Menu
AliExpress Day 2019

AliExpress Day 2019

3 minuty čtení

Jeden jediný den obrovských slev. Na jednom z největších čínských e-shopů. Přes 15 milionů produktů s cenami sníženými na naprosté minimum od 130 tisíc prodávajících. Astronomické tržby a nákupní svátek prakticky s celosvětovým dosahem. Tak lze charakterizovat AliExpress Day, tradičně konaný dne 11. listopadu.

Všichni milovníci nákupů na AliExpressu musí zbystřit. V listopadu mají šanci si vybrat zboží z AliExpressu za naprosto bezkonkurenční ceny. Své produkty za zvýhodněné ceny nabídlo v roce 2010 pouhých 27 prodejců. V současnosti se počet prodejců znásobil více jak 4 800krát. A i další čísla spojená s AliExpress Day doslova berou dech.

Neuvěřitelné statistiky AliExpress Day

Vzhledem k široké nabídce zboží na AliExpressu a celosvětové oblíbenosti tohoto čínského fenoménu asi každý předpokládá, že tržby musí být obrovské. V roce 2017 se v rámci AliExpress Day za pouhé dvě minuty dosáhlo tržeb, které odpovídají roční tržbě českého e-shopu Alza.cz.

Převedeno na konkrétní čísla, za dvě minuty se vyšplhaly zhruba k 17 miliardám korun. Následující půl hodinu přesáhly tržby z AliExpress Day 2017 hodnotu 100 miliard korun. Celková tržba během AliExpress Day 2017 dosahovala 550 miliard korun.

Ještě vyšší hodnoty přinesl rok 2018. Celkové tržby na AliExpress Day 2018 dosáhly 705 miliard korun. Nakupující objednali za 24 hodin přes miliardu balíčků. Během 1 minuty a 25 sekund bylo prodáno zboží za 23 miliard korun.

Kdy a jak se připravit na nákupy

Čeští zájemci o levné nákupy během AliExpress Day by si do diáře neměli zapsat všeobecně známé datum 11.11., ale spíše si udělat poznámku o den dříve. Je totiž třeba počítat se změnou času. Takže zatímco v Číně se nákupy s maximálními slevami na AliExpressu uskutečňují 11.11. od 00:01 do 23:59 hod., Češi si mohou k počítači nebo mobilní aplikaci AliExpress sednout již 10.11. od 17:00 hod.

Hledat zboží v tak široké nabídce může být pro řadu lidí obtížné. Navíc ne všichni mohou v jeden jediný den trávit nad nabídkou AliExpressu tolik času, kolik by k nákupu všeho požadovaného potřebovali. Naštěstí existuje jednoduché řešení.

Využít lze tzv. wishlist. Do něj si může zájemce průběžně ukládat veškeré produkty, o které má zájem. Uložení probíhá stiskem ikony srdíčka. Z wishlistu si pak stačí jakékoliv vybrané zboží přesunout do nákupního košíku a objednat.

Co vše lze ve slevách očekávat? Téměř vše, mimo jiné:

Jinými slovy, slevy se dotýkají skutečně celé nabídky. Proces nákupu během AliExpress Day se navíc od běžného nákupu vůbec nemění.

Objednávka na AliExpress

I když jsou webové stránky AliExpressu primárně v angličtině, nemusejí se bát nákupu ani ty, kteří znalostí tohoto jazyka neoplývají. K dispozici je i AliExpress v češtině, stačí provést změnu přímo na stránkách AliExpressu pod nabídkou Language. Překlad není doslovný, využívá se Google překladač. Pro pohodlné nákupy je však plně dostačující.

K realizaci nákupu se zájemce musí přihlásit ke svému účtu na AliExpressu. Registraci v pohodě zvládne každý. V jejím rámci se ukládá také číslo platební karty, což je výhodné především pro opakované nákupy.

Když už se zmínila platební karta, právě ta představuje nejbezpečnější a nejpohodlnější způsob platby na AliExpressu. V nabídce jsou ještě další, které ale pro české kupující nejsou tak výhodné. Známý a oblíbený PayPal na AliExpressu v nabídce platebních metod není, stejně tak dobírku AliExpress nepodporuje.

Pří výběru zboží se doporučuje sledovat hodnocení jak samotného prodávajícího, tak konkrétního zboží. Napsat recenzi na AliExpress může kdokoliv, kdo si již dané zboží objednal.

Doprava zdarma i cashback během AliExpress Day

Obrovské slevy během AliExpress Day nemají žádný vliv na dopravu zboží z AliExpressu. Ta je u naprosté většiny zboží dotována a kupující za ni nezaplatí ani korunu. Počítat však musí s delší dobou dodání.

Pozor si musí však dát ti, kteří objednávají zboží s hodnotou nad 22 eur. Při nákupu od hodnoty 22 do 150 eur se platí DPH a při nákupu za vyšší ceny než 150 eur také clo. Levné nákupy se díky clu a DPH na zboží z AliExpressu mohou prodražit.

Stejně jako Česká pošta nabízí sledování zásilek, i zásilky z Číny lze pohodlně sledovat. Využít k tomu mohou zájemci jak sekci v rámci zákaznického účtu AliExpressu, tak specializované weby.

Nutno dodat, že sympatický cashback ve výši až 10 %, který poskytuje cashback portál Tipli.cz, platí i na zboží objednané během AliExpress Day 2019. K rekordně nízkým cenám si tak každý může připočítat ještě další úsporu v podobě části zaplacených peněz zpět.

Poslední aktualizace: 07. 11. 2019