Menu
Blonďatá běhna BB napálila český Twitter #dikBB

Blonďatá běhna BB napálila český Twitter #dikBB

2 minuty čtení

Dneska český Twitter solidně obsadil hashtag #dikBB.

O co jde? Stručně řečeno o nepříjemnost řady lidí z Twitteru, kteří důvěřovali konkrétní holce s profilem na Twitteru (zatím stále funkčním), která s řadou lidí vyběhla.

Podle dostupných informací jí spousta lidí půjčila peníze. Často ji tyhle lidi znali osobně, navymýšlela si různé historky (týrání, nemoci, problémy v rodině, atd.). Údajně si napůjčovala kolem 500.000 korun.

Odhalení měl odstartovat tento tweet a potom se strhla lavina dalších tweetů.

Skoro se mi to zdálo jako nějaká virální kampaň, jak to bylo těžko uvěřitelné. Navíc Twitter profil BB je solidně psaný. Doplňuje ho na adrese Blonďatá běhna ještě blog. Má skoro deset tisíc obstojně zpracovaných tweetů a hromadu fotek, včetně osobních fotek a sefíček. Je to asi tím, že majitelka je copywriterka a má vztah k online marketingu a sociálním sítím. Ostatně toho jsem si všiml hned, že v profilu odkazuje na magazín suri-nam.cz, který patří pod projekt Suri od Jirky Nového.

Tahle paní se taky hrdě hlásí k neziskovce Dobré víly, kde podle vyjádření jejích kolegyň z neziskovky udělala nějaký kus práce.

Poškozených, co půjčili peníze a velkou část z nich možná nikdy neuvidí, tak je člověku líto. Tam si lze jen říct, že to je nějaká forma ponaučení a drahého získávání zkušeností. Z příspěvků se zdá, že převážně nešlo o lidi, kteří by si tím způsobili nějaké zásadní finanční potíže, takže spíše jde o zaplacenou životní lekci.

Z marketingového pohledu, pokud Surinam a Dobré víly akceptují letitou marketingovou poučku, že i špatná reklama je taky reklama, tak mohou alespoň ocenit publicitu, kterou by nezískali nejspíš ani v kampani za stovky tisíc korun.

Teď už se bavíme na Twitteru snad o stovkách tweetů k tématu a další příspěvky na Facebooku a sociálních sítích. Rozsahu tématu si nemohla nevšimnout ani tradiční média a zpráva také na webu TV Nova nebo na Lidovky, kde zveřejnili také reakci BB.

„Je to začarovaný kruh, do kterého se může dostat spoustu jiných lidí. Půjčila jsem si nějaké peníze, to je pravda. Ale není to tak, že bych je nechtěla vracet. Spousta věcí na Twitteru není pravda,“ řekla serveru Lidovky.cz, evidentně rozrušená.

„Cítím se neskutečně na dně. Nechci, aby to ublížilo mojí rodině a ničilo život dalším lidem,“ dodala se slovy, že nebýt podpory blízkých v uplynulých hodinách, patrně by nastalou situaci nezvládla. Záležitost ji prý velmi mrzí, více se k ní ale vzhledem ke své momentální psychické kondici nechtěla vyjadřovat.

A na závěr už asi jen pro český rybník typické fórky k tématu. Jeden z nejlepších je na Twitter účtu PID.

Vtipné jsou i některé komentáře pod tweetem. Pokud vás zajímá více, mrkněte na nyní hodně živý hashtag #dikBB.

Poslední aktualizace: 20. 12. 2018