Menu
Směnárna Easycoin – recenze, zkušenosti, poplatky

Směnárna Easycoin – recenze, zkušenosti, poplatky

3 minuty čtení

Směnárna Easycoin vznikla v roce 2014. Hned na začátku získala velkou popularitu, když umožňovala nákup Bitcoinů na přepážkách České pošty a terminálech Sazka. To se však nelíbilo úředníkům a v současné době si již Bitcoiny na České poště nebo v Sazce nekoupíte. Jaké jsou výhody, nevýhody a vyplatí se nakupovat na směnárně Easycoin? Tento článek odpoví na tyto otázky.

Zázemí směnárny Easycoin

Směnárna Easycoin vznikla v roce 2014. Spravuje ji firma WBTCB, která provozuje také burzu BitStock, kryptoměnovou obdobu internetového bankovnictví BitcoinBanking a v neposlední řadě také Bitcoinmaty. Easycoin má sídlo v Praze.

Jak nakoupit kryptoměny přes směnárnu Easycoin

Limity pro nákup a prodej pomocí hotovosti a bankovního převodu jsou nastaveny na 25 000 korun/den. Po překročení tohoto limitu je nutné se prokázat dokladem totožnosti.

Na směnárně Easycoin je možno kupovat či prodávat Bitcoin pouze za české koruny. Prodávat či kupovat lze hned třemi způsoby:

  1. Hotově na prodejnách GECO (mapa prodejen zde)
  2. Bankovním převodem
  3. BitcoinBanking

 

Hotovost – nákup

Prvním krokem pro nákup Bitcoinů je na oficiálních stránkách zadat sumu, za kterou chce uživatel Bitcoin nakoupit. Následně je nutno zadat adresu Bitcoinové peněženky. Pokud uživatel peněženku nemá, Easycoin mu vygeneruje novou.

Po odeslání objednávky přijdou uživateli informace o platbě na e-mail. Tyto informace je nutné si vytisknout a ukázat je na nejbližší prodejně GECO, kde za Bitcoiny i hotově zaplatíte. Po zaplacení přijdou uživateli Bitcoiny do peněženky.

Hotovost – prodej

Prvním krokem pro prodej Bitcoinů je na oficiálních stránkách zadat sumu, za kterou chce uživatel Bitcoin prodat. Po odeslání objednávky přijde uživateli na e-mail PIN kód a informace o platbě. Tyto informace je důležité si vytisknout. Následně je nutné odeslat Bitcoiny na peněženku uvedenou v e-mailu.

Pro vyplacení částky lze použít kteroukoliv prodejnu GECO, kde uživatel předloží vytisknuté informace z e-mailu. Při vyplacení peněz je vždy nutností uvést i PIN kód, který přišel uživateli na e-mail. Bez něj nelze částku vyplatit.

Bankovní převod – nákup

Prvním krokem pro nákup Bitcoinů je na oficiálních stránkách zadat sumu, za kterou chce uživatel Bitcoin nakoupit. Následně je nutno zadat adresu Bitcoinové peněženky. Pokud uživatel peněženku nemá, Easycoin mu vygeneruje novou.

Po odeslání objednávky přijdou uživateli pokyny o platbě na e-mail. Poté, co banka směnárny obdrží peníze, jsou uživateli poslány Bitcoiny na adresu, kterou uvedl v objednávce.

Bankovní převod – prodej

Prvním krokem pro prodej Bitcoinů je na oficiálních stránkách zadat číslo uživatelova bankovního účtu a sumu, za kterou chce uživatel Bitcoin prodat. Po odeslání objednávky přijdou uživateli pokyny o platbě na e-mail.

Poté, co směnárna obdrží Bitcoiny poslané na adresu uvedenou v e-mailu, směnárna zašle peníze na bankovní účet uvedený v objednávce.

BitcoinBanking

Poslední možností, jak nakoupit Bitcoin, je obdoba internetového bankovnictví BitcoinBanking, které spravuje firma WBTCB. Ten dle oficiálního prohlášení umožňuje jednoduchý nákup a prodej Bitcoinů za výhodný kurz.

Při založení BitcoinBanking není nutné si zakládat Bitcoinovou peněženku, ani si uchovávat privátní klíč. BitcoinBanking již toto všechno v sobě obsahuje. To by se na první pohled mohlo zdát jako výhoda, ovšem je důležité si uvědomit, že plně nevlastníte privátní klíče a z toho vyplývá, že se nejedná o zrovna nejbezpečnější možnost, kde uložit Bitcoiny.

Většinou platí jednoduché pravidlo – pokud uživatel plně vlastní privátní klíč, pak je tato peněženka bezpečná. U BitcoinBankingu privátní klíč nevlastníte.

Jinak však BitcoinBanking umožňuje vedení až 5 Bitcoinových účtů. Také umožňuje vedení účtu ve fiat měně (v českých korunách), který je možno dobíjet jak přes bankovní převod, tak přes platební kartu.

Pokud si uživatel účet ověří (naskenováním dvou dokladů totožnosti), pak může obchodovat kryptoměny s denním limitem až 1 750 000 korun/den, navíc za nižší poplatky, což je velká výhoda.

Poplatky

Easycoin je v porovnání s mezinárodní konkurencí poměrně drahá směnárna, v České republice se jedná o průměr. Nejvíc zaplatí lidé na směnárnou vysoce nastavených kurzech. Následující tabulka ukazuje kurzy Easycoin, Simplecoin a Coinmate ve stejný čas:

Easycoin (bankovní převod)Easycoin (hotově)SimplecoinCoinmate
Kurz nákupu99 198102 08799 51396 630
Kurz prodeje93 23290 34992 20496 193

Easycoin zkušenosti, recenze

Velkou výhodou Easycoinu je jednoduchost platby a možnost koupit Bitcoin hotově. Navíc u částek do 25 000 korun se uživatel nemusí verifikovat. Za nevýhodu se poté dají požadovat vyšší kurzy než u mezinárodní konkurence a u platby bankovním převodem je nutnost čekat, než peníze dojdou na účet směnárny.

Celkově se však směnárna Easycoin dá zařadit mezi důvěryhodné směnárny, které v České republice operují.

Poslední aktualizace: 07. 12. 2018