Menu
Equa bank – půjčka do 3 minut

Equa bank – půjčka do 3 minut

4 minuty čtení

Přehledná, vstřícná, jednoduchá a srozumitelná – i tak by se dala vystihnout jedna z nejoblíbenějších českých bank – Equa banka. Je ale vstřícná i její půjčka? Jaké jsou její výhody a kolik se za půjčku Equa bank zaplatí?

Equa banka (původně IC Banka) vstoupila na český trh tak, jak ji dnes známe, v roce 2011. Tehdy byla převzata do vlastnictví významné britské finanční skupiny AnaCap. Klientela Equa banky se rozšiřuje stejně jako její počet poboček (nyní 58) a nabídka finančních služeb.

Proč si vybrat právě Equa banku?

Nové klienty přitahuje lákavými nabídkami jako vedení bankovního účtu zdarma, výběr z bankomatů všech bank zdarma, snadné a rychle sjednání půjčky bez velkých poplatků, intuitivní praktický smartbanking atd.

Podobně jako Air Bank půjčka je i půjčka od Equa bank poskytována s výhodnými podmínkami. Potenciálním klientům se líbí možnost nastavení výše splátek, nastavení online bez nutnosti chodit na pobočku nebo třeba i kontokorent, který je v případě nevyužívání také zdarma. Podívejme se na jednotlivé produkty Equa banky.

Běžný účet od Equa bank je bez poplatků. Zdarma jsou i výběry ze všech bankomatů, což je možnost, kterou nabízí jen málo bank u nás.

Minutová půjčka

Minutová půjčka Equa bank je bezúčelová, tudíž jde použít na cokoli, co si klient přeje. Každý si ji může sjednat online, klidně do 3 min, jak banka tvrdí.

Výši a datum splátek si může navíc každý zvolit podle své potřeby. Zdarma je nejen sjednání této Equa bank půjčky, ale i její předčasné splacení. Na vyřízení půjčky postačí žadateli jen jeden doklad totožnosti.

Banka takto snadno a rychle půjčí 5 000 Kč – 600 000 Kč se splatným obdobím 3 měsíce až 10 let. Maximální výše RPSN je 17,11 %. Shrnutí základních údajů k půjčce je v tabulce:

Minutová půjčka Equa bank 
Výše půjčky5 000 Kč – 600 000 Kč
ÚrokOd 5,7 % p.a.
RPSNOd 5,9 % p.a.
Fixace úrokuPo celou dobu splácení
Doba splácení3 měsíce – 10 let
Předčasné splaceníZDARMA
Sjednání půjčkyZDARMA
Nutnost ručiteleNE
Vyřízení půjčkyOnline, osobně, po telefonu

Příklad: Při půjčení částky 80 000 Kč účtuje Equa bank úrok 5,7 % po dobu splácení v délce 48 měsíců, RPSN 5,9 %. Měsíční splátka je celkem 1 868 Kč a klient celkově zaplatí 89 664 Kč.

Equa banka nabízí možnost spočítat si výhodnou půjčku v kalkulačce online.

Klient si může k půjčce zřídit i pojištění schopnosti splácet, které ale není zdarma, jako např. u Essox půjčky. Pojištění schopnosti splácet je šikovné, ale zároveň dokáže celkem zvednout výši měsíčních splátek. Equa bank půjčka lze pojistit ve dvou různých balíčkách:

A – 0,15 % z poskytnuté výše úvěru, obsahuje:

  • úmrtí následkem úrazu nebo nemoci
  • úplná trvalá invalidita následkem úrazu nebo nemoci
  • pracovní neschopnost delší než 30 dnů následkem úrazu nebo nemoci

B – 0,21 % z poskytnuté výše úvěru, obsahuje:

  • nedobrovolná ztráta zaměstnání
  • úmrtí následkem úrazu nebo nemoci
  • úplná trvalá invalidita následkem úrazu nebo nemoci
  • pracovní neschopnost delší než 30 dnů následkem úrazu nebo nemoci
V soutěži Banka roku zvítězila Equa bank v kategorii „Banka zákazníků 2018“ a dobře se umístilo i Mobilní řešení účtu v soutěži nejlepších projektů digitálního marketingu.

AutoPůjčka

Podobně jednoduše půjčuje Equa bank na ojeté nebo úplně nové auto. Tak jako Minutová půjčka má i AutoPůjčka od Equa bank výši RPSN od 5,9 %. Sjednání je přitom zdarma a rychle, online a s jedním dokladem.

Navíc ten, kdo si vezme půjčku na auto v hodnotě nejméně 50 tisíc korun, dostane jako dárek 3 poukázky na ověření vozidla systémem Autotracer typu Standard od společnosti Cebia. Toto ověření zahrnuje např. kontrolu odcizení, záznam stavu tachometru nebo servisní historii atd.

RePůjčka

Kdo má půjčku u jiné banky a rád by se zbavil nesmyslných poplatků nebo si snížil splátky, může snadno přejít k Equa bank. Převedení půjčky přitom zajistí sama banka, stačí jen poskytnout doklad totožnosti a smlouvu.

Zařídit si lze nejen převedení jedné půjčky, ale i konsolidaci více půjček k Equa bank. Konsolidovat lze do celkové výše 700 000 Kč. I tady je pro klienty možnost volby výše měsíčních splátek nebo vložení mimořádných splátek zdarma. K převedeným půjčkám si navíc klienti mohou ještě půjčit další peníze.

Banka s řadou ocenění

Equa bank se celkem pravidelně umísťuje na předních příčkách v různých soutěžích a žebříčcích oblíbenosti. Za rok 2018 se stala nejoblíbenější bankou v soutěži Zlatá koruna. Zlatou medaili si vysloužila Minutová půjčka Equa bank.

Equa bank má zatím něco přes 370 000 klientů, což je v porovnání s jinými velkými bankami méně (např. Fio banka, která je na českém trhu stejně dlouho, má více než dvojnásobek klientů). Nadále ale roste v porovnání ke 140 tis klientů v polovině roku 2015 a spokojení klienti přibývají.

Poslední aktualizace: 16. 02. 2019