Menu
Tipy na nejlepší české aquaparky

Tipy na nejlepší české aquaparky

8 minut čtení

Aquaparky svým návštěvníkům kromě známých vodních atrakcí poskytují také prostor pro relaxaci v saunách, vířivkách, lázních nebo při masážích. Do jakých vodních zábavních parků stojí za to se vydat a jaké další služby nabízejí?

Aquaparky jsou velmi oblíbeným místem pro rodiny s dětmi. Návštěvníci se v prostředí bazénů, tobogánů, nejrůznějších vodních trysek či masážních lehátek mohou cítit téměř jako na dovolené u moře.

Mezi nejznámější české aquaparky lze zařadit Aquapalace Praha v Čestlicích, který je zároveň největší, nebo například Aqualand Moravia v Pasohlávkách. I další aquaparky však nabízejí kvalitní služby a mnoho zábavy.

TIP: Kdo dává přednost raději přírodním koupalištím, může navštívit nejhezčí jezera v ČR. V některých z nich je možné se vykoupat a užít si vodní radovánky stejně jako v aquaparcích.

Aquapark Čestlice – zábava pro všechny v Aquapalace Praha

Aquapark Aquapalace Praha se nachází v obchodní zóně Průhonice – Čestlice a je dobře dostupný autem i MHD. Návštěvníci pro cestu do aquaparku mohou využít speciální AQUABUS, který zastavuje na zastávkách Chodov a Opatov (stanice metra C).

Aquapark Čestlice sestává ze tří částí – Vodního světa, Saunového světa a SPA & Wellness. Představuje tak místo, které vybízí k pasivnímu i aktivnímu odpočinku.

Vodní svět je největším aquaparkem ve střední Evropě. Návštěvníci zde naleznou atrakce jako tobogány (včetně toho nejdelšího v ČR), skluzavky, spacebowl nebo divokou řeku, která se vine celým vodním světem a měří 450 metrů.

V saunovém světě se lze prohřát ve finských a venkovních saunách nebo v římských lázních. Pro ochlazení po saunování jsou tu k dispozici sprchy a bazénky. Část SPA & Wellness je zase tím pravým pro ty, kteří si chtějí odpočinout například při masáži.

Aquapark Uherské Hradiště – adrenalin i relaxace

Aquapark Uherské Hradiště nalezneme v ulici Sportovní 1214. I zde mohou návštěvníci kromě vodních atrakcí využít různých wellness služeb a procedur.

Aquapark je rozdělen na vnitřní a venkovní část. Ve vnitřní části, která mimo jiné nabízí nejdelší tobogány na Moravě, si lze užít vodních radovánek jak v létě, tak v zimě. Dalšími zábavnými atrakcemi v této části jsou například vířivky, bazén s divokou řekou a mnoho dalšího.

Ve Wellness centru si návštěvníci mohou vybrat z několika druhů saun (finská zážitková sauna s ceremoniály, finská tichá sauna, balnárium atd.) a nechat odpočívat tělo i mysl. Kromě saun je tu k dispozici také bylinná a turecká lázeň.

Venkovní část je tvořena Letním aquaparkem a, jak již název napovídá, je přístupná pouze v letních měsících. V Letním aquaparku si lze zaplavat ve víceúčelovém bazénu nebo si zahrát nohejbal, tenis, badminton a další hry.

Aquaparky svým návštěvníkům poskytují prostor pro zábavné vodní aktivity

Aquaparky svým návštěvníkům poskytují prostor pro zábavné vodní aktivity.

Aquapark Olomouc – tobogány, sauna i masáže

Aquapark Olomouc sousedí s obchodním centrem a zábavním parkem HANÁ v Kafkově ulici. Příznivci adrenalinových zážitků ocení rozmanité vodní atrakce, milovníci wellness služeb zase sauny, masáže a další wellness procedury.

Aquapark Olomouc se skládá z Vnitřního areálu, zóny Relax & Wellness a Letního aquaparku. Ve vnitřním areálu nalezneme vodní atrakce jako divoký proud, whirpooly a samozřejmě skluzavky a tobogán, který lze sjíždět na pneumatikách i bez nich.

Ideálním místem pro návštěvníky, kteří dávají přednost odpočinku, je zóna Relax & Wellness, kde si mohou užít různé druhy masáží, saunu nebo opalování v soláriu.

V Letním aquaparku si lze zaplavat v bazénu se třemi plaveckými dráhami, skluzavkou a tobogánem. Nejmenší návštěvníci se mohou vyřádit v dětském bazénu s různými zábavnými atrakcemi nebo na hřišti s horolezeckou stěnou a lanovou pyramidou.

Tip: Obyvatelé Olomouce mohou za špatného počasí vyměnit návštěvu Letního aquaparku za filmové představení v kině CineStar a využít výhod zákaznického programu CineStar Club.

Aquapark Pasohlávky – s rodinou do Aqualand Moravia

Nejmodernější aquapark Aqualand Moravia se nachází v Pasohlávkách na jižní Moravě a cesta autem z Brna sem trvá pouhých 20 minut. Je možné využít také takzvaný Kouzelný Aquabus, který jezdí na trase Brno – aquapark Moravia.

Pro návštěvníky, kteří sem přijíždějí za aktivním odpočinkem, jsou v Aquaparku Pasohlávky připraveny nejrůznější vodní atrakce. Mezi ně patří tobogány, divoká řeka, strmá skluzavka a další. Mimo jiné se tu nachází také vyhřívané venkovní bazény, které jsou v provozu celoročně, vnitřní bazény, plavecký bazén nebo bazénky pro děti. Za návštěvu stojí především vířivý bazén s krásným výhledem na Pálavu.

