Menu
Aquapark Uherské Hradiště – vodní radovánky i odpočinek na jednom místě

Aquapark Uherské Hradiště – vodní radovánky i odpočinek na jednom místě

5 minut čtení

Aquapark Uherské Hradiště nabízí venkovní i kryté vodní atrakce, a tak si lze vodních radovánek užít i v chladných měsících. Jaké další služby jsou pro návštěvníky areálu k dispozici a kolik za ně zaplatí?

Aquapark Uherské Hradiště se nachází v ulici Sportovní 1214 a kromě adrenalinových vodních atrakcí nabízí například různé druhy saun, balnárium a další wellness služby. Rozhodně se tedy řadí mezi aquaparky, které stojí za to navštívit. Těmi ostatními jsou například Aquapalace Čestlice nebo Aquapark Olomouc.

Návštěvníci aquaparku Uherské Hradiště mohou využít parkování zdarma před Zimním stadionem nebo na Studentském náměstí, za poplatek je parkování pro osobní vozy umožněno u kina Hvězda. Přímo v ulici Sportovní se nachází parkoviště pro ZTP.

Aquapark Uherské Hradiště – do vody za každého počasí

Aquapark Uherské Hradiště je rozdělen na vnitřní a vnější část. Ve vnitřní části se kromě nejrůznějších tobogánů a bazénů nachází také wellness centrum, vnější část je tvořena letním aquaparkem. Areál aquaparku sestává z jednotlivých zón:

  • Vnitřní areál – zóna 1 a 2
  • Wellness centrum – zóna 3
  • Letní areál – zóna 4

Vnitřní areál

Vnitřní areál láká nejen nejdelšími tobogány na Moravě, ale také dalšími atrakcemi, jako je například zábavní bazén s divokou řekou, masážními lavicemi a vodními chrliči nebo vířivky s vodou o teplotě 34 °C. Nejmenší děti se mohou vyřádit v bazénku se skluzavkou, prskající žábou a vodním chrličem.

Bazén s osmi plaveckými drahami zase potěší nadšence do kondičního plavání a začínající plavce. V takzvaném víceúčelovém bazénu je pak o víkendech možné vyzkoušet například aquazorbing neboli chůzi po vodě.

Po plavání si návštěvníci mohou odpočinout v prohřívárně, kde se tělo pořádně zahřeje a svaly uvolní po sportovním výkonu.

Wellness centrum

Pro ty, kteří dávají přednost relaxaci, jsou v Aquaparku Uherské Hradiště k dispozici různé druhy saun, jako je finská zážitková sauna s ceremoniály, finská tichá sauna nebo takzvané balnárium, jež je alternativou pro návštěvníky, kteří neholdují vysokým teplotám finských saun. Relaxovat je možné také v bylinné nebo turecké lázni.

Wellness centrum rovněž poskytuje různé wellness programy. Jedním z nich je například dětské saunování, které podporuje obranyschopnost proti nemocem. Tato procedura je vhodná především pro děti, které trpí astmatem, respiračními potížemi nebo sníženou imunitou. V nabídce jsou také různé programy určené pro ženy nebo seniory.

Letní areál

Letní areál je tvořen venkovním aquaparkem a je možné jej navštívit pouze v letních měsících. Návštěvníci zde naleznou víceúčelový nebo dětský bazén s chrliči a vzduchovými perličkami, hřiště pro nohejbal, tenis nebo badminton, hřiště pro pétanque nebo volejbalové a fotbalové sportoviště.

Dalšími atrakcemi ve venkovní části areálu jsou například zábavné pružinové houpačky v blízkosti dětského bazénu nebo speciální nafukovací bazén pro malé loďky, v němž si děti mohou vyzkoušet ruční pádlování.

Před návštěvou Letního areálu se vyplatí sledovat předpověď počasí, protože atrakce pod širým nebem si návštěvníci nejlépe užijí v teplých slunečních dnech.

