Menu
Cestovní pojištění – online srovnání

Cestovní pojištění – online srovnání

10 minut čtení

Odjíždíte na dovolenou do zahraničí a hledáte výhodné cestovní pojištění? Máme pro vás tipy, jak provést srovnání cestovního pojištění a získat dobrou cenu a podmínky. Stačí chvilka a zjistíte, že nabídky pro cestovní pojištění online jsou o kus levnější než na pobočkách pojišťoven a přitom se jedná o úplně totožná pojištění.

Nejlepší ceny pro cestovní pojištění online

Opravdu je tomu tak. Má to několik důvodů, proč je výhodnější volit do zahraničí cestovní pojištění online. Ceny a podmínky jsou přes internet výrazně lepší. O tom si povíme níže.

Rychle, levně a jednoduše. Tato tři slova vystihují jednoduchý a efektivní proces na zřizování pojištění na internetu. A ještě levnější.

O kolik se ceny na internetu a na pobočkách vlastně liší? Pojďme se na to podívat.

Otestovali jsme pro vás srovnávač klikpojisteni.cz, kde jsme vybrali konkrétní lidi s různými charakteristickými předpoklady. Jiný typ dovolené, jiný typ člověka od věku po jeho záliby.

 • muž 45 let, pracovní cesta na 3 dny do Německa – cestovní pojištění za 82
 • mladý pár (oba 23 let), 3 dny na lyžování v Rakousku – cestovní pojištění za 144
 • starší pár (oba 55 let), 7 dní v Chorvatsku – cestovní pojištění za 288
 • rodina (děti oba 10 let, rodiče oba 40 let), 10 dní v Itálii – cestovní pojištění za 792

Ceny spočítané 01/2018 na srovnávači www.klikpojisteni.cz.

Zde sami vidíte, že ceny jsou překvapivě nízko. Níže se podíváme na výsledek dalších srovnávačů s totožnými parametry.

Jaké cestovní pojištění – srovnání těch nejlepších

Pro výběr ideálního cestovního pojištění nepomůže návštěva pobočky pojišťovny. Pro srovnání cestovního pojištění jsou dobrým nástrojem online srovnávače. Tyto portály jsou navržené pomoci vám, pokud hledáte cestování pojištění srovnání a chcete nejlepší podmínky.

Pro lepší orientaci mezi srovnávači pojištění jsme pro vás připravili jejich přehled. Najdete zde v článku ceny cestovního pojištění na čtyřech nejznámějších srovnávačích.

Do kalkulaček na srovnávačích jsme zadali stejné údaje.

Uvádíme tento příklad: turistická cesta po Nizozemí na týden, jedna osoba ve věku 22 let; v ceně by měly být – asistenční služby, léčebné výlohy minimálně 5 mil., pojištění zavazadel, zpoždění letu a další.

SrovnávačLéčeb. výlohyZavazad.Zpož. letuPojištění odpověd.Poj. úrazuPojišťov.Cena
klikpojisteni.cz5 mil.Slavia144 Kč
porovnej24.cz7 mil.ČSOB216 Kč
srovnavac.cz5 mil.?*AXA168 Kč
suri.cz5 mil.Slavia144 Kč

Data jsou aktualizovány k 11/2017

*U srovnavac.cz se nám v nabídce nepodařilo dohledat, zda je v ceně pojištění případného zpoždění letu.

Jak mohou být ceny pojištění na internetu levnější?

Už jste začali zvažovat cestovní pojištění online? Také se vám líbí, že při vyřízení cestovního pojištění online nemusíte nikam chodit?

A tou hlavní výhodou je cena. Náklady cestovního pojištění online jsou mnohem nižší než při návštěvě pobočky samotné pojišťovny. Samotné pojišťovny tento online způsob vyřízení pojistky podporují a poskytují slevy při zřízení přes internet. Podobně je to i u pojistky na blbost, některé pojišťovny nabízí slevu 10 % při sjednání online.

Pojišťovny ušetří na administrativních nákladech a nákladech z provizí zaměstnancům za zprostředkování služby. To znamená, že zaměstnanec, který vám pojištění zprostředkuje, dostane provizi z onoho pojištění. O to jsou online pojištění z větší části ušetřena. Proto jsou ceny za cestovní pojištění na internetu nižší o polovinu a někdy i o více.

K vyřízení cestovní pojistky přes internet nepotřebujete žádné doklady ani nic speciálního. Budou vám stačit pouze:

 • osobní údaje – jméno a příjmení, adresa a vaše rodné číslo
 • informace o dalších osobách – počet pojišťovaných osob a jejich věk nebo rodné číslo
 • informace o cestě – účel cesty (turistika, dovolená, práce, sport), cílová destinace a délku pobytu

Nejčastěji se využijí tyto druhy pojištění: Léčebné výlohy a dále pojištění úrazové, pojištění odpovědnosti, pojištění zavazadel, pojištění zpoždění zavazadel, pojištění storna cesty nebo pojištění zpoždění letu, extrémní sporty, asistenční služby, uvedl pro nás Petr Princ, marketingový specialista srovnávače Klikpojisteni.cz.

