Menu
Cestovní pojištění OZP – pro cesty po ČR i do zahraničí

Cestovní pojištění OZP – pro cesty po ČR i do zahraničí

3 minuty čtení

Pro většinu lidí je dnes cestovní pojištění pro zahraniční pobyty samozřejmostí. Jednou z pojišťoven, které jej nabízejí, je také OZP. Vitalitas pojištění ochrání před nečekanými výdaji v případě ztráty zavazadel nebo potřeby lékařské péče. Co dalšího nabízí a jaké jsou jeho výhody?

Pojišťovna OZP, celým názvem Oborová zdravotní pojišťovna, zaujímá třetí místo v počtu pojištěnců. Kromě zákonného zdravotního pojištění nabízí také možnost sjednání cestovního pojištění, úrazového pojištění nebo pojištění pobytu v nemocnici.

OZP poskytuje cestovní pojištění a další doplňkové pojistné produkty prostřednictvím dceřiné společnosti – pojišťovny Vitalitas. Kromě cestovního pojištění nabízí Vitalitas pojišťovna online pojištění pobytu v nemocniciúrazové pojištění pro děti.

Výhody cestovního pojištění OZP:

  • cena pojištění od 5 Kč/den
  • možnost uzavřít pojistku online
  • možnost dlouhodobého pojištění
  • mobilní aplikace mVitakarta

Pro sjednání cestovního pojištění není podmínkou být klientem OZP. Vitalitas pojištění si může zařídit každý, nicméně pojištěncům OZP je nabízeno s poměrně vysokou slevou.

Varianty pojištění Vitalitas

Cestovní pojištění Vitalitas si lze přizpůsobit dle vlastních přání a potřeb, délky pobytu, destinace a typu zahraniční cesty. Každý druh pojištění kryje různá rizika s různými limity plnění. Pojišťovna Vitalitas momentálně nabízí tři druhy cestovního pojištění:

  • tuzemské cestovní pojištění
  • krátkodobé cestovní pojištění
  • dlouhodobé cestovní pojištění

Tuzemské cestovní pojištění

Tuzemské cestovní pojištění je vhodné pro ty, kteří preferují objevování krás ČR, například návštěvy českých hradů a zámků a dalších zajímavých míst. Jeho součástí může být dle výběru úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody, pojištění zavazadel, sportovní pojištění i pojištění pro případ storna zájezdu.

Cena tohoto cestovního pojištění začíná již na 5 Kč za den, využít lze také různých množstevních slev.

Krátkodobé cestovní pojištění

Krátkodobé cestovní pojištění Vitalitas je určené pro zahraniční pobyty v délce 1 až 90 dní. Jeho součástí může být pojištění pro případ zrušení cesty, pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví či majetku, pojištění zpoždění zavazadel a další.

Dlouhodobé cestovní pojištění

Dlouhodobé cestovní pojištění Vitalitas může být sjednáno na 185 nebo 364 dní. Zahrnuje pojištění léčebných výloh, cestovní úrazové pojištění, pojištění zavazadel a osobních věcí a pojištění odpovědnosti za škodu.

Cestovní pojištění OZP lze sjednat ve třech variantách – pro Evropu, pro celý svět bez USA a pro celý svět včetně USA.

Cestovní pojištění OZP do zahraničí lze sjednat ve třech variantách – pro Evropu, pro celý svět bez USA a pro celý svět včetně USA.

Kde cestovní pojištění Vitalitas platí?

Cestovní pojištění s OZP lze sjednat s platností pro Evropu, pro celý svět bez USA nebo pro celý svět včetně USA.

Cestovní pojištění pro Evropu zahrnuje kromě všech evropských států také například Faerské a Azorské ostrovy, Madeiru, Kanárské a Baleárské ostrovy, Egypt, Tunisko, Vietnam a další státy.

V závislosti na účelu zahraniční cesty lze cestovní pojištění OZP dále přizpůsobit pro pracovní či turistický výjezd.

Asistenční služby s cestovním pojištěním Vitalitas

Součástí cestovního pojištění OZP jsou také asistenční služby na telefonu, jež jsou dostupné 24 hodin denně. Operátoři asistenční linky hovoří několika jazyky a jejich pomoc lze využít například při domluvě se zahraničním lékařem, při hledání místní nemocnice nebo v případě řešení jakýchkoliv náhlých událostí.

Poslední aktualizace: 03. 01. 2019