Restaurace a bary

  • samoobslužná restaurace nabízí po celý den studená i teplá jídla, jako jsou osvěžující saláty, minutky, zmrzliny nebo dezerty
  • návštěvníci vnitřního areálu se mohou občerstvit v Aquabaru, v němž si lze objednat lehké pokrmy, zmrzlinu, dezerty či kávu
  • v nabídce Wellness baru jsou k nalezení různé kvalitní čaje, limonády, čerstvé ovoce i lehká jídla a dezerty
  • Letní bufet se nachází ve venkovní části Aquaparku Uherské Hradiště a kromě nápojů nabízí rychlé občerstvení jako bagety, hranolky nebo párek v rohlíku
  • v létě si lze užít posezení na Letní terase s rozšířenou nabídkou teplých pokrmů, zákusků, nealkoholických nápojů a točeného piva
  • v Ledovém baru se návštěvníci mohou v teplých letních dnech osvěžit ledovou tříští, ledovou kávou nebo různými míchanými nápoji
  • milovníci uzeného si pochutnají v Modrém bufetu, v jehož nabídce naleznou pokrmy z domácí udírny
Návštěvníci Aquaparku Uherské Hradiště si v letních měsících mohou užít atrakce Letního areálu pod širým nebem

Návštěvníci Aquaparku Uherské Hradiště si v letních měsících mohou užít atrakce Letního areálu pod širým nebem.

Aquapark Uherské Hradiště – ceník vstupného

Návštěvníci po zaplacení vstupného obdrží bezplatně zapůjčený čip, pomocí něhož čerpají vybrané služby. Aquapark Uherské Hradiště nabízí také zakoupení takzvané elektronické peněženky, kterou lze platit za veškeré služby v areálu. Minimální první vklad je 100 Kč.

Abonenti neboli pravidelní zákazníci mohou využívat různých výhod, jako jsou například nižší ceny základního i zvýhodněného vstupného. Abonentem se návštěvník stává po zakoupení čipu a jeho nabití minimální částkou 100 Kč. Cena čipu je 200 Kč.

Vstupné do jednotlivých zón Aquaparku Uherské Hradiště – ceník vstupného je aktuální k listopadu 2018:

Zóna 1 – plavecký bazén60 min90 min+ 15 min
Základní vstupné60 Kč80 Kč15 Kč
Zvýhodněné vstupné50 Kč65 Kč13 Kč

Základní vstupné pro abonenty je 40 Kč, zvýhodněné vstupné činí 30 Kč na 60 minut.

Zóna 2 – zábavní bazén, tobogány60 min90 min120 min180 minCelodenní+ 15 min/os.
Základní vstupné110 Kč150 Kč190 Kč270 Kč350 Kč28 Kč
Zvýhodněné vstupné100 Kč135 Kč170 Kč240 Kč310 Kč25 Kč
Rodina – 3 osoby220 Kč300 Kč380 Kč540 Kč700 Kč18 Kč
Rodina – 4 osoby320 Kč435 Kč550 Kč780 Kč1010 Kč20 Kč
Rodina – 5 osob420 Kč570 Kč720 Kč1020 Kč1320 Kč21 Kč

Základní vstupné pro abonenty je 90 Kč, zvýhodněné vstupné činí 80 Kč na 60 minut.

Zóna 3 – Wellness centrum120 min180 minCelodenní+ 15 min/os.
Základní vstupné250 Kč330 Kč410 Kč31 Kč
Zvýhodněné vstupné230 Kč300 Kč370 Kč29 Kč
Rodina – 3 osoby820 Kč
Rodina – 4 osoby1190 Kč
Rodina – 5 osob1560 Kč

Základní vstupné pro abonenty je 100 Kč, zvýhodněné vstupné činí 90 Kč na 60 minut.

Kdo může uplatnit zvýhodněné vstupné?

Nižší cenu za vstupné do areálu Aquaparku Uherské Hradiště zaplatí děti do 150 cm, studenti do 26 let, senioři starší než 65 let a invalidní osoby s průkazy ZTP nebo ZTP/P. Děti do výšky 110 cm mají vstupné zdarma.

Rodiny s dětmi, to znamená 1 až 2 dospělí a 1 až 4 děti do 15 let, platí výhodnější vstupné dle výše uvedeného ceníku.

Poslední aktualizace: 25. 11. 2018