Menu
Recenze Crypto Pro – přehledná správa portfolia pro iOS

Recenze Crypto Pro – přehledná správa portfolia pro iOS

4 minuty čtení

Crypto Pro je jednou z nejpoužívanějších bitcoinových aplikací v AppStore. Umožňuje vytvářet si portfolia a cenová upozornění, pohodlně číst novinky z kryptosvěta nebo sledovat ceny stovek kryptoměn. Co dalšího Crypto Pro umí a jaké jsou přednosti a slabiny aplikace? Tento článek odpoví na všechny tyto otázky.

První spuštění aplikace Crypto Pro a tvorba portfolia

Crypto Pro je na AppStore zdarma ke stažení. V současnosti je dostupná pouze v angličtině a překlad do češtiny i do ostatních jazyků je zatím v nedohlednu. Crypto Pro podporuje přes 2 000 kryptoměn a z běžných měn podporuje i české koruny. 

Po spuštění aplikace se zobrazí uživatelské rozhraní, kde lze přepínat mezi jednotlivými kartami, jak je vidno na obrázku. Tyto karty jsou:

 • Domovská obrazovka
 • Cryptos – zde lze vidět aktuální ceny stovek kryptoměn a jejich změny v kurzu za posledních 24 hodin
 • News – anglické novinky ze světa kryptoměn
 • Alerts – tady je možnost nastavit cenová upozornění
 • Settings – nastavení, kde se dá upravit vzhled uživatelského rozhraní nebo vybrat domovskou obrazovku

Jako domovskou obrazovku je možno nastavit 3 typy karet:

 • Favorites – zobrazí se oblíbené kryptoměny vybrané uživatelem
 • Bitcoin – zobrazí se hlavní informace o Bitcoinu, kurz, tržní kapitalizace a novinky ze světa kryptoměn
 • Portfolio – zobrazí se portfolio vytvořené uživatelem, kde lze vidět změny hodnoty portfolia

Přidat kryptoměnu do portfolia lze jednoduše kliknutím na tři tečky v horní liště a následně vybrat možnost Add Trade. Poté je nutno vybrat kryptoměnu, zadat nákupní cenu, poplatek v procentech, popřípadě poznámku k obchodu a kliknout na tlačítko Save.

Následně se přidané kryptoměny objeví v portfoliu, kde se bude zobrazovat celková a 24 hodinová změna hodnoty portfolia. Po kliknutí na procenta se objeví změna hodnoty portfolia v českých korunách, popřípadě jiné, uživatelem nastavené měně.

Portfolio je velmi přehledné, ačkoli osobně postrádáme při přidávání kryptoměn do portfolia možnost zadat datum nákupu a burzu, na které byla kryptoměny koupena a aplikace by našla nákupní cenu sama. Ale to je jen maličkost, obecně je správa portfolia v Crypto Pro velmi pohodlná a výhodou je možnost vytvoření si více portfólií zároveň.

Cenová upozornění a sledování kurzu

Crypto Pro podporuje přes 2 000 kryptoměn. Informace o všech těchto kryptoměnách jsou na kartě Cryptos. Měny lze seřadit dle tržní kapitalizace, procentuální změny za 24 hodin, jména nebo ceny. V seznamu nalevo se objeví zleva

 1. Název kryptoměny
 2. Cena v českých korunách (možno i v jiných měnách, lze nastavit kliknutím na tlačítko CZK)
 3. 24 hodinová změna kurzu vyjádřená v procentech nebo v korunách, záleží na nastavení uživatele.

Po rozkliknutí kryptoměny uvidí člověk aktuální cenu, 24 hodinový objem zobchodovaných transakcí a tržní kapitalizaci.

V levém horním rohu je možno po kliknutí na hvězdičku přidat kryptoměnu do oblíbených. V pravém horním rohu lze přidat kryptoměnu do portfolia, vytvořit cenové upozornění nebo otevřít přehlednou kryptoměnovou kalkulačku.

Cenová upozornění lze nastavit na kartě Alerts. Upozornění lze nastavit na několik událostí:

 • Cena je vyšší než zadaná hodnota
 • Cena je nižší než zadaná hodnota
 • Cena se zvýšila o x procent zadaných uživatelem
 • Cena se snížila o x procent zadaných uživatelem
 • Cena se buď snížila nebo zvýšila o x procent zadaných uživatelem

Mezi podporované kurzy kryptoměn patří např. kurz Ethereum, Ripple, Tron nebo Litecoin.

Poté je nutno vybrat si burzu, ze které bude Crypto Pro brát informace o cenách. Jako výchozí možnost je nastaveno Global Average, což je kurz vytvořený zprůměrováním kurzů na všech burzách. Ještě je možno nastavit tón oznámení a možnost opakování. Kliknutím na tlačítko Save se upozornění uloží. Všechny upozornění jsou vždy k nahlédnutí pod kartou Alerts.

Novinky ze světa kryptoměn a podpora Apple Watch

Pod kartou News si člověk může pohodlně přečíst v angličtině ty nejdůležitější novinky ze světa kryptoměn. Také si může vybrat novinky pouze pro vybranou kryptoměnu, například pro kryptoměnu Monero nebo Vertcoin. Crypto Pro vybírá novinky ze známých serverů jako je CoinDesk, Bitcoin News nebo Forbes. Také je vybavena malým prohlížečem, takže při čtení novinek není nutné zavírat aplikaci.

Pro fanoušky Apple Watch stojí za zmínku také to, že Crypto Pro je plně s Apple Watch kompatibilní. Stačí si na iPhone či iPadu navolit kryptoměny, které chce uživatel sledovat a tyto kryptoměny se zobrazí i na Apple Watch. Dle uživatelských recenzí funguje Crypto Pro na Apple Watch velmi spolehlivě, akorát je nutné dávat si pozor na to, aby aplikace běžela na iPhone či iPadu na pozadí, aby docházelo k pravidelným aktualizacím kurzu.

Závěr

Crypto Pro je velice dobrou aplikací. Je přehledná, podporuje velké množství kryptoměn a zároveň je kompatibilní s Apple Watch. Snad jediným nedostatkem je to, že je k dispozici pouze na zařízení se systémem iOS. Pokud uživatel vlastní zařízení s Androidem, je pro něj zřejmě nejlepší možností aplikace Delta.

Poslední aktualizace: 30. 07. 2018