Menu
Creditstar půjčka

Creditstar půjčka

3 minuty čtení

Zaplatit běžné výdaje nebo koupit třeba dárek. Někdy stačí na velká přání i malá půjčka. Právě takovou poskytuje firma Creditstar. Jak je to s první Credistar půjčkou a kolik se přeplatí?

Jedná se o pro mnoho možná ne tolik známou společnost Creditstar Czech. Ta je součástí mezinárodní organizace Creditstar Group, která poskytuje spotřebitelské úvěry. U nás funguje od roku 2006, tudíž není úplně nová, jak by se mohlo zdát. Pravidla půjčky jsou celkem jednoduchá a jasná.

Protože se jedná o mikropůjčky, nejsou podmínky tolik přísné v porovnání s jinými nebankovními produkty jako např. Essox půjčka.  

Jak poprvé o půjčku Creditstar požádat

Pokud si žadatel chce u Credistar půjčit poprvé, dostane max. 7 000 Kč. Vybrat si může délku splácení z variant 5, 30, 60 nebo 90 dní. O Creditstar půjčku se žádá tou nejmodernější a nejrychlejší cestou – online. Proto bývá často kategorizována jako rychlá půjčka online.

Každý žadatel se musí registrovat a vytvořit si uživatelský účet. Společnost si poté ověří jeho identitu a posoudí schopnost úvěr splácet. Po vyplnění online formuláře žádosti o půjčku jej firma posoudí a může vyžadovat další doklady, jako např. potvrzení o výši příjmů apod.

Podmínky nezbytné pro získání půjčky Creditstar:

  • věk nad 18 let
  • občan s trvalým pobytem v ČR
  • pravidelný příjem
  • vlastní bankovní účet
Společnost Creditstar působí v 8 zemích a poskytla už více než 1 000 000 půjček pro 500 tis. klientů.

Creditstar na svém webu často upozorňuje, že na každou žádost o půjčku nahlíží individuálně. Při první žádosti je nutné projít krátkým schvalovacím procesem a žadatel dostane max. 7 000 Kč, při opakované půjčce Creditstar se ale klient podle statusu může dostat až na 19 000 Kč.

Aby bylo možné získat nárok na další a vyšší půjčku, je potřeba splácet včas. A i přesto, že si klient od Creditstar může půjčovat opakovaně, negarantuje se tím jistota další půjčky. Každá žádost se totiž posuzuje individuálně v souvislosti se změnou okolností, které třeba u žadatele nastaly.

Jak rychle Creditstar peníze poskytne?

Pokud má žadatel banku shodnou s bankou úvěrové společnosti, tak může mít peníze do 15 min na účtě. V ostatních případech dle délky převodu peněz, zpravidla druhý den.  

Může se stát, že klient ví, že půjčku nestihne splatit včas. Řešením je prodloužení půjčky od 5 do 30 dní. Za prodloužení se platí poplatek a klient musí tuto skutečnost předem oznámit přes svůj uživatelský účet online. Odesláním žádosti o prodloužení běží lhůta 5 dnů, do kdy se musí poplatek za prodloužení zaplatit.

Kolik půjčka stojí?

V případě první půjčky v maximální výši (5 000 Kč) a splatném období 1 měsíc je výše úroku 328,5 % (RPSN 1 732,08 %). Klient si tak jeden měsíc půjčí a druhý měsíc splatí vlastně celou půjčku částkou 6 350 Kč.

Úrok a RPSN se zdá být v do nebe volajících vysokých číslech (CreditGo půjčka se může vyšplhat až do desítek miliónů procent), je to ale bohužel běžná záležitost pro mikropůjčky. Jedná se o nejdražší krátkodobé půjčky na trhu.

V případě půjčení 19 000 Kč na dobu 3 měsíců je výše měsíční splátky např. 10 077,82 Kč.

Creditstar chce jednat férově a doporučuje svým klientům, aby se pečlivě seznámili s podmínkami půjčky. Až 93% pravidelných zákazníků má pocit, že jsou dobře informováni o úvěrových podmínkách Creditstar.

Za hodně peněz málo muziky

Creditstar půjčka je rychlá, bezúčelová a snadná. Její sjednání trvá doslova pár minut a peníze jsou na účtě max. do druhého dne. S první půjčkou se každý žadatel zaregistruje a tím se mu usnadňuje cesta a proces vyřízení při opakované půjčce Creditstar.

Zvážit potřebnost půjčky by měl ale před jejím požádáním každý, na to upozorňuje i sama úvěrová společnost. Respektive se snaží, aby klienti posoudili sami svou schopnost úvěr splácet a pečlivě se seznámili s podmínkami a výší splátek.

Mikropůjčka totiž není pro každého. Její rychlé a snadné získání je na úkor astronomického úroku a celkem krátké doby splatnosti. V případě potřeby jsou operátoři Creditstar k dispozici každý den od 9 hod do 17 hod na telefonu 228 885 888.

Poslední aktualizace: 26. 02. 2019