Dominik Stroukal hostem v Show Jana Krause

2 minuty čtení

Nějakou dobu se znám s Dominikem Stroukalem a ze spousty osobních setkání vím, že to je výborný člověk – chytrý a zábavný. Dominik je u nás považován za jednoho z největších odborníků v oblasti kryptoměn. To byl také důvod, proč si Dominika pozval do své populární show bavič Jan Kraus, který je mimochodem sám propagátor kryptoměn.

Nyní s Dominikem připravujeme Kryptoškolení pro všechny, kteří se o digitální měny zajímají, chtějí do nich investovat nebo jen touží po tom být v obraze. Jsem s Dominikem v ještě bližším kontaktu a dost se mi líbí jeho názory na krypto i další ekonomická a business témata. Má to v hlavě dost v pořádku. 🤓

Mimochodem, hvězda Dominika září stále více. ⭐️ Před pár dny bylo oznámeno, že se stal hlavním ekonomem finanční skupiny Roklen. Tak jsem zvědavý, jak kluky finančníky naučí něco nového o kryptoměnách. 🙈

Jak kryptoměny fungují? Kdo je těží? Mám investovat?

Rozhovor s Dominikem v Show Jana Krause určitě stojí za shlédnutí. Dominik vysvětluje principy fungování kryptoměn i pro úplné laiky. Také nakousne aktuální téma, jak k investování nebo nákupu kryptoměn přistupovat.

Dominik prosazuje názor, že vlastnit kryptoměny je v podstatě stejné, jako kdybyste měli peníze na svém účtu. Podstatou je, že kryptoměny nemají centrální banku – jsou decentralizované. Transakce v bance někdo ověřuje. A kdo ověřuje transakce Bitcoinu? Prakticky kdokoli. A jako motivaci za to získává nově vytvořené Bitcoiny.

Další informace o těžbě, nákupu i uložení kryptoměn se dozvíte ve videu níže. Nebo si můžete přečíst Dominikovu knihu Bitcoin: peníze budoucnosti, kterou začal psát již v roce 2013. Tedy v době, kdy, jak sám říká, byly kryptoměny ještě Divoký západ.

Dominik se Bitcoinu věnuje již od jeho samého počátku

V nezveřejněných záběrech ze Show Jana Kruse došla řeč také na vcelku nové téma – fake news. Falešné informace se samozřejmě nevyhnuly ani kryptoměnám. Jak to tedy je na tom Islandu? Činí zde spotřeba energie na těžbu kryptoměn více, než všichni jeho obyvatelé doposud spotřebovávali pro svou denní potřebu?

Dominik momentálně prožívá velmi úspěšné období. Dopsal nové vydání své knihy, stal se hlavním ekonomem Roklenu, přednáší na řadě akcí a stíhá ještě několik termínů Kryptoškolení, které je zaměřené především na lidi se zájmem začít s nákupem kryptoměn. Informace o Bitcoinu, Litecoinu, Ethereum, anonymním Monero, centralizovaném Ripple a dalších.

Každopádně Dominikovo úspěchy jsou nepochybně zasloužené. Často je o dost napřed se svými názory, postoji nebo analýzami – třeba o Bitcoinu, Litecoinu, Ethereum, Monero a altcoinech přednášel ještě v době, kdy si zbytek světa klepal při tomto tématu na čelo.

Za mě velká gratulace a těším se na naši spolupráci!

 • blaznivy_ajtak

  Tenhle argument, že kryptoměny jsou peníze slyším často, ovšem není to pravda. Schválně si zkus vygooglit, kde všude lze kryptoměnami platit, najdeš často jen seznam pár desítek obchodů globálně pro bitcoin apod.

  Například bitcoin je zatím transakčně schopen unést tolik transakcí, co HyperAlbert namartuje na pokladnách vedle mého baráku. A to globálně, ano bude lightning network, která to má řešit, nicméně zatím toto vyřešeno není.

  Většinu investorů do kryptoměn vůbec nezajímá, jak to funguje, je zajímá jen, že to jde nahoru nebo dolů. Nemyslím si, že kryptoměny nemají budoucnost, sám jsem při spekulaci na jejich růstu vydělal, jediné co tvrdím je, že aktuálně je to jen jedna velká spekulace a ponzi, to že do budoucna to může být jinak nepopírám.

  • Vidím to maličko jinak. 🙂 Kryptoměnami můžeš platit na poměrně dost místech a ten počet se zvyšuje. Zkus vygooglit.

   • blaznivy_ajtak

    Právě, že jsem docela googlil a našel dost málo možností, máš něco konkrétního na mysli? Dost lidí to řeší, ať už třeba kvůli daním, že si chtějí koupit třeba byt, barák nebo dovolenou, ne kafe.Site Footer