A jaké doklady potřebuji?

Co všechno cestovní pojištění může pokrýt?

Cestovní pojištění online kryje veškerá rizika při cestování mimo území ČR. Může jít o pracovní cestu, turistickou nebo i sportovní dovolenou.

Druhou výhodou je rozsah krytí. Hodláte lézt po skalách ve Spojených státech nebo snad sjíždět divokou řeku Colorado? Tak to vám pomůže cestovní pojistka na velmi nebezpečné sporty.

Sjednání cestovního pojištění kryje rizika nemoci, úrazu nebo zásah zdravotníků. Nespadají sem škody způsobené při řízení půjčeného automobilu v zahraničí.

Jak už jsme výše zmínili, náklady na cestovní pojištění online nejsou vysoké. Obvykle se pohybují v řádech desítek korun nebo sta korun na jeden týden. Podívejte se na přehled konkrétních cen.

Znáte náklady za poskytnuté ošetření v zahraničí? Kolik stojí některé zdravotní úkony v zahraničí.

Ceny zdravotních úkonů v zahraničí
Zdravotní potíže/úkonOšetřeníCena
Střevní obtíže, úpaly, nebo úžehynáklady za ošetření a léky100 – 500 EUR
Lehčí úraz bez operacevyšetření, medikaci a bandáž500 – 1.200 EUR
Těžký úrazs operací5.000 – 15.000 EUR
Transport vrtulníkem1.000 – 3.500 EUR

Uvedené ceny zdravotních úkonu jsou obdobné jak v Rakousku, tak v Itálii. Údaje poskytla pojišťovna Kooperativa. 

Můžete se přesvědčit, že náklady na lehčí úrazy se pohybují kolem 20.000 korun, větší úrazy jdou do stovek tisíc a obnáší téměř vše, co tabulka obsahuje.

Balíčky cestovního pojištění

Balíčky cestovního pojištění mají několik variant. Prvně získáte základní cestovní pojištění – léčebné výlohy. K tomu se potom můžete dále připojistit nebo si rovnou zajistíte nějaký větší balíček, který je pro vás adekvátní a obsahuje vše potřebné (např. i riziko nebezpečných sportů).

Pojistit se můžete, u jakékoliv pojišťovny, nezávisle na tom, u koho máte jiné pojistné smlouvy. Buď zajdete do kamenné pobočky nebo zvolíte řešení přes internet.

Lidé se velmi často obrací na zprostředkovatele, kteří mohou mít nejlevnější nabídku. Jedná se o agregátory pojistných nabídek, kteří ulehčí výběr a pomohou lépe se mezi pojišťovnami zorientovat a rozhodnout. Vetšinou vám nabídnou levnější pojištění než samotné pojišťovny.

Nejčastější a nejznámější agregátory:

Klikpojištění, Porovnej24, ePojištění, Srovnávač, Suri

Pojistit se můžete proti konkrétním událostem nebo se můžete k vašemu cestovnímu pojištění připojistit navíc o úrazové pojištění, pojištění cestovních zavazadel, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění storna zájezdu, aj.

Když cestujete, určitě si dopředu zjistěte informace o řešení případných ztrát a nálezů, předejdete zbytečným komplikacím.

Co ovlivňuje cenu cestovního pojištění?

Vliv na výšku ceny pojištění má věk osoby/osob. Logicky to ovlivňuje i počet osob. Na jak dlouho si pojištění přejete – takže délka pobytu/pojištění. Cílová destinace je také jasným faktorem – záleží právě i na úrovni dané země.

Nejlevnější cestovní pojištění samozřejmě jako u všech pojištění, není vždy tou nejlepší cestou. Opět má sice rozsah pojistky na cenu vliv, ale může vám ušetřit opravdu hodně peněz.

Když si to shrneme tak vliv na výši pojistného má vaše cílová destinace, věk pojištěného, doba pobytu v zemi a cíl vaší cesty (pracovní cesta, turistika, plážová dovolená).

Proti čemu lze pojistit

Teď už známe výhody pojištění a cesty. Ovšem jak se poperete s otázkou, proti čemu se můžete díky pojištění chránit?

Na co vše se cestovní pojištění vztahuje? – onemocnění, úraz, ztráta zavazadel nebo způsobení škody třetí osobě.

Z pojištění se případně hradí: lékařské ošetření, pobyt v nemocnici, léky předepsané lékařem v souvislosti s pojistnou událostí, přeprava do nejbližšího zdravotnického zařízení a náklady repatriace pojištěného, případně jeho tělesných ostatků.

