Menu
Bohemia Energy – největší alternativní dodavatel energie

Bohemia Energy – největší alternativní dodavatel energie

3 minuty čtení

Rok 2019 přináší zdražování energií a tak mnoho domácností přemýšlí, jak ušetřit. Jak je na tom Bohemia Energy?

Alternativní dodavatel je ten, kdo směle konkuruje dlouhodobě zavedeným energetickým gigantům, jakými jsou např. ČEZ, E.ON nebo Innogy. Mohou pracovat o něco operativněji a tím pádem nabídnout i příznivější ceny. U nás je největším z alternativních dodavatelů elektřiny a plynu společnost Bohemia Energy entity.

V současné době připoutává Bohemia Energy díky reklamě s nezaměnitelným Pavlem Liškou coby „přihlouplým“ hercem a Markem Danielem, kterého každý zná hlavně z politicko-satirického seriálu Kancelář Blaník. Není to ale jen reklama, čím může Bohemia Energy zaujmout.

Možnost uzavírat smlouvy se zákazníky online prostřednictvím tabletu uskutečnila na českém trhu s energetikou jako první právě Bohemia Energy.

Zákazníci v Čechách i na Slovensku

Na trh vstoupila energetická skupina v roce 2005 nejdříve s dodávkou elektřiny. O dva roky později začali nabízet i plyn. Součástí skupiny, kterou tvoří několik dceřiných a sesterských firem, je i Slovakia Energy, největší alternativní dodavatel energií našich sousedů. Momentálně dodává skupina elektřinu i plyn více než 1,2 milionu zákazníkům.

Bohemia Energy, kterou vlastní 25. nejbohatší Čech Jiří Písařík, postupně pohlcuje své konkurenty. V roce 2018 Bohemia Energy nemusela čelit finanční ztrátě, jako např. společnost MND, která přišla vlivem růstu cen energií na velkoobchodním trhu o několik desítek milionů korun.

Zdražování se zákazníci nevyhnou

Začátek letošního roku se ale nese ve znamení skokového růstu cen energií, s kterým se potýká i Bohemia Energy – u těch klientů, kteří nemají smlouvu na produkt s fixní cenou. Kdo nemá garanci pevné ceny, může s produkty Klasik vyzkoušet garanci měsíce zdarma.

Pro běžné využití elektřiny (svícení, využití spotřebičů…) se dosud cena zvýšila zhruba o 30 Kč měsíčně pro domácnost. Kdo využívá elektřinu i k ohřevu vody, ten si připlatí o cca 90 Kč za měsíc více.

Aktuální ceník elektřiny a plynu lze najít na webu Bohemia Energy ceník 2019 dle distributora, který je daný odběrným místem (tedy klient si jej nevybírá). Web Porovnej24 může zájemcům pomoci srovnat cenu plynu a elektřiny na trhu a vybrat toho nejvýhodnějšího dodavatele.

Přechod k Bohemia Energy je snadný

Pokud chce někdo uskutečnit změnu dodavatele energií a přejít k Bohemia Energy, slibuje firma obstarání veškerých nutných dokumentů a samotný převod zajistit sama a zdarma. Stačí vyplnit online formulář. Bohemia Energy do druhého dne zajistí dodání k podpisu formulář, ke kterému nový klient připojí doklad o vztahu k nemovitosti a vše odešle zpět. Společnost už poté zajistí přepis na distribuci a do 30 dnů by se mělo být zpracování žádosti vyřízeno.

Bohemia Energy pomáhá nevidomým dětem rozvíjet umělecký talent skrze nadaci Artevide.

Bohemia Energy pobočka se nachází pouze na Praze 1 v místě sídla společnosti. Klienti ze vzdálenějších oblastí se mohou v případě potřeby obrátit na zákaznickou linku, která funguje každý den, případně využít i třeba volání přes Skype.

Dodavatel nabízí i poradenství. To probíhá tak, že klient si zavolá a poradce Bohemia Energy přijede až ke klientovi. Pracovníci BE zdarma pomohou s výpočtem úspory, s nejasnostmi ve faktuře nebo třeba i s nalezením výhodnějšího řešení pro zákazníka.  

Bohemia Energy se angažuje i sociálně

Stejně jako např. ČEZ s jejich nadací ČEZ se i Bohemia Energy věnuje nadacím a projektům, které pomáhají těm, kteří to potřebují. Je například hlavním partnerem České asociace streetwork a dlouhodobým partnerem společnosti Život dětem.

Zaměstnanci se navíc angažují osobně v rámci projektu Do práce na kole. Každý ujetý kilometr se mění ve finanční podporu. Každý tak svojí aktivitou ovlivní, jakou částkou podpoří organizaci Černí koně, jejímž smyslem je pomoc handicapovaným sportovcům.

Poslední aktualizace: 22. 01. 2019