Menu
Cofidis půjčky – bez registru online

Cofidis půjčky – bez registru online

5 minut čtení

Společnost Cofidis je známá po celé Evropě. Jak je to s půjčkami od této nebankovní společnosti, jaké jsou její podmínky a limity? Proč je nebo není Cofidis půjčka výhodná?

Úvěry a půjčky. Slova, která nás obklopují každý den. Z televize, billboardů nebo třeba autobusových zastávek. Lidé si mohou půjčovat od bank, nebo jako v případě Cofidis – od nebankovních institucí. Cofidis je mezinárodní společnost působící v řadě evropských zemí (Portugalsko, Španělsko, Itálie, Polsko, Maďarsko, Slovensko či Belgie) s mateřskou společností ve Francii.

V Česku je možné se se společností Cofidis setkat od roku 2004. Profiluje se jako jednoduchá a transparentní firma specializující se na revolvingové a spotřebitelské úvěry. Podíváme se tedy blíže na její nabízené produkty.

Půjčka Hotovost

Tento druh revolvingové půjčky je bezúčelový, tedy společnost nezjišťuje, na co klient peníze použije. Výhodou je obnovitelná úvěrová rezerva. Ta vzniká tak, že z každé měsíční splátky, kterou klient zaplatí, se automaticky část spoří tak, aby Cofidis mohl poskytnout kdykoli klient potřebuje další půjčku. Stačí jen zavolat a Cofidis bez dalších formalit poskytne potřebnou částku.

Půjčka se poskytuje od 10 000 Kč do maximálně 90 000 Kčfixním úrokem 2,86 % p.a. Výši splátek si klienti mohou upravovat, nesmí ale klesnout pod minimální hranici. Pokud mají zájem zvýšit si na čas splátky a zkrátit dobu splácení – není problém.

Cofidis klientská zóna je navíc možnost, jak mít o své půjčce stále přehled. Přihlášení probíhá online zadáním čísla smlouvy a vytvořeného hesla. Tam lze také měnit výši splátek atd. Samozřejmostí je možnost předčasného splacení úvěru zdarma.

Důkazem kvality služeb společnosti Cofidis jsou ocenění Czech Superbrands za rok 2018 nebo Nejlepší zákaznická péče.

Půjčka pro jednotlivce

Sjednat si půjčku může každý, kdo:

 • dovršil 18 let věku
 • je občanem ČR nebo SR
 • má doložitelný příjem
 • nemá záznam v registru dlužníků
 • vlastní bankovní účet

Sjednání se provádí přímo na pobočce Cofidis nebo online. Společnost slibuje rychlou půjčku online do 24 hod.

Půjčka pro jednotlivce je nabízena podle kalkulačky s úrokem od 5,49 %. Úrok a podmínky se během splácení nemění. Minimální výše úvěru je 30 000 Kč a maximální 500 000 Kč. Je možné volit splátky v délce 12 – 84 měsíců.

Partnerská půjčka

O něco výhodnější je partnerská půjčka Cofidis. Páry mají výhodnější úrokovou sazbu a také výši splátek. Mohou si půjčit 30 000 – 500 000 Kč, sjednání lze opět i online. Délka splácení se pohybuje v rozmezí 12 – 84 měsíců a výše úroku u partnerské půjčky se pohybuje od 4,49 % (RPSN od 5,89 %).

Půjčka pro novomanžele

Celkem netradičním úvěrovým produktem je novomanželská půjčka ve výši 200 000 Kč. Ta je nabízena párům, od jejichž svatby uplynulo max. 24 měsíců. Výhodou této půjčky je garantovaný úrok 3,99 %, RPSN 4,06 %. Celkem tedy novomanželé za půjčku na 90 měsíců (7,5 roku) zaplatí 231 750 Kč. Žádné další poplatky neobsahuje (stejně tak ale neobsahuje pojištění proti neschopnosti splácet).

Všechny úkony spojené s novomanželskou půjčkou jsou bez poplatků: sjednání úvěru, vedení úvěru, elektronické výpisy…

Pojištění půjčky

Všem klientům Cofidis nabízí možnost pojištění Jistota. Jde o pojištění v případě:

 • ztráty zaměstnání
 • dočasné pracovní neschopnosti
 • úplné ztráty samostatnosti
 • úmrtí

Pojištění ovšem není zdarma jako třeba u půjčky Essox. Platí se vždy 0,65 % z aktuálního dluhu, takže výše pojistného se neustále mění – snižuje.

