míru. V té době jsem se rozhodl na původně profesní blog www.hardyn.cz přidat další content ve stylu multitematického magazínu. Kromě zachování prostoru pro psaní vlastních osobních článků mám nyní na blogu ještě články od redaktorů. To mi umožňuje testovat úspěch některých témat nebo obsahových strategií a poznatky a novinky potom uplatňovat při práci na našich online projektech.

Content a obecně SEO je pro nás důležitá oblast. Tak část věcí testuji u sebe na blogu. K blogu mají přístup i lidi z týmu a taky občas něco testují. Je to další naše „laboratoř“ a hodnotím dobře, že jsem ustoupil svému egu a vytěžil blogísek pro získání dat, co pomáhají v růstu.

Jaký je/bude váš příběh s psaním příspěvků na blog nebo sociální sítě?

Poslední aktualizace: 14. 10. 2019