Menu
Co je to Bitcoin, Litecoin a kryptoměny [video]

Co je to Bitcoin, Litecoin a kryptoměny [video]

Méně než minuta čtení

Letos šlo těžko uniknout šílenství kolem kryptoměn, které otřásá světem internetu. Také jsem investoval do Bitcoinu a o téma se zajímám.

Hodně lidí se mě ptá, co je to Bitcoin, Litecoin a co jsou to vlastně kryptoměny obecně?

Všichni tak trochu tuší, mnoho lidí nemá v kryptoměnách úplně jasno a nerozumí základní problematice. Proto jsme se rozhodli natočit video, ve kterém popisujeme velmi zjednodušený pohled na tuto zajímavou příležitost, aby pochopili i úplní laici.

Ve videu se dozvíte, co je to Bitcoin nebo Litecoin, k čemu slouží, kde se Bitcoiny kupují a k čemu je to vlastně celé dobré. Doufám, že se vám video bude líbit, představí vám Bitcoin a Litecoin, pomůžeme vám ujasnit si základní pojmy a alespoň částečně nahlédnout do této zajímavé problematiky. V některém další videu se podívám na další kryptoměny, jako je třeba anonymní Monero nebo populární Ripple a Ethereum.

Pokud vás Bitcoin a kryptoměny zaujmou, doporučuji článek Martina Kysely o kryptoměnách – jedná se pohled o zkušeného investora v kryptoměnách i akciích. Článek je také psaný stylem, aby jej pochopili i začátečníci.

Poslední aktualizace: 27. 12. 2017