Menu
E-Business Forum 2019 – přednášky, které nás zaujaly

E-Business Forum 2019 – přednášky, které nás zaujaly

1 minuta čtení

Včera jsme se s portálem TIPLI zúčastnili konference E-Business Forum, která je označovaná jako nejdůležitější oborová akce pro všechny, kdo to s e-commerce myslí opravdu vážně.

Jednalo se již o 11. ročník, na kterém se sešli nejvýznamnější české e-shopy, VIP osobnosti české e-commerce a zástupci klíčových e-commerce hráčů. Akce probíhala v krásných prostorách Národního domu na Vinohradech.

Hned první přednáška byla velká pecka. Z našeho pohledu velké otevření očí a pořádná porce motivace během přednášky od Simony Kijonkové ze Zásilkovny o expanzi do zahraničí. Neskutečný, co Simona a její tým už dokázali a jaké ambice a plány mají před sebou.

Dále nás se svou přednáškou plnou čísel z regionu zaujal šéf Heuréky Tomáš Braverman. V přednášce bylo jasně vidět, že focus na růst v rámci CEE dává pro e-commerce hráče velký smysl.

Líbila se nám taky přednáška Davida Špinara, který srozumitelnou a lidskou formou popsal své zkušenostmi a praktické postřehy ze spolupráce se startupy a jejich foundery.

Další výborná přednáška byla od Tomáše Havryluka. Šéf Alzy je z našeho pohledu jeden z nejvíce inspirativních lidí tuzemské e-commerce.

Tomáš velmi konkrétně popsal, jak supr výsledků může dosáhnout ajťák v pozici šéfa HR a jak je přínosné, když se v HR používají data. Přidal další hodnotné postřehy z praxe jako použivání interní HR wiki, sbírání badges nebo insight k definování cílů v Alza.

Jako jednu z nejlepších přednášek potom hodnotím tu od Martina Kasy, protože byla plná konkrétního know-how a zkušeností z 20 let Martinova podnikání v e-commerce.

  • Sdílení know-how z růstu firem Pilulka (400 lidí) a Kasa (150 lidí)
  • Jakým změnám čelil při přerodu malé firmy na velkou
  • Důležité je připustit si, že všichni lidi v týmu nezvládnou udýchat rychlý růst a pokud chcete rychle růst firmu, přirozeně přijdou velké proměny v týmu a to může být pro firmu náročnější období

Za mě velká spokojenost s akcí. Získali jsme spoustu know-how, které hodně pomůže v dalším růstu TIPLI. Budeme jej ještě dlouho zpracovávat.

Laťka je vysoko. Náš meziroční růst TIPLI o 100 % držíme a chceme jej ještě navýšit!!! GO GO GO TIPLI!!!

PS. Report přednášek je primárně z dopoledního bloku. Museli jsme bohužel odcházet o něco dříve, protože jsme jeli na firemní teambulding, takže odpolední program jsme celý nestihli.

Poslední aktualizace: 27. 09. 2019