Menu
Amazon Cloud – zkušenosti s neomezeným úložištěm pro všechna data

Amazon Cloud – zkušenosti s neomezeným úložištěm pro všechna data

1 minuta čtení

Poslední dobou hodně fotím ve vysokém rozlišení a natáčím videa. To je spousta dat záznamu. Jsem poměrně spokojený uživatel Google Drive, přes který si sdílíme některé soubory ve firmě. Platím 1,99 USD/měs. za 100 GB, ale to je dneska jako nic. Věčně se blížím k plně využité kapacitě.

Hledal jsem co možná nejlepší řešení pro ukládání dat, které bude fungovat dlouhodobě. Hodně mě zaujalo před pár měsíci spuštěné řešení Amazonu. Je to poměrně nová věc. Služba Amazon Cloud nabízí za 59,99 USD/rok neomezené úložiště pro fotky, video a všechny možné soubory. Součástí služby jsou 3 měsíce zdarma na vyzkoušení. Nově je k dispozici také solidně zpracovaná aplikace pro iPhone/Android.

amazon-cloud-aplikace

Jedinou nevýhodou pro někoho může být, že Amazon zatím nenabízí synchronizaci s desktopem, jak ji znáte třeba z Dropbox appky, která vytvoří v počítači složku automaticky synchronizovanou s vaším cloudovým účtem. To znamená, že u Amazonu data nahráváte do cloudu ručně. Amazon nabízí zatím automatický upload jen pro fotky z iOS a Android zařízení. Plus přes iPhone/Android appku máte samozřejmě z mobilních zařízení přístup ke všem datům nahraným ve vašem cloudu.

Tip: Chcete mít při cestování přístup k internetu, zde tip na nejlepší datovou SIM pro EU

Jak se můžete dočíst v knížce Globální samoobsluha – Jeff Bezos a věk Amazonu, přestože Amazon je největší obchodní dům světa, daří se mu i mimo tento obor. Se službou Amazon Web Services (AWS) naboural zaběhlé pořádky v pronájmu serverů. AWS roste meziročně o 40+ %, patří mezi nejrychleji rostoucí divize Amazonu se zajímavou ziskovostí. Podobně se teď Amazon zakousl do kategorie cloudových úložišť a jeho nabídka NEOMEZENÉHO ÚLOŽIŠTĚ zatím nemá moc konkurenci. Dropbox nabízí 1 TB za 99 USD/rok, Google nabízí 1 TB za 9,99 USD/měs.

Co na službu Amazon Cloud říkáte? Jak je pro vás neomezené úložiště od Amazonu zajímavé?

Poslední aktualizace: 13. 07. 2015