Menu
Alza karta – v čem se liší od ostatních kreditek?

Alza karta – v čem se liší od ostatních kreditek?

3 minuty čtení

Dobře známý e-shop Alza.cz ve spolupráci s Hello bank! nabízí kreditní kartu, která svým držitelům přináší různé bonusy spojené s pohodlným nakupováním. Jaké má tato karta parametry, kdo ji může získat a proč je úvěr v podobě Alza karty dobrou volbou?

Internetový obchod Alza.cz a.s. působí v několika zemích Evropské unie a řadí se mezi největší on-line obchodníky s elektronikou a přidruženým zbožím. Jeho nabídka zahrnuje například také hračky, sportovní vybavení, hodinky nebo parfémy. Kromě toho svým zákazníkům nabízí různé služby jako věrnostní program Alza Premium nebo právě Alza kartu, jež kromě klasických výhod kreditní karty přináší i řadu dalších benefitů.

Co je Alza kreditní karta?

Alza karta představuje plnohodnotnou kreditní kartu, s níž lze platit v českých i zahraničních obchodech. Jedná se o formu spotřebitelského úvěru, který se pojí s bezúročným obdobím v délce 55 dní, volitelnou výší splátek a mnoha bonusy pro zákazníky e-shopu Alza.cz. S Alza kartou je navíc možné vybírat hotovost nad 1 000 Kč zdarma v ČR i v zahraničí.

Parametry Alza karty:
Úvěrový rámec5 000 až 150 000 Kč
Bezúročné obdobíaž 55 dní
Výše měsíční splátkyalespoň 5 % z dlužné částky zaokrouhlené na desetitisíce (min. 500 Kč)
Splatnostdoba splatnosti závisí na výši úvěru a výši splátek
Minimální výše prvního čerpání1 000 Kč
Poplatky za správu a vedení účtu29 Kč / měsíc (39 Kč v případě papírového výpisu)
Úroková sazbaod 1,98 %

V případě čerpání z karty v zahraničí je využíván výhodný směnný kurz od společnosti Mastercard a neúčtují se žádné poplatky za převod cizí měny na měnu domácí.

Jak Alza kartu získat?

O kartu je možné zažádat v průběhu vytváření objednávky v e-shopu Alza.cz. V sekci pro platbu stačí vybrat „Žádost o otevření Alza karty“ a objednávku standardním způsobem dokončit. Dojde k přesměrování na webové stránky společnosti BNP Paribas Personal Finance, v ČR známé pod názvem Hello bank!. Zde zájemce vyplní žádost a odešle ji. Žádost bývá obvykle schválena během několika minut.

Zažádat o Alza kartu je možné v průběhu objednávky na Alza.cz. Zboží bude kartou rovnou zaplaceno.
Zažádat o Alza kartu je možné v průběhu objednávky na Alza.cz. Zboží bude kartou rovnou zaplaceno.

Vzápětí přijde potvrzená smlouva, kterou je nutné vytisknout a podepsat. Zákazníci, kteří zvolili osobní odběr, ji podepsanou předloží při vyzvedávání objednávky. V případě jiného způsobu doručení je nutné smlouvu zaslat na adresu:

Úvěrové oddělení
BNP Paribas Personal Finance SA, odštěpný závod
Nová Karolina Park
28. října 3348/65
702 00 Ostrava

Objednávka bude odeslána ihned po doručení smlouvy, Alza kreditní karta dorazí Českou poštou během dvou týdnů.

Kartu je pak možné začít ihned používat. Jak na to? Například při nákupu z internetového obchodu Alza.cz stačí u výběru platební metody zvolit možnost „Alza kartou online“. Zákazník bude přesměrován na zabezpečenou platební bránu, kde zboží uhradí.

Podmínky pro získání Alza karty:

Příklad použití karty: Zakoupí-li zákazník například mobilní telefon za 8 000 Kč, může jej do 55 dní splatit s 0% úrokem. Poplatek za rezervaci zdrojů bude 29 Kč (nebo 39 Kč v případě papírového výpisu). K tomu lze vybírat hotovost nad 1 000 Kč v ČR i v zahraničí a využívat dalších výhod Alza karty.

Jaké bonusy a slevy Alza karta nabízí?

Alza karta je více než pouhým platebním prostředkem. Na rozdíl od většiny ostatních kreditních karet nabízí například výběry z bankomatů zdarma. Mezi její další výhody patří možnost čerpat benefity programu Mastercard Priceless Specials, s nímž lze získávat až 15 % z ceny nákupu zpět.

Výhody Alza karty:

  • Výběry nad 1 000 Kč bez poplatku doma i v zahraničí (platí pro bankomaty s logem Mastercard)
  • Neomezený přístup k účtu v internetovém bankovnictví Hello bank!
  • 3x bezkontaktní platební nálepka zdarma
  • Slevy až 15 % s programem Mastercard Priceless Specials

Do konce roku 2018 poskytovala Alza slevy 5 % na veškerý sortiment v e-shopu. Tuto výhodu již společnost nenabízí, držitelé kreditní karty se však mohou těšit na další bonusy, které Alza ve spolupráci s Hello bank! chystá. Benefity ve formě slev lze případně získat s kreditní kartou MALL.cz, která přináší úvodní odměnu ve formě slevových poukázek, slevy pro členy klubu MALL Plus a za jistých podmínek i vrácení 2 % z útrat.

Poslední aktualizace: 27. 07. 2019