Menu
Apartmán u moře v Polsku za 650 korun – dostupné autem z Prahy, pro děti supr dovča

Apartmán u moře v Polsku za 650 korun – dostupné autem z Prahy, pro děti supr dovča

2 minuty čtení

S prckem a manželkou jsem vyrazil na pár dní na dovču. Opět do Polska. 🇵🇱 Minule se nám líbilo, tak proč nedat opáčko. 🌊🐙 Tentokrát jsme zvolili městečko Kolobřeh.

Cesta převážně po německé dálnici zabrala 6,5 hodiny. Je to o 2,5 hodiny delší cesta, než když jedu z Prahy do Beskyd, kam jezdím někdy i 15x ročně. Mám už prcka naučeného na cestování, v autě spí nebo kouká na pohádky. Německé dálnice jsou fajn, velkou část cesty je možné jet na tempomat.

Tradičně jsem po cestě poslouchal podcasty. Za 6,5 hodiny je možné zvládnout třeba 9 hodin podcastů nabitých supr know-how o businessu, pokud si taky nastavíte přehrávač podcastů na 1,5-2x rychlost přehávání.

Při výběru apartmánu jsme opět měli štěstí a je suprový – krásně vybavený, pohodlný a moc příjemný pan majitel. To je výhoda recenzí na Bookingu, že člověk jde najisto, když vidí zkušenosti dalších cestovatelů a dovolenkářů.

Cena ubytování vyšla včetně úklidu a daně na 650 Kč za noc. Jedná se o prostorný apartmán s obřím balkónem, společnou velkou terasou na střeše a přístupem zdarma do posilovny. Ještě máme k zapůjčení zdarma 3 kola, která čekají v suterénu, jenže tenhle benefit s prckem nejde snadno využít.

Publikoval jsem několik tipů, jak ušetřit na dovolené. Také při této dovolené jsem dostal zpět pár stovek přes cashback od Tipli, protože jsem začal nákup proklikem z Tipli. U Bookingu vrací Tipli až 4 % z ceny ubytování.

Zajímavost: Booking je jedním z nejoblíbenějších partnerů Tipli. V lednu byl například obratově nejsilnějším obchodem na Tipli.

Vybrali jsme apartmán, který má na zdi pádla. Ta pádla rozhodla o výběru. 🙈🛶 Mattovi jsem v apartmánu vysvětlil, že je dobré umět pádla používat, protože nikdy neví, kdy ho kdo pošle k vodě… 😂😂

V okolí apartmánu je několik dobrých restaurací, pekárna nebo prodejna čerstvých ryb, kde je někončící fronta. Nedaleko je obchod Lidl a polský Lidl je podle mojí zkuošenosti na hodně vysoké úrovni a dobře se tam nakupuje.

Výhodou dovolené v Polsku jsou příznivé ceny – spoustu běžných potravin nebo jídel v restauracích je levnějších než v ČR.

V Polsku je sympatické, že lidi mají rádi děti – v městech je hodně dětských hřišť a lidi se na Matta často usmívají a někdy ho i zastaví a chtějí si s ním povídat. On jim něco odpovídá tou jeho svahilštinou, tak nevím, třeba rozumí. Polské pohádky má nakoukané, tak mohl něco pochytit.

Moje polština je zatím bohužel jen pár desítek slov, zkusím na tom zapracovat. V Polsku máme dobře rozjeté a rostoucí Tipli.pl, tak mám ten závazek, že bych chtěl umět lépe mluvit Polsky. Máknu na tom.

Poslední aktualizace: 03. 03. 2019