Relaxační wellness zóna nabízí například několik druhů saun (finská, biosauna atd.), masáže nebo solnou či tureckou lázeň. Zdraví lze při relaxaci podpořit také v bazénech a balneo vanách s minerální vodou, která léčí pokožku a posiluje imunitu.

Nevšední zážitek v Agualand Moravia zajistí 7D kino, které se nachází v pravé části vstupní haly. Sledování filmu, jež probíhá s klasickými 3D brýlemi, je ozvláštněno dalšími efekty, jako jsou například pohyby, foukání větru nebo padání deště.

Součástí aquaparků bývají také wellness centra, která nabízejí různé služby včetně masáží

Součástí aquaparků bývají také wellness centra, která nabízejí různé služby včetně masáží.

Jaké další aquaparky v Česku navštívit?

Také méně známé české aquaparky nabízí bohaté vyžití na vodních atrakcích i příležitost pro odpočinek v sauně či při různých wellness procedurách. Které další aquaparky stojí za návštěvu?

Aquapark Liberec – Aquapark Babylon

Nově zrekonstruovaný Aquapark Babylon v Liberci je dekorován ve stylu příběhů Julese Vernea a dětem i dospělým poskytuje opravdu nezapomenutelný zážitek. Vnitřek areálu je stylizován do malebného přímořského městečka s majákem a velkoformátovou malbou, která návštěvníky přenese do světa kapitána Nema.

Mezi atrakce aquaparku patří divoká řeka, takzvaná Tarzanova stezka nebo adrenalinový trychtýř. V červenci a srpnu je otevřená také venkovní část areálu s místy na opalování, trampolínou, bazénky a krásným výhledem na Ještěd.

Součástí komplexu je také wellness zóna, která poskytuje prostor pro relaxaci v saunách ve stylu antických lázní, v solném dole nebo ve whirpoolech.

Aquapark Pardubice

Aquacentrum Pardubice představuje největší aquapark ve Východočeském kraji. Příznivci vodní zábavy si zde mohou užít několik adrenalinových atrakcí, pro milovníky odpočinku jsou zde k dispozici sauny, lázně nebo profesionální thajské masáže.

V letním období je návštěvníkům k dispozici letní pláž s bazénem, brouzdalištěm, dětským bazénkem a hřištěm.

Součástí areálu je i fitness zóna. Zde lze využít služeb osobních trenérů, případně si vyzkoušet některé skupinové sporty.

Aquapark Kladno

Kladenský aquapark je součástí komplexu sportovišť, který se nachází pouhých 25 km od Prahy u lesoparku Lapák. Návštěvníci Aquaparku Kladno tedy mohou zavítat i do trampolínového parku nebo sportovní haly.

Areál aquaparku je rozdělen na plavecký bazén a část s vodními atrakcemi, jako je například spacebowl, divoká řeka, tobogány nebo masážní a dětský bazén. Návštěvníci toužící po odpočinku mohou k relaxaci využít ohřívárnu.

Aquapark Olešná

Moderní areál Aquaparku Olešná se nachází ve Frýdku–Místku a nabízí krásný výhled na Beskydy a Lysou horu. Je tvořen jak venkovní, tak vnitřní částí, lze jej tedy navštívit i v chladných dnech.

V letním aquaparku mají návštěvníci možnost zažít adrenalin na tobogánech a skluzavkách, odpočinout si mohou v relaxačním bazénu s masážními lavicemi. Venkovní část Aquaparku Olešná dále nabízí dětský bazén nebo hřiště pro nohejbal a plážový volejbal.

Vnitřní část areálu je otevřená po celý rok a děti i dospělí zde mohou vyzkoušet například jízdu na tobogánu nebo po divoké řece. Milovníci relaxace zase ocení denně otevřený saunový svět s několika druhy saun.

Ve většině aquaparků je pro návštěvníky k dispozici bazén s plaveckými dráhami

Ve většině aquaparků je pro návštěvníky k dispozici bazén s plaveckými dráhami.

Aquapark Vyškov

Také Aquapark Vyškov je složen z vnitřní a venkovní části. V krytém areálu s celoročním provozem si návštěvníci užijí atrakce jako tobogány nebo divokou řeku. Zaplavat si lze v plaveckém bazénu o délce 25 metrů a odpočinout si po sportovním výkonu je možné ve vířivce, finské sauně nebo na masážních lůžkách.

V letní části areálu se nachází vyhřívaný bazén s dvouproudou skluzavkou, dětské brouzdaliště s vodním hřibem a houpačky.

Aquapark Kravaře

Moderní Aquapark Kravaře je situován v samostatné části Buly Arény v ulici Kostelní. Svým návštěvníkům nabízí vyžití na vodních atrakcích i příjemný odpočinek ve vířivce nebo bazénu.

V hlavním bazénu je umístěno několik vodních chrličů, masážních lavic a lehátek, vodních děl nebo jeskyně s vodopádem. Nejoblíbenější atrakcí bazénu je divoká řeka. Pro sportovce jsou tu k dispozici také dvě plavecké dráhy o délce 25 metrů.

K relaxaci v Aquaparku Kravaře slouží pára, sauna a masáže.

Aquapark Kohoutovice

V příjemném prostředí Aquaparku Kohoutovice návštěvníci naleznou vše potřebné k relaxaci i adrenalinovému vyžití, jako jsou vnitřní bazény, střešní bazén, tobogán dlouhý 90 metrů, sauna nebo posilovna. V pravidelných intervalech se spouští také divoká řeka.

Zaplavat si lze v krytém bazénu s šesti plaveckými dráhami. K odpočinku pak slouží rekreační bazén s vodními tryskami, chrliči a perličkovými rošty. Střešní bazén je zpřístupněn v letních měsících a je doplněn prostorem pro opalování.

Poslední aktualizace: 25. 11. 2018