Menu
Aplikace Portmonka – věrnostní karty v mobilu

Aplikace Portmonka – věrnostní karty v mobilu

2 minuty čtení

Věrnostní programy na spotřebitele útočí snad od všech obchodníků. Nabízí ji řetězce s oblečením, potravinami, drogerií, elektronikou, hobby markety, restaurace, stánky s rychlým občerstvením, dokonce i čerpací stanice. Obvykle bývají spojeny s předložením věrnostní karty při každém nákupu. Jaký je výsledek? Nepřeberné množství věrnostních karet v peněžence, ve kterých se velmi špatně hledáta pravá, kterou zrovna člověk potřebuje. Řešení této situace nabízí Portmonka.

Věrnostní kartička se obvykle předkládá při každém nákupu. Buď zakládá nárok na nějakou slevu nebo naopak díky ní dochází ke sbírání bodů. Ty lze potom přeměnit v konkrétní bonus. Obchodníci však nepotřebují věrnostní kartičku vidět fyzicky, stačí jim identifikační údaje. Toho využívá mobilní aplikace Portmonka, resp. její provozovatel MAFRA, a.s.

Výhody aplikace Portmonka

Do Portmonky si lze uložit veškeré karty ke všem věrnostním programům, kterých je uživatel členem. Navíc, jejím prostřednictvím je možné se registrovat on-line i do dalších věrnostních programů bez toho, aniž by člověk vůbec vkročil do kamenné prodejny.

Karty k jakým zákaznickým programům si lze do Portmonky nahrát? Jedná se například o:

Aplikace také pomůže ušetřit peníze. Jak? V sekci Akce se nachází slevové nabídky, které lze uplatnit při nákupech. Stačí aktivovat vybraný kupón a předložit jej při placení na pokladně.

V Portmonce se nachází také informace o prodejnách včetně otevíracích dob a adres poboček.

Aplikace je přehledná a nabízí jednoduché ovládání.

Aplikace přitom funguje offline. Pro předložení elektronické kartičky kvůli nákupu tak není potřeba zapínat mobilní data. Při offline režimu se zákaznické karty zobrazují bez problémů, jediné, co nebude aktuální, jsou nabídky slevových akcí.

Aplikaci Portmonka lze využívat jako anonymní uživatel, je možné se ale i jednoduše registrovat. Díky registraci se karty spojí s uživatelským účtem a i po přechodu na jiný telefon se budou nadále zobrazovat. Registrace je možná také přes Facebook.

Nahrání zákaznické karty do Portmonky

Uživatelské prostředí aplikace je velice jednoduché. Nahrání věrnostní kartičky lze provést během několika sekund, a to v sekci Karty. Zde stačí zvolit obchodní řetězec, ke kterému karta patří, následně si uživatel zvolí název karty a přepíše či naskenuje čárový kód nebo číslo karty.

Takto zadaná elektronická věrnostní karta se zobrazí v celkovém seznamu a je možné ji kdykoliv najít a předložit ji během nákupu. Aby byla orientace v množství karet co nejjednodušší, nabízí se možnost různého řazení – například podle abecedy nebo vzdálenosti apod.

Vícečlenná rodina jistě ocení, že nahrané karty se synchronizují přes cloud, takže je lze snadno používat na více zařízeních. Není zapotřebí si neustále předávat plastovou věrnostní kartu nebo zjišťovat, kdo ji zrovna má.

Portmonka na Google Play i App Store

Aplikaci Portmonka uživatelé na Google Play hodnotí velmi dobře (4,2 z 5), stejně tak na AppStore (4,0 z 5). Některé recenze zmiňují problémy s načtením karty do některých zákaznických programů (například věrnostního programu Sportisimo, PENNY karty nebo věrnostního programu Globus Bonus), nicméně tvůrci aplikace na tyto negativní recenze ihned reagují a snaží se je řešit.

Poslední aktualizace: 04. 05. 2019