Menu
Burza Coinmate – recenze, návod, registrace, verifikace, poplatky, jak obchodovat

Burza Coinmate – recenze, návod, registrace, verifikace, poplatky, jak obchodovat

4 minuty čtení

Burza Coinmate jako jedna z mála kryptoměnových burz umožňuje nakoupit kryptoměny Bitcoin a Litecoin přímo v českých korunách. Jaké jsou její další přednosti či nedostatky, jak se na Coinmate zaregistrovat, obchodovat a mnohem více v tomto článku!

Registrace na Coimate

Registrace na české burze Coinmate je rychlá. Stačí jen ověřit účet pomocí e-mailu a můžete obchodovat kryptoměny mezi sebou – Bitcoin, Litecoin a Bitcoin Cash. Pro obchodování, vklad či výběr v eurech, v českých korunách nebo v polských zlotých je potřeba dodatečně ověřit účet.

Burza Coinmate je pro snadnou registraci a jednoduché rozhraní často využívána začátečníky. Proti oblíbené burze začátečníků Coinbase má výhodu ve výrazně lepších kurzech a nižších poplatcích. Na druhou stranu Coinmate nenabízí perfektně vyladěnou mobilní aplikaci, jak je tomu u Coinbase.

Pro registraci na české kryptoměnové burze Coinmate pokračujte zde >>

Pro registraci na Coinbase s perfektní mobilní aplikací pokračujte zde >>
Tip: Přes tento odkaz na Coinbase získáte vstupní bonus 10 USD od Coinbase při nákupu za alespoň 100 USD/EUR.

Coinmate verifikace – ověření účtu

V první fázi ověřování účtu je nutné zadat osobní údaje a absolvovat videohovor v angličtině, kde se operátorovi na kameru ukazuje občanský průkaz a obličej. Po zvládnutí tohoto stupně verifikace je možné začít obchodovat a vybírat nebo vkládat peníze ze svého bankovního účtu na burzu. Limity výběru jsou po této verifikaci 26.000 Kč/den a 130.000 Kč/měsíc.

Pro vyšší limity je potřeba projít další fází ověření, která zahrnuje poslání výpisu bankovního účtu. Poté se navýší limity na 130.000 Kč/den a 520.000 Kč/měsíc.

Pokud ani tyto limity nestačí, je možné si domluvit se společností Coinmate individuální limity výběru. K tomu je potřeba vyplnit dotazník KYC (Know Your Customer). Můžeme potvrdit, že proces je jednoduchý a rychlý a během 12-48 hodin došlo při redakčním testu k navýšení limitů.

Z bezpečnostních důvodů velmi doporučujeme založit také 2-faktorovou autentizaci (2FA). Ta je k nalezení pod záložkou Security. Metoda 2FA zajišťuje, že při každém přihlášení je vyžadován unikátní kód, který se zobrazí na mobilu uživatele. Účet je ve vyšším bezpečí proti útokům a možností prolomení hesla.

Rychlý vklad a výběr peněz z Coinmate

Vložit prostředky na účet u Coinmate je možné bankovním převodem – lze poslat peníze v českých korunách nebo na účet vložit kryptoměny, které následně slouží k obchodování.

Burza Coinmate využívá českou FIO banku. Převody jsou velmi rychlé. Pokud uživatel využívá také FIO banku, převod peněz na Coinmate proběhne během minutky.

Prostředky na Coinmate je možné vložit převodem z dalších tuzemských bank. Připíšou se stejně rychle, jako v případě jakéhokoliv jiného bankovního převodu. Peníze je možné vložit také pomocí služeb MoneyPolo a Sofort. Za vklad prostředků Coinmate neúčtuje žádný poplatek.

Prostředky je možné z Coinmate vybrat na bankovní účet. Za výběr Coinmate účtuje poplatek 10 Kč. Také je možné z Coinmate vybrat Bitcoiny, Litecoiny a Bitcoin Cash a poslat je na jiné peněženky nebo burzy, kde je možné za ně nakoupit další kryptoměny. Oblíbené burzy pro nákupy kryptoměn a altcoinů jsou například Binance, Bittrex, KrakenBitfinex nebo Bitstamp.

Jak začít obchodovat na Coinmate?

Na Coinmate je možné obchodovat Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash a to konkrétně v měnových párech BTC/CZK, BTC/EUR, LTC/EUR, LTC/CZK, BTC/LTC a BTC/BCH. Příslušný pár, který chcete obchodovat si vyberete v horní liště na stránkách burzy, viz obrázek.

Burza Coinmate začínala s možností koupit Bitcoin za české koruny. Velmi vítanou novinkou z roku 2018 je možnost nakupovat za české koruny také kryptoměnu Litecoin.

Na Coinmate je možné obchodovat dvěma způsoby – rychle přes tlačítko Buy na kartě BUY/SELL nebo přes pokročileji na kartě Trade, kde jsou k dispozici dva příkazy:

  • Market – kryptoměna se prodá nebo koupí ihned za aktuální cenu
  • Limit – dojde k zadání ceny, za kterou má kupující zájem kryptoměnu koupit nebo prodat. Systém následně čeká na splnění podmínek a realizaci obchodu. Pokud se podmínky nesplní (například nákupní cena je moc nízká nebo prodejní cena moc vysoká), obchod se neuskuteční

Poplatky na Coinmate

Poplatky při obchodování jsou následující:

  • u Litecoinu jsou poplatky nastaveny na 0 % pro nabízejícího a 0,05 % pro kupujícího
  • u Bitcoinu jsou poplatky nastaveny na 0,05 % pro nabízejícího a 0,35 % pro kupujícího
  • u Bitcoin Cash jsou poplatky nastaveny na 0,05 % pro nabízejícího a 0,1 % pro kupujícího

Za vložení prostředků jsou poplatky následující:

  • za vklad v českých korunách se neplatí žádný poplatek
  • za SEPA platbu se platí poplatek 1 EUR
  • za platbu pomocí MoneyPolo se platí poplatek 2 EUR
  • za instantní bankovní převod pomocí služby Sofort se platí 1,5 % z poslané částky

Za vybírání prostředků se platí 1 EUR v případě SEPA platby a převodu na bankovní účet v českých korunách. Při výběru přes MoneyPolo jsou poplatky nastaveny na 0,5% z posílané částky.

Zázemí firmy

Burzu Coinmate provozuje anglická společnost CONFIRMO LTD, kterou založili v roce 2014 dva čeští podnikatelé Daniel Hruška a Roman Valihrach. Díky své přehlednosti a nízkým poplatkům si Coinmate za dobu svého fungování získala velmi dobré jméno na poli bitcoinových burz.

Pro registraci na české kryptoměnové burze Coinmate pokračujte zde >>

Burza Coinmate nikdy ve své historii nebyla napadnut hackery. Jedná se o velice bezpečnou burzu, oblíbené jsou rychlé převody peněz a jednoduché rozhraním vhodné i pro začátečníky.

Coinmate konkurence

Kromě mezinárodní směnárny Coinbase jsou v České republice největšími konkurenty Coinmate tuzemské směnárny Simplecoin Easycoin, které však mají nevýhodné kurzy v porovnání s Coinmate.

Poslední aktualizace: 01. 06. 2018