Menu
Airport Express Praha – rychlá a snadná cesta na letiště

Airport Express Praha – rychlá a snadná cesta na letiště

2 minuty čtení

Autobusovou linku Airport Express, provozovanou Dopravním podnikem hl. m. Prahy ve spolupráci s Českými dráhami, využijí nejen pražští obyvatelé, ale také ti, kteří do hlavního města zamířili vlakem. Výhodou jsou prakticky umístěné zastávky, krátké časové intervaly mezi příjezdy autobusů a délka cesty, která číní přibližně 30 minut.

Jak se dostat na letiště, když už jsou letenky zarezervovány? Autobusovou linku Airport Express ve směru na Letiště Václava Havla je možné využít ze zastávky Hlavní nádraží, která se nachází v ulici Wilsonova. Autobusy zastavují nejprve před odbavovací halou Terminálu 1 a poté pokračují k Terminálu 2. Zastávka pro nástup do autobusů v opačném směru je pak umístěna u Terminálu 1.

Autobusy Airport Express jezdí ve všední dny i o víkendech v intervalu 30 minut, přičemž v letním období jsou intervaly kratší. Spoje na letiště lze využívat od 5:30 do 22:00 hodin a v opačném směru od 5:40 do 21:00 hodin.

V naprosté většině případů se jedná o autobusy nízkopodlažní, aby byl nástup a výstup se zavazadly co nejsnazší. Přeprava zavazadeljízdních kol je zdarma, musí však být zabalená v souladu s podmínkami letecké dopravy.

Jak je to s jízdenkami?

V autobusech Airport Express Praha neplatí klasické jízdenky PID. Jízdné lze zakoupit u řidiče autobusu a jeho cena je 60 pro dospělé a 30 pro děti od 6 do 15 let. Děti do 6 let cestují zdarma.

Při jízdě Airport Express lze také využít:

  • Všechny druhy jízdného, které byly zakoupeny u pokladní přepážky nebo v eShopu ČD, případně přes službu TeleTiket. Jízdní doklad je vždy nutné ukázat řidiči autobusu.
  • Vnitrostátní eTiket, který lze předložit jak v tištěné formě, tak na displeji mobilního zařízení ve formátu PDF. Není možné cestovat na vlakovou jízdenku nahranou do In Karty.
  • Jízdenky VLAK+ letiště, jež je před jízdou nutné nechat orazítkovat na informační přepážce v příletové hale nebo v turistickém informačním centru (tzv. Visitor centre), kde cestující musí předložit palubní lístek z letu do Prahy. Tento druh jízdného je možné zakoupit s až dvouměsíčním předstihem.

Cestování po Praze je s Airport Express rychlé a pohodlné. Zcela tím odpadají starosti s parkováním na Letišti Praha. Do autobusů je bez obav možné vzít i více kusů zavazadel a cesta na letiště či z letiště vyjde levněji než autem. K zastávce Hlavní nádraží se dá navíc snadno dostat metrem linky C, případně tramvajemi číslo 5, 9, 15 a 26.

Poslední aktualizace: 26. 10. 2018