Menu
Aplikace pro TODO a GTD – léto 2017

Aplikace pro TODO a GTD – léto 2017

2 minuty čtení

Vyzkoušel jsem řadu TODO aplikací. Některé jen na chvilku, abych si osahal jejich rozhraní a možnosti, některé jsem delší dobu používal. Stále se snažím hledat co nejlepší aplikaci pro práci s úkoly a poznámkami. Často i v závislosti na tom, jak se mění můj způsob, jak pracuji.

Dneska mám v týmu 50 lidí a pracuji na třech projektech – cashback portál Tipli (běží v ČR, SR, PL a chystáme další státy), kariérní portál VímVíc.cz a v digitální agentuře Stario. To je o 30 lidí více, než jsem měl touhle dobou před rokem. Je pro mě absolutně klíčové mít perfektní systém práce s úkoly, možnost jejich rychlého zpracovávání a třídění.

Poslední dva roky jsem byl velmi spokojený uživatel TODO aplikace Wunderlist. Tu bohužel loni koupil Microsoft a předělává ji na svou appku. Ve výsledku to znamená, že Wunderlist zastavil vývoj a z aplikace se stane nástroj Microsoft To-Do. Bohužel s velmi nejistým výsledkem a obávám se, že jak to u Microsoftu bývá, tak půjde dost možná o promarněnou příležitost, jako při akvizice Skype. Nebo akvírovaný LinkedIn, který je také součástí Microsoft rodiny, také z produktového pohledu také není zrovna pecka.

Z Wunderlistu se stává Microsoft To-Do

Začal jsem zjišťovat, jaké TODO řešení zvolit místo Wunderlistu. Ve firmě se nám osvědčila aplikace Todoist, která funguje na Windows i Macu, dobře se ovládá a je solidně použitelná i v neplacené verzi. Todoist je velmi jednoduchý, až bych řekl takový základní TODO manager. To je právě jeho síla, protože plní přesně to, co od něj čekáte. Je ideální na evidování a průběžné přehazování poznámek, úkolů a nápadů. Umožňuje jejich třídění. Ideální aplikace.

Alternativou pro některé lidi je Evernote. Z mého pohledu je Evernote spíše doplněk TODO aplikace, protože je docela složitý na práci s úkoly. Evernote je výborný na rozpracovávání poznámek, jejich archivaci nebo psaní delších textů. Klidně hodně strukturovaných textů doplněných o fotky, video nebo audio komentáře. Zde článek s mými komentáři a zkušenostmi s používání aplikace Evernote.

Vyšší liga TODO managementu jsou aplikace Things a Omnifocus. Things je tuším jen pro Mac a iOS. Je to aplikace, která vyhrála opakovaně několik ocenění od Apple i od odborných časopisů. Omnifocus jsem osobně zatím nezkoušel, jen jsem četl pár dobrých referncí. Měl by fungovat také výborně a tuším Omnifocus používá například online podnikatel Tom Čupr, jak psal v tomto tweetu (screen).

Představení nejnovější verze Things 3

U Things i Omnifocus je potřeba počítat s počáteční investicí do GTD appky v řádu pár tisíc korun. Na druhou stranu, bavíme se o vyšší produktivitě každého jednotlivého dne, takže pár tisíc korun se může velmi rychle vrátit a investice hodně vyplatit.

Osobně používám asi 2 měsíce Things a nic lepšího jsem mezi TODO aplikacemi nezažil. Dokonale vyladěné UI/UX, perfektní flow a zatím jsem nenašel žádné bugy. Fakt vše funguje. Je tam i nějaký trial zdarma, tak klidně vyzkoušejte a nebojte se do sebe investovat. Vyplatí se to!

Poslední aktualizace: 21. 08. 2017

Našli jste chybu?