Menu
CreditOn půjčka – rychlá půjčka ihned na účet

CreditOn půjčka – rychlá půjčka ihned na účet

3 minuty čtení

CreditOn půjčka je jedna z mnoha on-line nebankovních půjček, která může lidem pomoci překlenout krátkodobý finanční problém. S první půjčkou až do výše 8 000 korun se splatností 30 dnů nejsou spojeny žádné poplatky. Každá další půjčka pak už ovšem zpoplatněna je a jak to bývá u krátkodobých úvěrů zvykem, nejedná se zrovna o malé částky. Jaké výhody a nevýhody CreditOn půjčka má a na co si dát pozor?

Tato nebankovní půjčka se pyšní především rychlostí schválení půjčky, proto bývá velmi často označována také jako rychlá půjčka CreditOn. Na webových stránkách CreditOn tvrdí, že ke schválení dochází do 15 minut. Ale nejdříve postupně.

Krátkodobý a dlouhodobý úvěr

CreditOn prezentuje dva typy půjček – krátkodobou a dlouhodobou. V obou případech se jedná o bezúčelový typ úvěru. Zatímco na on-line kalkulačce krátkodobé půjčky lze nastavit maximální částku 8 000 korun a splatnost 30 dnů, u dlouhodobého úvěru si lze částku vybrat v rozsahu od 2 000 do 20 000 korun.

U krátkodobé půjčky CreditOn pak v on-line kalkulačce naskakuje u roční úrokové sazby a RPSN nula. Platí to právě pro maximální požadovanou výši 8 000 korun, splatnost 30 dnů, jednorázové splacení, a především pro první půjčku.

U dlouhodobé půjčky si každý individuálně určuje délku splácení. Úvěr lze splácet postupně, nebo ho uhradit jednorázově a ušetřit na úrocích. Konkrétní příklad pak jasně ukazuje, že náklady na půjčku nepatří zrovna k nízkým:

Při výši úvěru 4000 Kč, první platbě 1033 Kč, počtu plateb 3 a lhůtě splatnosti 3 měsíců je úrok 25 % p. a., maximální RPSN 1401 %, celková částka splatná spotřebitelem 7066 Kč.

Vysoké náklady jsou u krátkodobých půjček běžné, i konkurenční půjčky – například Ferratum půjčka nebo SIM půjčka – nejsou příliš levné.

CreditOn na webu jako příklad uvádí splatnost klidně až za rok, na jakou maximální dobu si lze úvěr sjednat však neuvádí.

Neaktuální informace o CreditOn půjčce

O nebankovní CreditOn půjčce je možné si spoustu informací zjistit na různých srovnávačích. Lze se dozvědět, že ke sjednání půjčky není potřeba doklad totožnosti a že CreditOn půjčka je tzv. půjčka bez doložení příjmů. Stejně tak, že lze vyřídit prostřednictvím SMS.

Bohužel, všechna tato tvrzení nejsou pravdivá. Sehnat relevantní informace dá sice trochu práce, ale určitě stojí za námahu zjistit všechny důležité podmínky CreditOn půjčky před tím, než dojde k uzavření smlouvy.

V žádosti o půjčku, resp. v registraci, se mimo jiné vyplňuje také kolonka "Číslo OP". Není proto pravda, že by k uzavření CreditOn půjčky nebyly potřeba žádné doklady totožnosti.

V žádosti o půjčku, resp. v registraci, se mimo jiné vyplňuje také kolonka „Číslo OP“. Není proto pravda, že by k uzavření CreditOn půjčky nebyly potřeba žádné doklady totožnosti.

Pro získání CreditOn půjčky se dokládají příjmy, a to v podobě buď výplatních pásek nebo výpisů z účtu za poslední 3 měsíce. Nejedná se proto o vhodnou půjčku pro nezaměstnané. Nahlíží se také do registru dlužníků. Pro uzavření půjčky CreditOn není potřeba ručitel ani jakákoliv zástava.

Sjednání prostřednictví SMS byla fungující službou, kterou CreditOn poskytoval v minulosti. SMS půjčka byla ale zrušena a CreditOn se zaměřuje na krátkodobé a dlouhodobé půjčky. Nyní je třeba o půjčku požádat prostřednictvím online formuláře, nebo telefonicky.

Podmínky získání půjčky

Podmínky získání krátkodobého nebo dlouhodobého úvěru se od podobných konkurenčních nabídek příliš neliší. Podobné podmínky prezentuje většina poskytovatelů nebankovních úvěrů – například půjčka Home Credit nebo půjčka Express Cash.

Pro získání půjčky od CreditOn je zapotřebí:

  • být občanem České republiky,
  • být ve věku 18 až 75 let,
  • vlastnit bankovní účet v jedné z bank působících na území České republiky,
  • mít stálý příjem,
  • mít aktivní připojení k mobilní síti a internetu.

Poslední bod, tedy aktivní připojení k mobilní sítí a internetu, je pro půjčku CreditOn specifický a důležitý nejen pro podání samotné žádosti o půjčku. Prostřednictvím SMS a e-mailu totiž dochází k informování klienta ze strany CreditOn, že se blíží termín splacení úvěru.

Opakovaná žádost o půjčku

Vzít si opakovaně půjčku CreditOn není problém. Ve chvíli, kdy se žadatel stane klientem CreditOn, získává své internetové rozhraní – klientskou zónu, kde bude uveden veškerý přehled o půjčkách, žádostech apod.

V této klientské zóně lze snadno také požádat o opakovanou půjčku CreditOn. Potřeba je jen zvolit si konkrétní produkt, přečíst smlouvy a odsouhlasit vše ověřovacím SMS kódem.

Poslední aktualizace: 28. 01. 2019