Takže např. při splácení úvěru ve výši 20 000 Kč je první splátka pojistného ve výši cca 132 Kč, později, když dlužníkovi zbývá splatit 10 000 Kč měsíční pojistné klesne na cca 67 Kč atd. Pojištění proti neschopnosti splácet se i přes počáteční vyšší splátky ale celkem vyplatí.

Cofidis klientská zóna

Lidé s půjčkou od Cofidisu získávají přístup do Cofidis klientské zóny. Přihlášení probíhá přes číslo smlouvy a zvolené heslo. Heslo se může skládat pouze z čísel a doporučuje se průběžně měnit.

Cofidis klientská zóna slouží k udržení přehledu nad Cofidis půjčkou. Klient si zde může zobrazit současný stav úvěru, požádat o navýšení úvěru nebo provést změny v osobních dokumentech a kontaktních informacích.

Výhody a nevýhody půjčky Cofidis

Společnost Cofidis může působit rodinným dojmem s nabídkou srovnatelnou s bankovními službami. Tabulka ukazuje shrnutí výše uvedených úvěrových produktů:

 Půjčka hotovostPůjčka pro jednotlivcePartnerská půjčkaNovomanželská půjčka
Výše půjčky10 – 90 000 Kč30 – 500 000 Kč30 – 500 000 Kč200 000 Kč
Úrok2,86 %Od 5,49 %Od 4,49 %3,99 %
Délka splácení1 rok – 7 let s možností opakovaného čerpání1 rok – 7 let1 rok – 7 let7,5 roku
Pojištění součástíNENENENE
Předčasné splaceníZDARMA1 % nebo 0,5% z předčasné splacené částky1 % nebo 0,5% z předčasné splacené částky1 % nebo 0,5% z předčasné splacené částky

Jejich výhodou je např.

 • rychlost, s jakou může mít zájemce o půjčku bez ručení peníze na svém kontě, tj. do 24 hod.
 • úrok je fixní po celou dobu splácení
 • pokud navíc žádá pár, je úrok vždy nižší.

Za určitou nevýhodu by se dalo považovat:

 • Cofidis má pouze jednu pobočku (na Praze 5) – pro ty, kdo nejsou zastánci online nebo telefonického vyřizování to může být překážka.
 • Cofidis půjčka není přístupná pro každého. Společnost posuzuje klientovu úvěruschopnost a těm, u kterých hrozí riziko neschopnosti splácet, půjčku neposkytne.

Pořídit si peníze online a rychle je v dnešní době populární a vyhledávané. Lidé se snaží zkrátit čas strávený vyřizováním a papírováním a půjčka Cofidis se svými jasně danými podmínkami může být dobrou volbou.

Co společnost nenabízí jsou Cofidis půjčky bez registru. Každý žadatel je posuzován a pokud má záznam v registru dlužníků, úvěr mu nebude poskytnut.

Recenze na půjčky Cofidis

Podmínky u půjček poskytovaných společností Cofidis jsou jednoduché a transparentní a není třeba se obávat žádných skrytých poplatků. Dotazy i případnými problémy se společnost zabývá rychle a žádosti o půjčky bývají posouzeny během několika minut.

Kladné recenze Cofidis se tedy týkají zejména rychlosti převodu peněz v případě kladného posouzení žádosti a také podmínek pro poskytnutí úvěru, které jsou mírnější než u bankovních společností. Na druhou stranu je stále třeba počítat s poměrně důkladným prověřováním schopnosti splácet. Pokud žadatel není dostatečně bonitní, Cofidis půjčku neposkytne.

Půjčka nemusí být prvním řešením

Než se kdokoli rozhodne pro jakoukoli půjčku, měl by pečlivě zvážit její potřebnost. Zadlužit se na několik let třeba i s dobrým úrokem není vždy ta správná cesta k financím. Ale pokud je i tak půjčka nevyhnutelná, může s jejím výběrem pomoci článek o úvěrech a hypotékách.

Poslední aktualizace: 02. 03. 2019