Menu
Cesta z Itálie – jezero Lago di Garda, romantická Verona a jezero Walchensee

Cesta z Itálie – jezero Lago di Garda, romantická Verona a jezero Walchensee

2 minuty čtení

Pokračování našeho příběhu o výstupu na čtyřtisícovku Breithorn. ➡️ Po probuzení na horském hřebenu v italských Alpách do bouřky a náročné cestě s plnou krosnou 1.400 výškových metrů dolů do údolí následovalo neplánované odpolední koupání u moře, teda skoro moře. 😇🌊🏝‬

Zadali jsme do navigace Česko a hledali zajímavé cíle po cestě. Takhle jsme zajeli k jezeru Lago di Garda, které je největší italské jezero. Rozměry jsou mimořádné – je dlouhé 51,6 km a široké 17,2 km. Jeho nadmořská výška je skoro jako u moře, pouhých 65 m. Přitom v okolí jsou 2.000 metrů vysoké hory. Velká paráda.

Koupání u Lago di Garda bylo příjemné, i když voda možná až moc teplá. 😇 V okolí panovalo brutální vedro, teploměr ukazoval 40°C. To byl solidní rozdíl proti ránu, kdy jsme po probuzení v chatě pod čtyřtisícovkou Breithorn měli kolem 5 stupňů a na sobě dvě mikiny.

Jednalo se o moji první návštěvu Lago di Garda a určitě to nebylo naposledy.

Jak říkal kamarád Janek, občas se musí stát něco blbého, aby se mohlo stát něco suprového. 🤩

Ubytování jsme přes Booking s cashbackem od TIPLI rezervovali ve Veroně.

Btw. cashback od Bookingu patří na TIPLI dlouhodobě mezi nejoblíbenější.

Ve Veroně po dlouhé cestě přišla vhod široká nabídka skvělých italských restaurací. 🇮🇹🍷Vybrali jsme venkovní posezení u restaurace Leon d’Oro. Po cestě z alpského hřebenu nám pořádně vyhládlo. Naštěstí pravá italská pizza je solidní zaháněč hladu.

Italové jídlo umí. To jsme se opět přesvědčili hned ráno, kdy na nás čekala fantastická snídaně na terese v B&B ve Veroně. 🍳☕️😋 Ten milý a ochotný přístup paní majitelky byl k nezaplacení. 🇮🇹🙋‍♂️ ‬

Cesta domů byla dlouhá. Chtěli jsme si zkrátit těch 10 hodin cesty a přišel výborný nápad na osvěžení a koupačku po cestě domů z Itálie. Volba padla na jezero Walchensee a zastávka stála za to.

Později jsem zjistil, že Walchensee patří mezi jedno z nejstarších jezer v Německu. Celková plocha jezera Walchensee je 16,4 km2. Dlouhé je až 6,7 km a široké 5 km. Maximální hloubka činí 189,5 metrů, průměrná hloubka je 80,8 metrů. Nadmořská výška jezera je 803 mnm a v okolí jsou velmi populární turistické výšlapy, hlavně na horu Herzogstand s výškou 1.731 metrů a horu Heimgarten s výškou 1.790 metrů.

Pak už jen krátká zastávka v McDonald’s u Brenneru a pokec s hosteskou. Domů jsem dorazil před půlnocí. Je to dálka cesta z/do Itálie. Přesto jsem 100% přesvědčený, že do Verony i k Lago di Garda se ještě někdy vrátím a možná to nebude ani dlouho trvat.

Poslední aktualizace: 17. 08. 2019