Menu
Air Bank – půjčka pro každého

Air Bank – půjčka pro každého

5 minut čtení

Air Bank patří k novějším bankám. Na trhu se pohybuje od roku 2011. Za tu dobu se stihla zařadit mezi přední české konkurenty. Air Bank se od začátku profiluje jako banka, kterou může mít každý klient rád. Daří se jí to i v případě půjček?

Půjčka na vybavení obydlí, letní dovolenou nebo třeba dárek pro manželku. Je už tak běžná, že se skoro zřídka setkáme s někým, kdo ji ještě neměl. Aby ne, když je její splácení u bank jako je Air Bank tak přívětivé.

I banku můžete mít prý rádi

Do paměti se veřejnosti vryla Air Bank skrze reklamní spoty „hodného bankéře“ Tomáše Měcháčka a „zlého finančního nenasytu“ Tomáše Jeřábka. Jejich reklamní spoty upozorňují na to, že u Air Bank se klienti nemusí bát zbytečných poplatků a neférového jednání.

Banka Air Bank nabízí předčasné splacení půjčky nebo možnost vložit kdykoli mimořádnou splátku. Air Bank předčasné splacení nabízí zdarma a bez potřeby předchozího oznámení. Klient zkrátka pošle libovolnou částku na dlužné konto a je to. Možná to není klíčový faktor pro výběr půjčky, ale rozhodně mnoha klientům usnadní dřívější zbavení se dluhu.

Air Bank má velmi intuitivní a přehledné internetové bankovnictví. V případě změn navíc zasílají zprávy, ve kterých jasně oznamují klientům plánované a uskutečněné změny. Bez obalu a nutnosti číst mezi řádky nebo dokonce pod řádky.

Sjednání půjčky snadno a do hodiny

Půjčku od Air Bank si každý klient může sjednat prakticky sám – přes internetové bankovnictví nebo aplikaci My Air. Zdarma je sjednání i vedení Air Bank půjčky.

Klient vyplní základní údaje, vloží fotografii či sken potřebných dokumentů jako např. výpis z účtu, potvrzení o příjmu apod. a odešle. Pak už jen čeká na schválení a připsání peněz. Vše z pohodlí domova.

V případě potřeby se mohou klienti obrátit na telefonního operátora nebo některou z 35 poboček, které jsou bezhotovostní a působí spíše dojmem příjemného posezení nad kávou zdarma v přítomnosti svého čtyřnohého miláčka než schůzce v bance.

Zaměstnanci Air Bank v rámci proklientského přístupu nabízí klientům kávu na pobočce zdarma. Snaží se vytvořit co nejpřátelštější prostředí.

Pobočky disponují bankomaty na vkládání (tzv. vkladomaty) i výběr peněz. Ty lze vybírat i bez karty, třeba na benzínce nebo v trafice. Stačí k tomu kód vytvořený v aplikaci či internetbankingu a jakýkoli terminál Sazky.

Komu se poštěstí a chce vložit výjimečně vyšší částku, aby se půjčky zbavil dříve, není problém. Opět stačí převést peníze v rámci internetbankingu, během pár minut a zdarma si tak může zkrátit dobu splácení a ještě ušetřit na bonusu předčasným splacením úvěru.

Psi mají do takových institucí jako jsou banky vstup zakázán. Air Bank jde s dobou a tak si každý může vyřídit půjčku na pobočce, aniž by svého čtyřnohého přítele nechával čekat venku.

A co je opravdu velkou výhodou, kterou disponují snad jen právě Air Bank je možnost nastavování výše měsíčních splátek podle potřeby. Takže pokud klient potřebuje, může si sám regulovat výši splátek – jak jinak, než zdarma. Protože nesmyslným poplatkům vstup zakázán.

Férová půjčka od Air Bank slibuje:

 • možnost půjčení od 5 000 Kč do 900 000 Kč
 • úrok od 5,9 % – 9,9 % p.a.
 • úrok od 4,9 % p.a. u úvěrů nad 200 000 Kč (V případě včasného splácení odmění banka klienta touto bonusovou úrokovou sazbou. Vše závisí na výši splátek a době splácení. To platí i u převedení a refinancování půjčky Air Bank)
 • RPSN od 5,02 % p.a. (maximální výše RPSN je 17,13 % p.a.)
 • splatnost půjček v rozmezí 6 měsíců – 8 let
 • u úvěrů nad 300 000 Kč se musí předložit doklad o společném jmění manželů
 • peníze lze v případě, že má klient veškeré potřebné dokumenty u sebe, získat do hodiny
 • klient může kdykoli vložit mimořádnou splátku nebo úvěr splatit úplně – zdarma

Orientační výši splátek Air Bank půjčky poskytne Air Bank kalkulačka půjčky. Úvěry nejsou poskytovány zájemcům, kteří jsou aktuálně ve zkušební době nebo výpovědní lhůtě.  

Air Bank kalkulačka půjčky umožňuje měnit výši půjčky a měsíční splátky a podle toho určit dobu splácení.
Všechny informace pro Air Bank půjčku jsou přehledně zobrazeny předem.

Převedení půjček

Air Bank konsolidace půjček slibuje nižší jednotnou splátku, než klient celkem dosud platil jinde. Převedením více půjček do jedné se zjednodušuje nejen samotný proces placení, ale i sjednání výhodnějšího úroku. I tady je možné získat úrok 4,9 % p.a.

Kdo se rozhodne pro konsolidaci nebo refinancování půjčky u Air Bank a splácí pravidelně tak, jak má, toho Air Bank odmění. Věrným a svědomitým klientům odpustí nějakou tu poslední splátku a tím zlepší celkový úrok.

Převedení půjček lze zařídit online a peníze tak získat téměř okamžitě. Splatnost je 6 – 120 měsíců a celé vyřízení je zdarma. Výhody konsolidace:

 • úroková sazba od 4,9 %
 • sjednání online, telefonicky nebo osobně na pobočce
 • sjednocuje až 10 různých typů úvěrů (např. kontokorent, kreditní karty apod.)
 • rychlé vyřízení

Stejně jako u ostatních půjček je i tady podmínkou, aby žadatel – občan ČR – dovršil 18 let věku, a aby byl schopný půjčku splácet, tedy mohl doložit příjmy.

Moderní přístup – více online, méně osobního kontaktu

Banka Air Bank zatím nedisponuje příliš velkým počtem poboček a bankomatů, i když se stále rozšiřuje. Má více než 700 000 klientů a svým přátelským přístupem si vybudovala silnou základnu. Díky inovacím, modernímu přístupu a online vychytávkám láká stále více lidí.

Sjednat si a splácet půjčku u Air Bank je skoro tak jednoduché jako objednat si domů sushi. Za zmínku ještě stojí fakt, že banka půjčuje i osobám v invalidním a starobním důchodu. Kromě půjček si lze u Air Bank sjednat i hypotéku, kontokorent nebo cestovní pojištění.

Poslední aktualizace: 09. 02. 2019