Menu
Airport Express Praha – rychlá a snadná cesta na letiště

Airport Express Praha – rychlá a snadná cesta na letiště

1 minuta čtení

Autobusovou linku Airport Express, provozovanou Dopravním podnikem hl. m. Prahy ve spolupráci s Českými dráhami, využijí nejen pražští obyvatelé, ale také ti, kteří do hlavního města zamířili vlakem. Výhodou jsou prakticky umístěné zastávky, krátké časové intervaly mezi příjezdy autobusů a délka cesty, která číní přibližně 30 minut.

Autobusovou linku Airport Express ve směru na Letiště Václava Havla je možné využít ze zastávky Hlavní nádraží, která se nachází v ulici Wilsonova. Autobusy zastavují nejprve před odbavovací halou Terminálu 1 a poté pokračují k Terminálu 2. Zastávka pro nástup do autobusů v opačném směru je pak umístěna u Terminálu 1.

Autobusy Airport Express jezdí ve všední dny i o víkendech v intervalu 30 minut, přičemž v letním období jsou intervaly kratší. Spoje na letiště lze využívat od 5:30 do 22:00 hodin a v opačném směru od 5:40 do 21:00 hodin.

V naprosté většině případů se jedná o autobusy nízkopodlažní, aby byl nástup a výstup se zavazadly co nejsnazší. Přeprava zavazadeljízdních kol je zdarma, musí však být zabalená v souladu s podmínkami letecké dopravy.

Jak je to s jízdenkami?

V autobusech Airport Express Praha neplatí klasické jízdenky PID. Jízdné lze zakoupit u řidiče autobusu a jeho cena je 60 pro dospělé a 30 pro děti od 6 do 15 let. Děti do 6 let cestují zdarma.

Při jízdě Airport Express lze také využít:

  • Všechny druhy jízdného, které byly zakoupeny u pokladní přepážky nebo v eShopu ČD, případně přes službu TeleTiket. Jízdní doklad je vždy nutné ukázat řidiči autobusu.
  • Vnitrostátní eTiket, který lze předložit jak v tištěné formě, tak na displeji mobilního zařízení ve formátu PDF. Není možné cestovat na vlakovou jízdenku nahranou do In Karty.
  • Jízdenky VLAK+ letiště, jež je před jízdou nutné nechat orazítkovat na informační přepážce v příletové hale nebo v turistickém informačním centru (tzv. Visitor centre), kde cestující musí předložit palubní lístek z letu do Prahy. Tento druh jízdného je možné zakoupit s až dvouměsíčním předstihem.

Cestování po Praze je s Airport Express rychlé a pohodlné. Do autobusů je bez obav možné vzít i více kusů zavazadel a cesta na letiště či z letiště vyjde levněji než autem. K zastávce Hlavní nádraží se dá navíc snadno dostat metrem linky C, případně tramvajemi číslo 5, 9, 15 a 26.

Poslední aktualizace: 26. 10. 2018