Menu
E.ON – elektřina, plyn a mnoho výhod

E.ON – elektřina, plyn a mnoho výhod

7 minut čtení

Energetická společnost E.ON patří mezi dominantní dodavatele elektřiny a plynu v Česku. Svým zákazníkům nabízí řadu výhod, které zahrnují různé doplňkové služby, slevy a jednorázové finanční bonusy. Co dalšího mohou odběratelé elektřiny a plynu očekávat a jaké jsou aktuální ceny těchto produktů?

Společnost E.ON vznikla roku 2000 sloučením dvou německých energetických firem VEBA a VIAG a zařadila se mezi přední dodavatele energií. Hlavním zaměřením společnosti je výroba a distribuce elektřiny a zemního plynu. E.ON podniká především v Německu, Velké Británii, Švédsku, ale také například na Slovensku a v Rumunsku.

Na českém trhu působí prostřednictvím společností E.ON Energie, a.s., E.ON Distribuce, a.s. a E.ON Česká republika s.r.o.

E.ON elektřina

Většina distribučních oblastí elektřiny v Česku je v režii E.ON a ČEZ. Distribuční soustavu firmy E.ON zajišťuje společnost E.ON Distribuce a.s.

Nabídka tarifů je velmi široká a nemusí být snadné se v ní hned zorientovat. Nedávno byla navíc rozšířena o novou produktovou řadu s názvem Variant, díky níž mohou zákazníci ušetřit až 10 % za dodávku elektřiny na dva roky.

Smlouvu si lze sjednat na dobu určitou i neurčitou a cenu elektřiny fixovat na několik let dopředu. Zákazníci mohou využít optimalizace distribuční sazby, různých slev a jednorázových finančních odměn. Aktivace i deaktivace elektřiny je zdarma.

E.ON nízký tarif HDO

Díky nízkému tarifu (nočnímu proudu) lze elektřinu využívat efektivněji a platit méně. To se vyplatí především v domácnostech, které elektřinu využívají k ohřevu vody a vytápění.

Hromadné dálkové ovládání (HDO) slouží k přepínání tarifu a blokování akumulačních a přímotopných spotřebičů. Přijímač HDO je obvykle instalován společně s elektroměrem.

Přepínaní probíhá automaticky a jeho čas se liší v závislosti na lokalitě a distribuční sazbě. Platnost E.ON nízkého tarifu lze s pomocí kódu HDO, který je uveden na přijímači, zjistit na webu společnosti.

V případě jakéhokoliv problému s elektřinou se lze obrátit na zákaznickou péči. E.ON poruchy řeší v pracovní dny od 7:00 do 20:00 na telefonním čísle 800 77 33 22.

E.ON plyn

Dominantním distributorem plynu je u nás společnost Innogy. E.ON distribuci zajišťuje v regionu Jižní Čechy, který je rozdělen na sedm spádových oblastí.

Ačkoliv společnost podniká především v oblasti elektřiny, patří také mezi největší dodavatele plynu v Česku. Aktuálně E.ON plyn dodává do více než 60 tisíc odběrných míst po celé zemi.

Nabídka plynu zahrnuje tři základní tarify s garancí stálé ceny až na tři roky. Mezi výhody poskytované odběratelům plynu patří například servis plynového kotle v rámci služby E.ON Servis kotlů.

Společnost E.ON se řadí mezi největší dodavatele plynu v Česku.
Společnost E.ON se řadí mezi největší dodavatele plynu v Česku.

Energie pod kontrolou s E.ON 24

Veškeré záležitosti týkající se energií a plateb lze mít neustále pod kontrolou díky webové aplikaci E.ON Energie24.

Služba je určena zákazníkům společnosti E.ON Energie a.s., kteří odebírají elektřinu nebo zemní plyn. Využívat ji zdarma mohou jak domácnosti, tak podnikatelé.

Portál Energie24 umožňuje:

 • kontrolovat platby a vyúčtování
 • sledovat svou spotřebu
 • mít přehled o plánovaných odstávkách
 • elektronickou fakturaci

Pro získání přístupu do aplikace je třeba vyplnit registrační formulář a vyčkat na potvrzovací e-mail. Při registraci jsou požadovány identifikační údaje, které jsou uvedeny na fakturách za elektřinu nebo plyn.

Uživatelé portálu jsou informováni o případných plánovaných odstávkách předem. Informace je možné získávat s předstihem také e-mailem nebo prostřednictvím SMS zprávy. Služba se nastavuje na webových stránkách společnosti v sekci Zákaznická péče – E.ON poruchy / odstávky.

Odstávky elektřiny v jednotlivých krajích jsou uvedené také na E.ON hlavní stránce.

Výhody pro zákazníky

Společnost svým zákazníkům nabízí různé výhody, bonusy a doplňkové služby. Ty zahrnují například již zmíněný E.ON Servis kotlů, E.ON Solar, nebo E.ON Zdraví.

 • E.ON Domov

Služba nabízí pomoc v případě různých problémů, které mohou postihnout domácnost. Postará se například o pozáruční opravu kotle a domácích spotřebičů, v případě havárie zajistí instalatéra, elektrikáře, plynaře, popřípadě zámečníka. Cena služby je 80 Kč za měsíc.

