Menu
Rekordní tržba 223 miliard korun za pouhou 1 hodinu během AliExpress / Alibaba Singles Day

Rekordní tržba 223 miliard korun za pouhou 1 hodinu během AliExpress / Alibaba Singles Day

2 minuty čtení

Na 11.11. každoročně připadá globální nákupní událost AliExpress / Alibaba Singles Day. Je to svým objemem největší světová e-commerce událost, která překoná populární americké nákupní svátky jako Black Friday. O úspěchu AliExpress Day / Alibaba Singles Day nejlépe svědčí čísla, která jsou až těžko uvěřitelná.

Loni jsem výsledky s cashback portálem Tipli komentoval v živém přenosu v TV Nova. Letos připadl termín 11.11. na víkend a to se mi nehodilo, protože po letech snažení se mi podařilo sehnat lístky na Stardance a splnit sen manželky.

📈 Připravil jsem nejdůležitější čísla z víkendového nákupního šílenství. Letošní tržby byly opět o něco větší než loni:

  • 1 hodina vs 2 roky: za první hodinu padla hranice 10 miliard dolarů (223 miliard korun) – to znamená, že za hodinu se prodalo zboží za tolik peněz, jako se prodá ve všech 40.000 tuzemských eshopech za 2 roky (zdroj)
  • 1 miliarda balíčků: nakupující objednali za 24 hodin přes 1 miliardu balíčků (zdroj)
  • 1 miliarda dolarů za minutu: nejsilnější byly jako obvykle první minuty, během 1 minuty a 25 sekund bylo prodáno zboží za 1 miliardu dolarů (23 miliard korun) – to znamená, roční tržba Alza.cz (21 miliard korun) překonána za minutku 😜 (zdroj, zdroj)
  • růst o 27 %: celkové tržby ve srovnání s loňským rokem byly o 27 % vyšší
  • celkem 705 miliard korun: za 1 den dosáhl AliExpress/Alibaba celkových tržeb 705 miliard korun – to znamená, že za pouhý 1 den dosáhl takovou tržbu, na kterou by české e-commerce štika Alza.cz musela pracovat ~ 33 let (loni to bylo ~ 32 let)

Daniel Zhang, nový CEO Alibaba / AliExpress, při svém proslovu během nákupního svátku, který jeho firma vymyslela a každoročně připravuje (Shanghai, Čína)

Letošní tržby během AliExpress/Alibaba Singles Day zaznamenaly růst o 27 %. Pokud srovnáme s 39% růstem ve 2017 a 32% růstem ve 2016, můžeme vyhodnotit výsledek jako zpomalení. Na druhou stranu, výsledek mohlo také ovlivnit, že 11.11. připadlo letos na neděli.

Tento globální svátek má 9 let historie. Začal v roce 2009, to dosáhl celkových tržeb 7,8 miliardy dolarů. Loni tržby překonali 25 miliard dolarů.

Každý rok připadne AliExpress/Alibaba Day vždy na 11.11., protože to v Číně slaví tzv. Singles Day. Jedná se o svátek, který je podobný Valentýnu, svátku všech zamilovaných. Jen s tím rozdílem, že Singles Day není pro zamilované, je naopak oslavou svobodných lidí bez závazků. 🍹

Na cashback portále Tipli nabízíme až 10 % zpět z nákupů na AliExpress. To platí pro každý nákup a také na akční a zvýhodněné nabídky. Stačí se zdarma zaregistrovat na Tipli a přejít do obchodu AliExpress jedním proklikem přes Tipli. Získáte odměnu 10 % z hodnoty nákupu k vyplacení zpět na váš bankovní účet.

Poslední aktualizace: 12. 11. 2018