Dovolená v Karibiku – Dominikánská republika

3 minuty čtení

Konec roku a svátky kolem Vánoc jsou výborná příležitost, jak zvolnit a nabrat nové síly v teple. Jako dovolenou jsem zvažoval Kubu a Maledivy. Na Kubě prý téměř nefunguje internet, tak jsem ji vyřadil z výběru. U dovolené na Maledivách jsem promeškal objednávku a zajímavé destinace s dobrými referencemi byly už vyprodané. Nakonec jsem se rozhodl pro dovolenou v Karibiku a vyrazil do Dominikánské republiky, kterou mi doporučil můj kamarád Skrblík.

Do Dominikánské republiky jsem se vydal s německou cestovkou. Nákup jsem vyřešil přes portál Dovolena.cz. Odlet byl v 11:00 z Mnichova. Cesta do Mnichova zabere asi čtyři hodiny (plus zastávka na občerstvení a případné zdržení kolonou/uzavírkou).

Nechtělo se mi jet autem v noci, proto jsem se ubytoval den před odletem na dovolenou v hotelu Ibis nedaleko letiště. Cena byla tuším 40 Euro za noc. Hotel byl „Ibis Budget“ a byl zajímavý svým důrazem na nízkou cenu přespání, úsporně pojatý pokoj měl snad jen 12 m2. Na druhou stranu byl moderní, praktický a použité materiály a výbava pokoje kvalitní (sprcha Grohe, atd.).

pokoj-hotel-Ibis-Mnichov
Prostorově úsporný pokoj v hotelu Ibis nedaleko letiště v Mnichově – vlevo umývadlo a sprcha

Parkování na letišti v Mnichově bylo v pohodě. Zaplatil jsem kolem 60 Euro za parkování na 14 dní – je to běžná nabídka dostupná každému. Od parkoviště to bylo jen dvě zastávky autobusem k terminálu – ten byl zdarma a jezdil každých 20 minut. Letěl jsem s AirBerlin a 11 hodinový let přes oceán byl na mě tradičně moc dlouhý. Po příletu se přes 90 % spolucestujících vydalo směr autobusy, které je odvezly na plavbu parníkem po Karibiku.

Dominikánská republika – dovolená

Když mrknete na mapu, Dominikánská republika je kousek od Kuby, na mapě nedaleko Dominikánské republiky najdete také Floridu nebo Venezuelu. Víza do Dominikánské republiky nejsou třeba. Časový posun je -5 hodin proti ČR. To znamená, že když se probouzíte, v ČR je čas oběda.

Na internetu psali, že obyvatele Dominikánské republiky patří mezi jedny z nejpřátelštějších lidí na světě. To můžu potvrdit – usmívají se, jsou hodně slušní a ochotní, mají rádi hudbnu (Salsa, Bachata, Merengue), v barech si jen tak pro sebe zpívají, nebo občas zatancují. Roztomilé.

Komplikovanější je to při dovolené v Dominikánské republice s mobilním voláním – pokrytí signálem je slabé a platí se kolem 100 Kč propojovací poplatek u všech hovorů.

Dominikánská republika – počasí

Počasí v Karibiku se liší ostrov od ostrova, v rámci jednotlivých ostrovů jsou teploty stabilní pouze s malými sezónními odchylkami. Teploty vzduchu se pohybují mezi 25 a 32 °C, u vody to je jen o trochu méně, bývá tak o 2 až 3 °C chladnější než vzduch.

Žádný déšť jsem nezažil. Počasí během celé dovolené v Dominikánské republice nám přálo. Když už zde v Karibiku prší, podle recenzí na počasí bývají místní tropické deště krátké, trvají přibližně jen 15 až 20 minut. Takže nic dramatického, navíc prší podle dostupných informací hlavně v dopoledních hodinách.

Dovolená v Karibiku

Pláž a zázemí na dovolené v Karibiku supr – objednal jsem 5* rezort, který byl jen pro dospělé, takže žádné děti, žádní malí křiklouni. Celý pobyt mě nepřestával překvapovat ten klid všude kolem – tj. ideální místo pro relax. Komplex solidně pokrytý wi-fi internetem.

Během pobytu jsem zaslechl jen 1x češtinu. Na pláži jsem potkával hodně Američanů, kteří často a rádi létají na dovolenou do Karibiku. Kromě Američanů volí Dominikánskou republiku jako svou destinaci na dovolenou Kanaďané, Asiati, Francouzi (i když to můžou být i Kanaďani) a Němci.

Příjemný je dostatek zeleně – palem, banánovníku a trávníku. Dominikánská republika je zelená země, to je vidět už při transferu z letiště. Součástí resortu u mého hotelu bylo k mému překvapení menší golfové hřiště.

V resortu byly v podstatě pořád otevřené 3 restaurace:

 • klasická s velkým výběrem ryb a mořských specialit
 • španělská s typickým španělským jídlem (asi nejbližší dominikánské kuchyni)
 • asijská – nudle, rýže, asijské polévky

Všechny restaurace mají i speciální menu s dezerty, sladkostmi, místním ovocem a saláty. K dispozici je pět barů s různými drinky. Na pláži speciální fresh bar s džusy z čerstvého ovoce. Vše jsem měl v ceně pobytu, hodně jsem toho tedy ochutnal a vyzkoušel.

Tolik stručně z dovolené v Karibiku v Dominikánské republice. Osobně mužů doporučit. Pokud vás něco zajímá, klidně se ptejte v komentářích pod článkem.

dominikanska-republika-plaz

dominikanska-republika-vodotrysk

dominikanska-republika-palmy

dominikanska-republika-vanocni-strom

 • Super report, hned bych letěl 🙂 Jak ti příjde DR z pohledu digitálního nomádství? Je to destinace kde lze takto žít a pracovat, nebo mimo resorty nemáš šanci?

  • Ahoj. Diky za mily feedback k clanku. 🙂

   Na dovolenou je podle me DR, ale ohledne digitalniho nomadstvi spise slozite:
   – ceska SIMka nepouzitelna (drahe spojovaci poplatky, data nesmyslne draha)
   – ani lokalni SIMka nepomuze, v DR nebyl podle me zkusenosti neni dobry mobilni signal

   Navic osobne bych az tolik mimo resorty nechodil – je to chuda zeme, proste chatrce a nezamestnanost. Kdyz mrknes na reporty kriminality, tak zadna slava – na urovni jinych statu v Jizni Americe nebo statu v Africe.
   http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_intentional_homicide_rate

 • Raddo

  Ahoj, super to tam vyzera, mozem sa opytat co to cca vyslo bez dopravy ? Isiel si sam ? Ja planujem zo snubenicou tak ze kolik to tak muze cca vyjst,, diiky 🙂Site Footer