Menu
Adventní trh v Drážďanech

Adventní trh v Drážďanech

1 minuta čtení

Tenhle víkend jsem s rodinkou vyrazil na adventní trh v Drážďanech. 🎄🔔 Je to už taková rodinná tradice. Jezdíme každý rok buď do Drážďan nebo do Norimberka.

Advent v Drážďanech není tak daleko, jak by se mohlo zdát. Autem to je lehce přes 1,5 hodiny. Pohodlnější varianta je vlakem – přímý spoj z pražského hlaváku dojede do Drážďan za 2 hodiny a ještě se při cestování najíte nebo odpočinete. Vlakové nádraží v Drážďanech je přímo v centru města na místě, kde začínají adventní trhy a také je centrum vyhlášené hlavně mezi ženami oblíbenými nákupy v Drážďanech. To znamená, že doprava vlakem to je „značka ideál“.

Když je to možné časově zvládnout, ještě se snažíme stihnout advent na Křivoklátu, který rozhodně také doporučuji. Křivoklát je od Prahy 40 minut jízdy autem a tenhle jeden z nejstarších a nejvýznamnějších středověkých hradů má během adventu úžasnou atmosféru a má rozhodně co nabídnout.

Tento rok v Drážďanech zafungovalo asi to známé kouzlo Vánoc – hned u vstupu jsme neplánovaně potkali kamarády Davida a Paty, se kterými jsme se letos seznámili a zažili spolu jednu legendární letní grilovačku. David je mimochodem skvělý obchodník, jak říká Ivo, jeden z nejlepších obchodníků na východ od Rýna. 🤓💪

Takové setkání samozřejmě není náhoda. O Vánocích se dějí věci, které se dají asi jen těžko vysvětlit.‬ 🎅🏻🤶🎁

Poslední aktualizace: 16. 12. 2018