Menu
Recenze Delta – přehledná správa portfolia

Recenze Delta – přehledná správa portfolia

5 minut čtení

Aplikace Delta je v současné době jednou z nejužitěčnějších kryptoměnových aplikací na Google Play. Za dobu své existence si ji stáhlo již více než 100 tisíc lidí. Umožňuje vytvářet si portfolia a cenová upozornění a sledovat ceny stovek kryptoměn. Co dalšího ještě Delta umí a jaké jsou její přednosti a slabiny? Tento článek odpoví na všechny tyto otázky.

První spuštění aplikace Delta

Delta je na Google Play a AppStore zdarma ke stažení, nabízí však i prémiovou verzi, která obsahuje některé funkce navíc. Deltu je možno stáhnout také na Windows, MacOS a Linux.

Delta je zatím k dispozici pouze v angličtině,  španělštině, francouzštině a pár dalších světových jazycích, bohužel čeština však chybí. Delta podporuje přes 2 000 kryptoměn a z běžných měn podporuje i české koruny.

Deltě zdatně konkuruje aplikace Crypto Pro, která je však dostupná pouze pro zařízení se systémem iOS.

Po spuštění aplikace se zobrazí uživatelské rozhraní, kde lze přepínat mezi jednotlivými kartami, jak je vidno na obrázku.

Tyto karty jsou:

 • Portfolio – v aplikace jej symbolizuje ikona trojúhelníku
 • Seznam kryptoměn – v aplikace jej symbolizuje ikona otevřeného oka. Na této kartě lze přepínat mezi Watchlistem, což jsou oblíbené kryptoměny vybrané uživatelem a Markets, kde se zobrazí všechny kryptoměny, které aplikace podporuje.
 • Nastavení – v aplikaci jej symbolizuje ikona ozubeného kola.

Přidávání prostředků do portfolia

Přidat kryptoměnu do Portfolia lze lehce kliknutím na symbol plus. Poté je možno vyhledat požadovanou kryptoměnu. Následně se zobrazí obrazovka, kde je nutné vybrat, zda uživatel kryptoměnu nakoupil (Buy), prodal (Sell) nebo pouze přesouvá z jedné peněženky do druhé (Transfer).

Poté je zapotřebí vybrat burzu, obchodovací pár, nákupní/prodejní cenu, objem nakoupené/prodané kryptoměny a datum a čas obchodu. Také je možné zadat, kolik uživatel zaplatil na poplatcích (v procentech nebo v konkrétní kryptoměně) a přidat poznámku k obchodu.

Pokud uživatel již v minulosti přidával do svého portfolia prostředky, tak pod možností Deduct from holdings se skrývá schopnost odečíst z již přidaných prostředků tu částku, za kterou uživatel nakoupil novou kryptoměnu.

Příklad: Uživatel vlastní 10 Bitcoinů a chce nakoupit kryptoměnu NEO za 3 Bitcoiny na burze Bitfinex v obchodovacím páru BTC/NEO. Tento obchod uživatel zadá do aplikace Delta a ta mu sama od sebe přidá do portfolia kryptoměnu NEO a odečte 3 Bitcoiny od 10 Bitcoinů co uživatel předtím vlastnil.

Druhou možností, jak do portfolia lze přidat prostředky, je propojit buď účet na burze nebo kryptoměnovou peněženku s aplikací. Delta si pak sama z peněženky či z burzy vyextrahuje informace o obchodech a přidá je do portfolia.

Není třeba se bát o bezpečnost prostředků, Delta nikdy nezjistí privátní klíč ani heslo k burze. Výhodou napojení burzy či peněženky k Deltě je nemuset v budoucnu zadávat nově provedené transakce. Ve free verzi umožňuje Delta připojení 2 peněženek a 2 burz, v placené verzi žádné limity nejsou.

Do portfolia je možno přidat prostředky také ve fiat měnách (české koruny, dolary, libry, apod.).

Portfolio je velmi přehledné, výhodou je také možnost vytváření si více portfolií.

