Menu
About You se snaží napravit reputaci a láká na výhodné nákupy

About You se snaží napravit reputaci a láká na výhodné nákupy

4 minuty čtení

Už více než 2 měsíce uplynuly od vstupu módního e-shopu About You do Česka. Za tu dobu se toho událo opravdu hodně. Po masivní reklamní kampani musela firma čelit vlně kritiky kvůli problémům s objednávkami. Zdá se, že ta největší provinění About You již napravilo, teď ho však čeká těžší úkol – získat zpět narušenou důvěru zákazníků.

Druhý největší německý online prodejce módy na českém trhu odstartoval v Česku oficiálně 10. října. Lákal přitom na širokou nabídku více než 70 tisíc druhů zboží od 500 značek. Markeťácí About You, podpoření velkým budgetem, se do toho pořádně opřeli a obchod tak byl vidět prakticky všude – v televizi, rádiu, na billboardech a samozřejmě na internetu.

Problémový vstup na český trh

Zahajovací párty se účastnilo na 300 influencerů a dalších osobností, kteří nákupy v e-shopu hlasitě propagovali na sociálních sítích. Až posud vše probíhalo podle plánu, pak ale jako by byli v About You překvapení, že u nich lidé skutečně nakupují. Na sociálních sítích se začaly objevovat příspěvky nespokojených zákazníků, kterým objednané zboží nedorazilo vůbec nebo bylo poškozené.

Vzhledem k enormnímu zájmu se dají určité problémy s logistikou pochopit, u About You byl však kámen úrazu někde jinde. Několik dní totiž na stížnosti nikdo nereagoval a v následných odpovědích byla cítit arogance, navíc okořeněná pravopisnými chybami. Vypadalo to skoro, jako by je někdo prohnal Google překladačem.

To je u obchodníka s ročním obratem téměř 300 milionů eur poměrně zarážející. Komunikace se zákazníky je totiž základ, na kterém staví každý úspěšný e-commerce projekt. Například do našeho cashback portálu Tipli si na zákaznickou podporu vybíráme stejně motivované lidi jako na ostatní pozice. I díky tomu se můžeme pochlubit nejlepším uživatelským hodnocením na Facebooku. Moc dobře víme, jak je podpora důležitá.

Trend roku 2018

Jednu věc ale módnímu gigantu upřít nemůžeme. Rozhodně se mu povedlo rozvířit vody e-commerce trhu. Jen málokdo v Česku o obchodu dosud vůbec neslyšel. Během prvních 14 dní v něm nakoupilo 70 tisíc lidí a název „About You“ to v rámci trendů dotáhl na 4. nejvyhledávanější výraz v Googlu za rok 2018 na území ČR. Žádný jiný brand se do top 10 nedostal.

Například konkurenční Zalando, které pochází rovněž z Německa a na tuzemský trh vstoupilo také letos, dodnes prakticky nikdo nezná. About You tak na sebe strhlo velkou pozornost a bude zajímavé sledovat, jak ji využije. Firma se zčásti prezentuje jako novodobý Instagram, který personalizovaným obsahem inspiruje mladé lidi a díky mobilní aplikaci nabízí kompletní nákupní zážitek.

Na lepší časy se snad blýská i v případě zákaznické podpory. Ta již na negativní komentáře a reklamace rychle a vstřícně reaguje a nespokojeným zákazníkům nabízí slevové kupony nebo vrácení peněz. Ostatně je dobře známo, že ti nespokojení se ozývají častěji a jsou mnohem více slyšet.

Vysoký cashback

E-shop se tedy nyní snaží napravit si reputaci, k čemuž by mu mohly pomoci právě různé slevy a také vysoký cashback, který dopřává uživatelům Tipli. Zákazníci, kteří na About You nakoupít přes Tipli, totiž dostanou zpět až 10 % z ceny nákupu.

I proto jsou zatím recenze obchodu na našem portálu kladné. V oblasti módy jde totiž o skutečně vysoký cashback a nakupování na About You tak může být díky Tipli ještě výhodnější. I to je cesta, jak se stát přes prvotní průšvihy „lovemarkem“ zákazníků.

Doprava a vrácení zboží zdarma

About You může oslovit dopravou zdarma na veškerý sortiment i možností vrácení zboží do 100 dnů opět bez nutnosti platit poštovné. Tím kompenzuje absenci osobního vyzkoušení, které nabízí konkurenční Zoot ve formě Výdejen radosti. About You vám všechny módní kousky zašle až domů a ty, které vám nepadnou, můžete bezplatně poslat zase zpátky.

Platit lze jak předem kartou či přes PayPal, tak dobírkou. Pokud má někdo strach z nedodání zboží, je pro něj skvělým řešením právě platba při převzetí. V případě, že zboží nedojde, pak není třeba řešit vrácení peněz. Dobírku lze přitom kombinovat s cashbackem i dalšími výhodami.

V nabídce About You najdete zboží různých značek od toho nejlevnějšího až po prémiové. Vedle těch známých jako Nike, Tommy Hilfiger, Calvin Klein či Levi’s nabízí také privátní značky About You a Edited.

Raketový start se módnímu velkoprodejci v České republice moc nevyvedl. Není ale náhodou, že má po celé Evropě miliony spokojených zákazníků a že úspěšně působí v dalších 6 zemích. Trable s podceněním logistiky a krizové komunikace by však měly být poučením pro každého, kdo to s podnikáním v e-commerce myslí vážně.

About You již svou lekci dostalo a je na něm, aby využilo stále přetrvávající zájem o jeho produkty a nabídlo zákazníkům kvalitní služby, na které jsou Češi při online nákupech zvyklí.

Poslední aktualizace: 06. 01. 2019