 • E.ON Servis kotlů

Tato doplňková služba je určena pro zákazníky, kteří vlastní plynový kotel. Zahrnuje pravidelné roční kontroly servisní firmou a nonstop havarijní linku. Cena služby závisí na typu zařízení, které bude kontrolováno, a na místě bydliště.

 • E.ON Solar
Týká se instalace solárních systémů s virtuální baterií, díky níž lze využít veškerou vyrobenou energii. Nespotřebovaná energie se do virtuální baterie jednoduše uloží a díky tomu je možné ji čerpat později. Výhodou je možnost E.ON Solar Půjčky, kterou E.ON nabízí ve spolupráci s Hello bank.
 • E.ON Zdraví

Jedná se o doplňkovou službu, jež zákazníkům pomáhá v případě zdravotních potíží. Při pobytu v nemocnici společnost uhradí nadstandardní pokoj, ubytování rodinného příslušníka apod. Výhody mohou využívat také děti a manžel/ka zákazníka. Cena služby E.ON Zdraví je 79 Kč měsíčně.

 • Kotlíková dotace

Zákazníci mohou získat dotaci na nový kotel nebo tepelné čerpadlo, a to ve výši až 127 500 Kč. O kotlíkové dotace lze zažádat kdykoliv, není nutné čekat na jejich spuštění v jednotlivých krajích.

Mezi další benefity pro odběratele energií patří například finanční bonus za doporučení, sleva na pojištění odpovědnosti u Kooperativy, body na Tesco Clubcard nebo slevy na bojlery, čerpadla a plynové kotle.

Služba E.ON Zdraví poskytne pomoc v případě zdravotních potíží.
Služba E.ON Zdraví poskytne pomoc v případě zdravotních potíží.

E.ON ceník energií

Na konci minulého roku došlo v důsledku vývoje na energetických trzích k růstu cen energií. Zdražení se nevyhnulo společnostem Innogy, MND ani E.ON. Například u Skautské Energie se však ceny zvedly jen minimálně.

Tabulka uvádí ceny za jednotlivé tarify elektřiny pro domácnost, která elektřinu využívá k provozu běžných spotřebičů a ohřevu vody.

 • Odhadovaná roční spotřeba: 4 000 kWh
 • Místo odběru: Praha
 • Využití elektřiny: vaření, spotřebiče, ohřev vody
E.ON ceník elektřiny
Variant na 36 měsíců1 412 Kč / měsíc
Komplet elektřina1 444 Kč / měsíc
Variant na 24 měsíců1 424 Kč / měsíc
EkoElektřina1 492 Kč / měsíc

Orientační ceny elektřiny dle vlastní spotřeby a místa odběru si každý může spočítat v kalkulátorech na webu společnosti.

Ceny za jednotlivé tarify plynu, které jsou uvedené v tabulce níže, odpovídají spotřebě domácnosti, jež plyn využívá k vaření a vytápění.

 • Odhadovaná roční spotřeba: 9 000 kWh
 • Místo odběru: Praha
 • Využití plynu: vaření, vytápění
E.ON ceník plynu
Variant na 24 měsíců1 211 Kč / měsíc
Komplet plyn1 287 Kč /měsíc
Variant na 12 měsíců1 250 Kč / měsíc
Standard plyn1 275 Kč / měsíc

Opět platí, že s výpočtem ceny plynu pro konkrétní domácnost pomůže kalkulátor na internetové stránce eon.cz.

Novým zákazníkům, kteří si smlouvu sjednají online, E.ON nabízí slevu až 2 500 Kč z faktury. Přechod k E.ON je snadný – společnost vše vyřídí a poradí s výběrem nejvýhodnějšího tarifu. Změna dodavatele energií je zdarma a je možná kdekoliv v ČR.

Obchodní místa a poradenská centra

V poradenských centrech klienti vyřídí vše, co se týká elektřiny a zemního plynu. Zákazníci si zde mohou nechat vyhotovit posouzení možnosti úspor energie, zažádat o odborný posudek nebo studii proveditelnosti energetického projektu apod.

Poradenství E.ON – pobočky

 • Poradenské centrum E.ON Brno – Jakubské náměstí 7, Brno
 • Poradenské centrum E.ON České Budějovice – F. A. Gerstnera 6, České Budějovice

Noví i stávající klienti mohou navštívit také obchodní místa a nechat si poradit s výběrem produktu, vhodnými doplňkovými službami a zkrátka vším, co se pojí k odběru elektřiny a plynu.

V současnosti lze obchodní místa najít v několika městech. Společnost do budoucna plánuje jejich síť rozšířit a zajistit tak osobní obsluhu zákazníků po celém území ČR.

Obchodní místa E.ON – pobočky

 • Obchodní místo E.ON Břeclav – J. Palacha 121/8, Břeclav
 • Obchodní místo E.ON Hodonín – Husova 3947/1, Hodonín
 • Obchodní místo E.ON Jihlava – Havlíčkova 219/62, Jihlava
 • Obchodní místo E.ON Praha – Vinohradská 111/109, Praha
 • Obchodní místo E.ON Zlín – Vavrečkova 7074, Zlín

Aktuálně je v provozu přibližně třicet poboček. Jejich kompletní seznam společně s kontakty a otevírací dobou je k dispozici na webových stránkách společnosti.

Poslední aktualizace: 30. 03. 2019