 • Ambulantní lékařské ošetření,
 • předepsané léky a zdravotnický materiál,
 • hospitalizace,
 • lékařsky neodkladná operace,
 • převoz nemocného do ČR,
 • převoz tělesných ostatků do ČR,
 • zubní ošetření k odstranění akutní bolesti,
 • případně další doplňkové asistenční služby (dle jednotlivých pojistných podmínek).

Asistenční služby

Zajišťují rychlou pomoc a asistenční servis v ČR i zahraničí. Zde se zajímáme o to, jak fungují v zahraničí. Abyste je mohli vůbec využívat musí být součástí vašeho balíčku cestovního pojištění. Doporučujeme volit takové pojištění, kde jsou zahrnuty (většinou tomu tak je).

Jak fungují asistenční služby, jak široká je jejich kompetence a co zákazníkovi mohou poskytnout?

Asistenční služby v českém jazyce fungují 24 hodin denně. Pomůžou vám v nouzové situaci s vyhledáním a převozem do vhodného zdravotního zařízení. Poskytnou platební garance léčby, zajistí samozřejmě potřebné léky, vyslání opatrovníka apod.

Jejich kompetence se vztahuje i na další nepříjemné události. Například pokud se stane, že přijdete o své doklady a peníze, protože vás třeba na letišti okradli.

V případě okradení, služba zajistí zaslání potřebné finanční částky a pomůže s vyřízením náhradních cestovních dokladů.

Asistenční služby slouží k čemu?

Nejčastější dotazy (FAQ)

Jak je to s domácími mazlíčky, berete je sebou, ale pokrývá to vaše pojistka nebo musíte zřídit mazlíčkovi samostatné pojištění?

 • V rámci cestovního pojištění nelze pokrýt vaší pojistkou i mazlíčka, avšak je možné sjednat speciální pojištění pro tuto situaci a to se nazývá – veterinární péče. Důležitá je územní platnost tohoto pojištění.

Asistenční služba vás navede do konkrétního zdravotnického zařízení, vy však zvolíte na dovolené zařízení jiné, které vám doporučili místní. Bude to mít následky?

 • Ano, bude, je možné, že za léčbu budete muset zaplatit na místě sami a až po návratu se s vámi pojišťovna vyrovná, s tím, že je oprávněna krátit pojistné plnění.

Jste těhotná a nevíte jak je to s pojistkou?

 • Léčbu související s těhotenstvím lze pojistit do 24 až 32 týdne těhotenství (podle pojišťovny), ostatní léčba není nijak omezena.

Cestujete často a pojištění na pár týdnů je pro vás nevýhodně?

 • V tom případě zvažte celoroční pojištění, je to skvělá alternativa pro lidi, kteří vycestují ze země více jak dvakrát do roka. Ušetříte tím nějaké peníze a po zbytek roku nemusíte nic s pojištěním řešit.

V poslední řadě: Na co si dát pozor?

Výši léčebného limitu doporučují pro Evropu minimum 1.500.000 Kč a pro svět 3.000.000 Kč. Nikdy nevíte.

Úrazové pojištění a transporty, hlavně na horách se jedná o důležitou položku. Tam je mnohem větší šance použití například helikoptéry pro složitou dostupnost k pacientovi. Cena takového transportu se může pohybovat kolem 3.000 Eur. Transportem se myslí i přeprava záchranou službou.

Ošetření u zubního lékaře alespoň na 8.000 Kč. Není to jen tak, že si Evropané jezdí dělat zuby do Polska nebo do Čech. Například ve Velké Británii implantát jednoho zubu stojí přibližně 58.710 Kč. Opět, nemůžete odhadnout, co se kde může stát a je jistější připlatit si pár desítek korun na pojistce.

Pojištění zodpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám se hodí zejména pokud cestujete s dětmi. Někteří lidé toto pojištění používají celoročně i ve své zemi. Například omylem vaše dítě kamarádce rozbije telefon (obrazovku). Je opravdu velmi snadné poškodit třetí osobu. A kolikrát nemusí pochybit jen děti, chybu můžete udělat vy. Například v dražším hotelu rozbijete fén nebo lampičku. Fén vás může vyjít maximálně na pár tisíc, ale taková designová lampička i na pár desítek tisíc.

Pojištění ztráty zavazadel, zde si také dejte pozor na to, jakou nastavíte pojistnou výšku ceny. A cennosti si určitě vždy ponechte v příručním zavazadle, jež berete sebou na palubu letadla. I když máte zavazadla pojištěná, nemusí vám vždy proplatit celou náhradu škody.

Pokud se vám během cestování stane nějaká nepříjemnost, po návratu zkontaktujte asistenční služby pojišťovny. Ještě před tím si připravte číslo pojistné smlouvy, vaše jméno a příjmení, telefonní číslo a stručný popis problému.

Poslední aktualizace: 05. 03. 2018