Menu
Affiliate kampaň Tipli má problém, roste až moc rychle a potřebuje upgrade systému

Affiliate kampaň Tipli má problém, roste až moc rychle a potřebuje upgrade systému

2 minuty čtení

Řešili jsme v posledních týdnech jeden takový problém na Tipli, který způsobilo, že nám asi až moc dobře zafungovala affiliate kampaň na Tipli.

Cashback portál Tipli je na trhu pouze dva roky. Od začátku máme na Tipli affiliate program, který vznikl historicky jako rozšíření základního programu „Doporuč a získej“. Ten je v základu omezený na 10 doporučení. Řada uživatelů a affiláků si všimla, že affiliate program Tipli jim přináší desítky a stovky registrací a aktivních uživatelů a žádala o rozšíření max. počtu 10 doporučení. Máme affiláky, kterým stabilně více než rok vyplácíme vyšší desítky tisíc korun měsíčně.

Pro větší přehlednost a transparentnost affiliate programu Tipli jsme letos začali spolupracovat s affiliate síti eHub.cz, která spravuje affiliate program pro Tipli.cz a Tipli.sk. Všem můžu spolupráci s profesionály z eHub doporučit.

Původní systém „Doporuč a získej“ na Tipli nebyl bohužel designovaný na tak velký nápor affiliate registrací, který se dostavil po úspěchu affilu na Tipli. Na jednu stranu nás těší zájem o doporučení a úspěch affil programu Tipli, na druhou stranu se bohužel stále jedná o původní program „Doporuč a získej“, kde byl nastavený limit na 10 doporučení. To nese omezení v systému, která jsme museli nesystémově obcházet.

Když je nyní možnost využít eHub, využili jsme příležitosti a pro historické spolupráce přes původní „Doporuč a získej“ program jsme nachystali po spuštění affilu v eHubu úpravy. Bohužel jsem zvolili řešení, které dočasně na pár týdnů omezilo některé funkce u těch ručně navýšených affiliate účtů (původních „Doporuč a získej“), abychom mohli spustit nové funkce.

Toto omezení jsme komunikovali partnerům, kterých se mělo dotknout. S některými jsme se setkali, některým telefonovali, některým poslali email. Bohužel někteří partneři buď zprávu nedostali a nebo jim někde zapadla a objevily se dva až tři negativní příspěvky na internetu. To je samozřejmě nepříjemné a je mi to líto. Aktuální dočasné omezení nemá vliv na provize partnerů, jedná se pouze o dočasné omezení statistik, které budou nahrazeny novým systémem na začátku roku.

Všechna data o provizích jsou vždy k dispozici na vyžádání přes e-mail, jak byli všichni affiliate partneři na začátku spolupráce o dočasném omezení informování. Na druhou stranu chápu, že affiláci mohou být citliví na změny v dobře rozjetém affiliate programu, který jim nosí zajímavé peníze.

Snažíme se celou situaci řešit a maximálně flexibilně komunikovat. I když to znamená třeba komunikaci ve večerních hodinách.

Proto také tento článek. Pokud by se někdo setkal s nějakou potíží v affiliate programu Tipli nebo fungování Tipli obecně, klidně mi hned pište na hardyn(z)tipli.cz. Vše osobně ověřím.

Zároveň omluva, pokud u vašeho účtu došlo k dočasnému zhoršení podmínek v interním affiliate programu Tipli. Pracujeme na jednoduchém dashboardu pro současné affiliate partnery, který zase o něco usnadní práci s kampaněmi. K dispozici je mezitím profi rozhraní eHub a nebo ruční statistiky kdykoliv na vyžádání na Tipli.

Za letošní rok jsme vyplatili affilákům několik miliónů korun na affiliate odměnách za přivedené uživatele. Tak věřím, že aktuální úpravy zase pomohou o něco navýšit odměny pro affiláky v příštím roce.

Poslední aktualizace: 11. 12. 2018