Ovládání portfolia a cenová upozornění

Všechny prostředky se zobrazí v portfoliu, jak je vidno na obrázku. Nahoře lze vidět celkovou hodnotu portfolia, kliknutím na částku je možno přepínat mezi hodnotou v českých korunách (nebo v jiné nastavené klasické měně) a v Bitcoinech (nebo v jiné nastavené kryptoměně).

Pod hodnotou portfolia lze vidět zisky či ztráty za celkové období, za poslední týden, den nebo hodinu. Kliknutím na částku se přepíná ukazatel zisků či ztrát mezi českými korunami a procenty.

Ve spodní části je možno vidět jednotlivé kryptoměny v portfoliu, které se dají seřadit následujícími způsoby:

 • Abecedně (Alphabetical)
 • Dle největších/nejmenších prostředků, co má uživatel v jednotlivých kryptoměnách zainvestováno (Highest/Lowest Holdings)
 • Dle nejvyšší/nejnižší tržní kapitalizace (Highest/Lowest Cap)
 • Dle nejvyšší/nejnižší ceny kryptoměny (Highest/Lowest Price)
 • Dle největších zisků/ztrát (Biggest Gainers/Losers)

Po rozkliknutí kryptoměny v portfoliu se otevře nová karta, kde lze vybírat mezi čtyřmi záložkami:

 • General – zde je možno vidět základní informace o kryptoměně a graf (k dispozici je roční, 6měsíční, 3měsíční, měsíční, týdenní, 3denní, denní a hodinový graf)
 • Transactions – uživatelem v minulosti provedené transakce
 • Alerts – zde lze nastavit buď jednorázová nebo opakující se upozornění
 • Order Book – v překladu Kniha objednávek, střetává se zde poptávka a nabídka, navíc lze vidět i historii obchodů na konkrétní burze

Cenová upozornění jsou v porovnání s jinými aplikacemi o něco chudší, upozornění lze zde nastavit pouze na zadanou cenu. Delta také disponuje upozorněním Significant Price Change, které by mělo uživatele upozornit v případě velkého procentuálního nárůstu či poklesu hodnoty kryptoměny, mnoho uživatelů si však stěžuje na nefunkčnost tohoto upozornění.

Sledování kurzu, bezpečnost a podpora Windows a MacOS

Kurzy jednotlivých kryptoměn je možno pohodlně sledovat pod záložkou se symbolem otevřeného oka. Následně lze vybírat mezi dvěmi kartami:

 • Watchlist oblíbené kryptoměny přidané uživatelem
 • Markets výčet všech kryptoměn, které Delta podporuje

Mezi podporované kurzy patří např. kurz Ethereum, Litecoin, Tron, GAS nebo Ripple.

Do oblíbených lze vybranou kryptoměnu přidat kliknutím na tři tečky v pravém horním rohu a následně vybrat možnost Add to Watchlist. Kryptoměny se dají seřadit stejným způsobem jako v portfoliu. Také po rozkliknutí konkrétní kryptoměny ve Watchlistu se zobrazí stejné karty jako při rozkliknutí kryptoměny v portfoliu.

Příjemnou novinkou je možnost zabezpečit si přístup do aplikace otiskem prstu nebo PIN kódem.

Delta je k dispozici také na Windows a MacOS. Pro používání Delty na počítači je však nutné mít nejdříve aplikaci Delta nainstalovanou na mobilním zařízení.

Závěr

Aplikace Delta je pravděpodobně nejlepším dostupným portfoliem pro Android, obzvláště v době, kdy se druhé nejznámější portfolio Blockfolio potýká s velkými problémy s funkčností. Na iOS je dle našeho názoru o něco lepší aplikace Crypto Pro, ve které lze nastavit více typů upozornění, číst novinky a podporuje Apple Watch.

Výhodou Delty je podpora Windowsu i MacOS, možnost přidat do portfolia i běžné fiat měny a propojit Deltu s účtem na burze. Pokud se člověk dívá po spolehlivém portfoliu, aplikace Delta je  doporučena.

Poslední aktualizace: 06. 08. 2018