Menu
Burza Bittrex – návod, jak obchodovat, registrace, poplatky

Burza Bittrex – návod, jak obchodovat, registrace, poplatky

2 minuty čtení

Bittrex je jednou z nejznámějších kryptoměnových burz současnosti. Nabízí obrovské množství kryptoměn se kterými lze obchodovat. Jaké jsou na Bittrexu poplatky, jak se zaregistrovat a obchodovat, tomu všemu se věnuje tento článek.

Zázemí burzy

Burza Bittrex funguje od roku 2014 a stojí za ní stejnojmenná společnost se sídlem v Las Vegas v Nevadě. Průměrně se na Bittrexu za jeden den obchodují kryptoměny v hodnotě 2,5 miliardy českých korun. Jedná se o jednu z nejspolehlivějších kryptoměnových burz na světě, bohužel zatím nepodporuje obchody ve fiat měnách (české koruny, euro, dolary, apod.).

Známou nevýhodou Bittrexu, podobně jako u Cryptopie, je nedostatečná zákaznická podpora. Občas si lidé musí počkat na odpověď i více než 14 dnů. Bittrex chce ovšem zákaznickou podporu v blízké době zlepšit a zrychlit, tak snad se tato nepříjemnost velmi brzo vyřeší.

Bittrex vyniká množstvím kryptoměn, které je zde možno nakoupit. Kromě nejznámějších kryptoměn lze zde nakoupit Cardano, Vertcoin, Zcash, Monero, Stellar či Dogecoin.

Registrace na Bittrexu

V současnosti (květen 2018) jsou registrace na Bittrexu otevřené. Pro registraci je potřeba zadat heslo a email, na ten vzápětí přijde potvrzovací email. Bohužel po potvrzení účtu čeká na uživatele nemilé překvapení – limit výběru z účtu nastavený na 0 BTC. Člověk tak nemůže z účtu na Bittrexu vybrat žádné peníze.

Pro navýšení limitu se musí nejprve ručně zadat své osobní údaje (jméno, bydliště) a poté naskenovat doklad totožnosti (kvůli rychlosti je doporučený pas, ale je možné naskenovat i občanský nebo řidičský průkaz) a poté se vyfotit. Po tomto verifikačním procesu bude limit na výběr 100 BTC/den.

Z bezpečnostních důvodů je doporučeno založit si také 2-faktorovou autentizaci (2FA). 2FA zajišťuje, že při každém přihlášení bude uživatel muset zadat unikátní kód, který mu přijde na mobil. Případný útočník, který prolomil heslo, tak nebude mít možnost se na účet dostat.

Jak začít obchodovat na Bittrexu?

Bittrex nepodporuje, podobně jako například Binance, obchodování s fiat měnami (euro, české koruny, odlary, apod.), namísto nich má náhradu – tzv. Tether (USDT) neboli kryptoměna, která se stabilně drží na 1 dolaru.

Bittrex má pokročilé obchodovací prostředí a nabízí hned několik možností obchodování:

  • Limit a market – přednastavená možnost v rozhraní, pokud člověk chce kryptoměnu nakoupit okamžitě, stačí mu zadat množství (Quantity) a jako Bid Price dát cenu Ask (což je ve své podstatě standardní příkaz Market). Lze také zadat běžný limitní příkaz
  • Stop-loss – při rozkliknutí nabídku Order type se objeví druhý příkaz Conditional. Ten funguje tak, že pokud cena klesne nebo se zvýší nad uživatelem stanovenou hranici, provede určitý příkaz. Hranici je možné stanovit pod příkazem Target Price

Uživatelské prostředí na Bittrexu

Poplatky na Bittrexu

Poplatky za výběr kryptoměn z Bittrexu se neustále liší, na aktuální poplatek se je možno podívat na těchto stránkách. Bittrex si za každý uzavřený obchod účtuje poplatek 0.25 % z celkové obchodované částky.

Poslední aktualizace: 29. 06. 2018