Menu
AffilBox mění majitele. Mário Roženský prodal své affiliate řešení affilákům Ondrovi Martinkovi a Jardovi Janíčkovi

AffilBox mění majitele. Mário Roženský prodal své affiliate řešení affilákům Ondrovi Martinkovi a Jardovi Janíčkovi

3 minuty čtení

Přes deset let podnikám v tuzemském affiliate oboru. Jen málokdy je možné narazit na takovou novinku a změnu, jako tento týden. Lze to skoro přirovnat k novinkám, jakými bylo založení affiliate sítě eSpolupráce, kterou jsem vymyslel před 10-ti lety v roce 2009 nebo o 5 let později, když jsem vymyslel a založil affiliate síť AffiliateClub.

Tuhle novinku, se kterou přišli kolegové Ondra Martinek a Jarda Janíček letos už asi nic nepřekoná. Chlapi koupili od Mária Roženského jeho killer affiliate software AffilBox, přes který proteče v Česku významná část obratu tuzemského affiliate oboru.

Je to velká zpráva v tuzemském affiliate rybníčku. AffilBox po 8 letech mění majitele. Nově je v rukou dvou zkušených affiliate manažerů Ondry a Jardy.

Ondra je známý například jako affiliate manažer programů Econea nebo NaturHouse. Pomohl spustit a vybudovat desítky affiliate programů v České i Slovenské republice.

U Ondry také hodně oceňuji jeho aktivitu v oblasti propagace affilu. V poslední době připravil například spoustu zajímavých rozhovorů. Měl jsem příležitost být zapojený do jeho projektu s rozhovory. Připravili jsme rozsáhlý rozhovor o mojí motivaci a přístupu k budování online projektů. Těch zajímavých rozhovorů Ondra připravil velké množství, jako další dobrý rozhovor zmíním třeba ten s Michalem Vávrou.

Také sleduji Ondrovo aktivity přes jeho výukový portál Pravopisne.cz, který spoluvlastní a kde úspěšně prodává vlastní SaaS aplikaci zvanou „+Pravopisně.cz“. V jeho osobě získá AffilBox solidní oporu ve vývoji aplikace a Ondra se celkem logicky ujme technického oddělení v AffilBoxu.

Jarda je známý jako affiliate manažer programu VaseCocky.cz a jejich dalších affiliate programů v 15 evropských zemích nebo affiliate programu Crypto Kingdom. Jarda, stejně jako Ondra, spustil a vybudoval desítky affiliate programů.

Kam směřuje Mário?

Poměrně logickým krokem pro Mária je větší zapojení směrem k jeho druhé velmi úspěšné aplikaci, kterou je SupportBox spuštěný před 5 lety.

Jak je u Mária zvykem, také v SupportBoxu dělá hodně dobrou práci. Přesvědčit jsme se s kolegy z TIPLI mohli třeba při návštěvě konference SupportDay na téma péče o zákazníky.

Business SupportBoxu je skvěle škálovatelný. Jsem přesvědčený, že o SupportBoxu ještě bude dost slyšet.

Co se chystá v AffilBoxu pod vedením Ondry a Jardy

Co v AffilBoxu dobře funguje, to podle dostupných informací od chlapů bude fungovat i nadále. Aplikace zůstává jednoduchá s důrazem na funkčnost, jak jsou uživatelé zvyklí. Ve vývoji zůstává kvalitní programátor a motor nových funkcí Jan Neškudla.

Chlapi chystají nové funkce. V nejbližší době vylepší správu propagačních prvků v aplikaci a zjednoduší komunikaci mezi affiliate partnery a inzerenty – podobně jako u nejlepších affiliate programů na světě.

Více se chlapi chtějí zaměřit na vzdělávání klientů v oblasti ovládání aplikace. Dále chtějí rozšiřovat povědomí o affiliate marketingu a snažit se získat pro své klienty více affiliate partnerů. Také se chtějí soustředit na vzdělávání affiliate manažerů, aby klienti AffilBoxu mohli správu affiliate programu delegovat a plně se zaměřovat na vizi svého byznysu.

To jsou vše věci, které jako letitý affiliate veterán samozřejmě velmi vítám.

Dále chlapi chtějí poskytnout širší nabídku služeb, která bude dostupná pro klienty AffilBoxu, jako je například:

  • nastavení affiliate programu a jeho propagace
  • školení affiliate manažera
  • konzultace affiliate programu
  • audit a nalezení úzkých míst affiliate programu
  • správa affiliate programu

Naše superstar TIPLI je jedním z největších affiliate projektů v regionu. Letos za affiliate provize a prodej reklamy vyfakturujeme přes 50.000.000 Kč. Je pro nás a TIPLI logicky důležité, aby affiliate obor dobře prospíval.

Osobně vidím aktuální změnu majitelů AffilBoxu příznivě. Ondra a Jarda jsou féroví a pracovití a věřím, že mohou dosáhnout skvělých výsledků s AffilBoxem. Zároveň pro Mária dává nyní smysl focus na SupportBoxu.

Všem třem chlapům držím palce a přeji hodně úspěchu.

GO GO GO AFFILIATE!!!

Poslední aktualizace: 30. 10. 2019