Menu
Datový tarif – kdo nabízí nejlevnější mobilní data?

Datový tarif – kdo nabízí nejlevnější mobilní data?

2 minuty čtení

Rozšíření smartphonů si žádá stále větší objem dat, který mohou nabídnout právě datové tarify. Ty jsou určené pro mobilní telefony i další zařízení. O co se vlastně jedná a který operátor nabízí nejlevnější data v mobilu?

Mobilní i virtuální operátoři se předhánějí s nabídkami různých datových balíčků v rámci neomezených tarifů i k předplaceným kartám. Jejich zákazníci se zase snaží získat co nejlevnější data, která umožní takřka neomezené užívání internetu v mobilu. Poskytovatelé mobilních služeb k tomuto účelu nabízejí také speciální datové tarify. Čím se od těch běžných liší?

Datové tarify jsou určené pouze pro užívání internetu, nikoliv pro volání a odesílání SMS zpráv. Kromě chytrých telefonů je mohou využívat také tablety nebo modemy pro připojení k WiFi.

Cena datových tarifů v posledních letech klesla a stálé připojení k internetu si už může dovolit téměř každý. Nejlevnější datové tarify lze dnes pořídit za méně než 200 korun za měsíc, za tarify s větším objemem dat si zákazníci pár set připlatí.

Díky datovým tarifům lze být online vždy a všude.
Díky datovým tarifům lze být online vždy a všude.

Datové tarify – srovnání

Nabídky mobilního internetu nalezneme u všech velkých českých operátorů. Liší se především jednotlivými objemy dat a výhodami, které jsou k nim poskytované. Z čeho lze vybírat a kdo nabízí nevýhodnější datový tarif?

Datové tarify O2

TarifDataCena se závazkem / bez závazku
Mobilní internet M1,5 GB199 / 299 Kč
Mobilní internet L3 GB299 / 399 Kč
Mobilní internet XL10 GB649 / 749 Kč
Mobilní internet XXL20 GB899 / 999 Kč

S mobilním internetem O2 lze surfovat rychlostí až 185 Mb/s, přehrávat videa ve vysoké kvalitě a užívat si rychlé načítání stránek nebo stahování e-mailů. Rychlost připojení zůstává díky automatické obnově dat stejná i po vyčerpání základního objemu.

Datové tarify T-Mobile

TarifDataCena se závazkem
Mobilní data 1,5 GB1,5 GB199 Kč
Mobilní data 3 GB3 GB299 Kč
Mobilní data 10 GB10 GB499 Kč

Internet v mobilu od T-Mobile nabízí rychlost stahování až 225 Mb/s. K datovému tarifu lze navíc získat USB modem jen za 1 Kč.

Datové tarify Vodafone

TarifDataCena se závazkem
RED Data+ 4 GB4 GB399 Kč
RED Data+ 10 GB10 GB549 Kč
RED Data+ 30 GB30 GB999 Kč

K datům v mobilu jsou zákazníkům poskytovány také další SIM karty zdarma. K nejlevnějšímu datovému tarifu RED+ 4 GB jedna, k tarifům RED+ 10 GB a RED+ 30 GB tři SIM karty pro sdílení dat.

Zdarma lze každý měsíc získat také 2 GB navíc ke všem tarifům RED+. Vyzvednout si je mohou registrovaní uživatelé v aplikaci Můj Vodafone.

Datové tarify umožňují internet v mobilu využívat téměř neomezeně.
Datové tarify umožňují téměř neomezené užívání internetu.

Největší výběr datových tarifů nabízí mobilní operátor O2. Ceny nabídek s totožným objemem dat se u jednotlivých společností příliš neliší, je proto dobré se zaměřit především na to, jaké výhody jsou k tarifům poskytovány.

Pro kompletní srovnání datových tarifů je možné využít online srovnavače a najít tak poskytovatele nejlevnějších mobilních dat. Stačí zadat údaje o měsíčním užívání internetu a téměř okamžitě se objeví tabulka s těmi nejvýhodnějšími nabídkami na míru.

Poslední aktualizace: 30. 05. 2019