Menu
ČSOB půjčka – půjčka na cokoliv

ČSOB půjčka – půjčka na cokoliv

4 minuty čtení

Půjčka na cokoliv. Tak se nazývá úvěrový produkt od ČSOB, který dostává svému jménu – prostřednictvím této půjčky lze financovat nový automobil, jet na dovolenou nebo si třeba koupit novou pohovku. Přesto však tento úvěr není pro každého. Jaké jsou jeho podmínky? Komu se vyplatí a pro koho není vhodný?

ČSOB půjčka na cokoliv nabízí možnost si půjčit od 20 000 do 800 000 korun s dobou splácení 12 – 96 měsíců. Jedná se o bezúčelovou půjčku, proto se při jejím schválení nikdo nebude zajímat, na co zájemce peníze chce. Účel využití peněz z této půjčky je tedy libovolný, podmínky pro získání jsou ovšem již poměrně striktní.

S téměř totožnými parametry se lze setkat u Era půjčky neboli Poštovní půjčky od Poštovní spořitelny.

O půjčku může zažádat občan starší 18 let po předložení dvou dokladů totožnosti – občanského průkazu a řidičského průkazu nebo cestovního pasu. Půjčku od ČSOB nelze získat bez toho, aniž by měl žadatel u této banky založen také běžný bankovní účet.

Půčka pro cokoliv není půjčkou pro nezaměstnané. Požaduje se předložení potvrzení o příjmech. To nepředkládají pouze klienti ČSOB mající běžný účet, na který jim minimálně 3 měsíce chodí výplata.

Standardní úrok a úrok bonusový

Základní úroková sazba Půjčky na cokoliv od ČSOB asi nikoho příliš nenadchne. Sazba od 8,9 % p.a. se již na první pohled zdá dost vysoká. ČSOB pak ale pracuje ještě s takzvaným bonusovým úrokem, který se pohybuje již od 5,2 % p.a. Jak ho lze získat?

Jednoduše. ČSOB totiž vrací zpět každou dvanáctou splátku. Bonusový úrok lze pak nejlépe vysvětlit na modelovém příkladu:

ČSOB Půjčka na cokoliv ve výši 150 000 Kč se splatností 5 let: RPSN 9,3 %, pevná úroková sazba 8,9 % p.a., měsíční splátka 3 107 Kč, celkem k úhradě 186 420 Kč. Každou 12. splátku vám ihned vracíme. Za předpokladu dodržení sjednané délky splácení dostanete zpět celkem 15 535 Kč a úroková sazba (bonusová) zohledňující vrácení splátek pak činí 5,2 % p.a. Vracení splátek se týká úvěrů se splatností 3 roky a více.

S úrokem 5,2 % p.a. se ČSOB Půjčka na cokoliv dostává do konkurenceschopné sféry, kdy například půjčka mBank nabízí podle výše půjčky a doby splacení úrokovou sazbu 3,9 % až 7,9 % ročně.

Možnosti sjednání s nulovými poplatky

Sjednat si ČSOB půjčku lze tradičně třemi způsoby:

  • on-line
  • telefonicky
  • na některé pobočce

Velice sympatickou vlastností této půjčky se stávají nulové poplatky. Zájemce neplatí nic za poskytnutí úvěru, za jeho vedení a ani za případné předčasné splacení.

Důležité částky si lze spočítat prostřednictvím přehledné kalkulačky Půjčky na cokoliv od ČSOB.

K orientačnímu výpočtu, který namodeluje výši měsíční splátky při zadání požadované výše úvěru a délky splacení , slouží on-line kalkulačka.
K orientačnímu výpočtu, který namodeluje výši měsíční splátky při zadání požadované výše úvěru a délky splacení, slouží on-line kalkulačka.

V případě, že si klient půjčku do 30 dnů rozmyslí a vrátí, nebude mu účtován žádný poplatek ani sankce.

Související pojištění

Půjčka na cokoliv se váže se třemi variantami pojištění schopnosti splácet. Volí se mezi variantou Pro práci, Pro zdraví anebo Pro všechno. Co jednotlivá pojištění obsahují?

  • pojištění Pro práci – pojištění pro případ ztráty příjmu, trvalé invalidity a úmrtí
  • pojištění Pro zdraví – pojištění pro případ pracovní neschopnosti, trvalé invalidity a úmrtí
  • pojištění Pro všechno – pojištění pro případ pracovní neschopnosti, ztráty příjmu, trvalé invalidity a úmrtí

Mezi variantami lze snadno přecházet, z vyšší na nižší kdykoliv a z nižší na vyšší do 6 měsíců od uzavření smlouvy o půjčce.

Je potřeba počítat s tím, že pojištění půjčku zdražuje. Pojistné ve variantě Pro zdraví a Pro práci činí 6,6 % a ve variantě Pro všechno 8,8 % z měsíční úvěrové splátky.

Konsolidace půjček u ČSOB

Stejně jako většina větších bankovních institucí, i ČSOB nabízí konsolidaci půjček. Kromě rozlišných úvěrů sloučí i dluhy z kreditních karet. Splátky si lze rozložit až na dobu 10 let. Konsolidační půjčka se také obejde bez poplatků a je možné ji kdykoliv předčasně zdarma splatit.

Stejně jako v případě Půjčky na cokoliv, i zde ČSOB vrací jednu splátku ročně.

Výši případného ušetření při sloučení půjček do jedné lze spočítat opět on-line na kalkulačce ČSOB pro konsolidaci půjček.

Prostřednictvím kalkulačky konsolidace půjček od ČSOB lze ihned vidět, o kolik méně bude činit měsíční splátka při sloučení všech potřebných úvěrů.
Prostřednictvím kalkulačky konsolidace půjček od ČSOB lze ihned vidět, o kolik méně bude činit měsíční splátka při sloučení všech potřebných úvěrů.

Celková možná částka konsolidace dosahuje až 800 000 korun. Nad rámec pokrytí finančních závazků z jiných půjček lze získat i nějaké finanční prostředky navíc.

Další možnosti půjčky

ČSOB nabízí i další úvěrové produkty, které už se zaměřují na pokrytí financování určité konkrétní věci. Jedná se například o Půjčku na lepší bydlení a Autopůjčku.

V prvním případě lze získat finance na pořízení nebo rekonstrukci bytu nebo domu až do výše 1 000 000 korun, a to bez zajištění. Ve druhém případě poskytuje ČSOB půjčku na auto, ať už nové nebo ojeté. V obou případech se na webových stránkách ČSOB pod konkrétním typem půjčky nacházejí kalkulačky půjčky od ČSOB pro snazší rozhodování.

Poslední aktualizace: 26. 01. 2019