Menu
Burza Binance – návod, jak obchodovat, registrace, poplatky, Binance Coin

Burza Binance – návod, jak obchodovat, registrace, poplatky, Binance Coin

4 minuty čtení

Na burze Binance se denně nakupují a prodávají kryptoměny v objemu přes 6 miliard amerických dolarů. Co stojí za jejím úspěchem, jak se vyznat v uživatelském prostředí burzy, jaké jsou limity pro obchodování? Toto vše je obsaženo v tomto článku.

Zázemí Binance

Burza Binance v době psaní článku sídlí v Hongkongu. Binance byla založena v červenci roku 2017 přes fundraising pomocí ICO, kdy si lidé kupovali tokeny Binance Coin (BNB). Vybralo se přes 15 milionů amerických dolarů.

Původně byla firma registrovaná v Číně, ale kvůli regulatorním tendencím ze strany státu se postupně přesunula do Japonska, poté do  Hongkongu a v blízké budoucnosti plánuje přesunutí sídla na Maltu.

Burza Binance údajně dokáže zpracovat až 1,5 milionu příkazů za sekundu. Také disponuje svoji vlastní kryptoměnou Binance Coin (BNB), kterou lze uhradit poplatky a tím tak za ně ušetřit až 50%.

Binance vyniká množstvím kryptoměn, které je zde možno nakoupit. Mezi tyto kryptoměny patří například Ethereum, Litecoin, Cardano, NEO, Ripple, Stellar či IOTA. Binance je také jediná burza, která generuje GAS za držení NEO.

Registrace na Binance

Registrace je velmi jednoduchá, na rozdíl od jiných burz není nutno při registraci zadávat žádné osobní údaje nebo bankovní účet. Stačí na oficiálních stránkách zadat e-mail a heslo. Následně na e-mail přijde standardní potvrzovací mail, který po kliknutí aktivuje účet.

Z bezpečnostních důvodů je silně doporučeno založit si také dvou-faktorovou autentizaci (2FA). 2FA zajišťuje, že při každém přihlášení musí uživatel zadat unikátní kód, který mu přijde na mobil nebo na e-mail. V případě prolomení hesla se tak útočník nebude moct dostat na účet.

Jak začít obchodovat na Binance?

Binance, bohužel podobně jako Bittrex, nepodporuje obchody s fiat měnami (české koruny, americké dolary a podobně). V dubnovém prohlášení Binance oznámila blížící se podporu těchto obchodů. Až Binance začne podporovat fiat měny, bude umožněno si na Binance poslat české koruny (nebo ekvivalent v amerických dolarech) a za ně Bitcoiny a altcoiny nakupovat.

V současné době se dá na Binance nakupovat tak, že na jsou na burzu poslány kryptoměny z ostatních peněženek. Pokud žádné kryptoměny člověk nevlastní a chce investovat, měl by si přečíst náš článek, který se zabývá pomocí s prvním nákupem kryptoměn.

Binance umožňuje tři typy obchodů:

 • Market – kryptoměna se prodá nebo koupí ihned za aktuální cenu
 • Limit – je zadána cena, za kterou je uživatel ochoten kryptoměnu koupit nebo prodat a čeká, až se objednávka vyhotoví. Pokud byla ovšem zadána nereálná cena, je možné, že se obchod nikdy neuskuteční
 • Stop-limit – jakmile cena na trhu dosáhne určitého kurzu, spustí se příkaz limit, který se dá nastavit

Levnější poplatky na Binance pomocí Binance Coin (BNB)

Binance si za každý uzavřený obchod účtuje poplatek 0,1 %. Poplatky při výběru kryptoměn se neustále liší, aktuální informace se lze dozvědět na těchto stránkách.

Za poplatky při obchodování je možné ušetřit až 50 % při jejich zaplacení pomocí takzvaného Binance Coin (BNB). Binance Coin je token ERC20 založený na Ethereu. Celkový počet BNB tokenů je nastaven na 200 milionů. Binance má v plánu každé čtvrtletí nakoupit tokeny BNB za 20% svých přijmů a tyto tokeny „spálit“. To bude dělat každé čtvrtletí až do té doby, dokud půlka tokenů nebude spálená. Celkový počet tokenů tím pádem bude v budoucnosti 100 milionů.

Při použití Binance Coinu na zaplacení poplatků z obchodování lze získat velkou slevu na poplatcích, která se ale každým rokem snižuje. Konkrétní slevy jsou takovéto:

 1. rok získáte na poplatcích slevu 50 %
 2. rok získáte na poplatcích slevu 25 %
 3. rok získáte na poplatcích slevu 12.5 %
 4. rok získáte na poplatcích slevu 6.25 %
 5. rok již nemáte na poplatcích slevu žádnou

Výběry z Binance

Binance umožňuje výběry bez verifikace do 2 Bitcoinů za den. Pokud by tento limit nestačil, bude potřeba se dodatečně verifikovat. Proces verifikace je následující:

 • Čitelně naskenovat přední i zadní stranu občanského nebo řidičského průkazu, popřípadě pasu
 • Poté naskenovaný dokument nahrát do příslušného formuláře na stránkách Binance
 • Následně si vyrobit cedulku, kde bude napsáno Binance + datum a s touto cedulkou se společně s přední stranou dokladu vyfotit
 • Odeslat tento soubor a verifikace je hotová, nyní je možno z burzy vybírat až 100 Bitcoinů za den

Bezpečnost Binance

V minulosti zažila burza Binance pouze jeden malý hack v březnu 2018, při kterém navíc nikdo, kromě hackera, o prostředky nepřišel. Burza na útok zareagovala velmi rychle a všechny zmanipulované obchody vrátila. Nikdo tak ke škodě nepřišel. Binance je obecně považována za velmi bezpečnou burzu.

Budoucnost Binance

Jak již bylo zmíněno výše, Binance má v blízké době v plánu přestěhovat své sídlo na Maltu. Také oznámila práci na decentralizované burze Binance. Decentralizované burzy jsou zjednodušeně burzy, kde není potřeba přechovávat kryptoměny u prostředníka. Obchoduje se přímo s druhým člověkem na konci. Tímto krokem si burza Binance získala ještě větší popularitu, datum spuštění burzy však ještě známý není.

Poslední aktualizace: 29. 06. 2018