Menu
Era půjčka – dostupná půjčka bez poplatků

Era půjčka – dostupná půjčka bez poplatků

3 minuty čtení

Era půjčka od Poštovní spořitelny je vhodná na cokoliv, ať už se jedná o nové auto, ledničku nebo dovolenou. Výhodou této neúčelové půjčky je především její flexibilita a minimum poplatků. Co dalšího půjčka nabízí a jaké jsou podmínky pro její poskytnutí?

V rámci Era půjčky lze získat až 800 000 Kč bez zajištění. Klienti navíc mohou mít peníze na svém bankovním účtu do 15 minut od schválení žádosti. Úvěr nezahrnuje poplatky za sjednání, vedení ani předčasné splacení půjčky.

Era/Poštovní spořitelna půjčku poskytuje žadatelům, kteří splňují následující podmínky:

 • půjčka slouží pro soukromé, nikoliv podnikatelské účely
 • klient je schopný splácet

Na schopnost splácet společnost poměrně přísně dbá. Spotřebitelský úvěr Poštovní spořitelna poskytuje pouze žadatelům, kteří prošli schvalovacím procesem. V průběhu schvalovacího procesu je pochopitelně nutné doložit výši příjmů a výši výdajů. Společnost se ale zajímá také o to, jak klient bydlí, jaké má vzdělání, nebo jaká je jeho rodinná situace.

Proč se Era půjčka od poštovní spořitelny vyplatí?

Era/Poštovní spořitelna půjčku na cokoliv poskytuje s řadou výhod. Sjednání úvěru se vyplatí, protože:

 • si lze půjčit až 800 000 Kč bez zajištění
 • splátky je možné rozdělit až na 8 let
 • za vyřízení a vedení se neplatí žádné poplatky
 • mimořádná splátka nebo předčasné splacení je zdarma
 • úroková sazba je pevná a po sjednanou dobu se nemění

Era půjčka od Poštovní spořitelny je flexibilní a každý klient si splácení může uzpůsobit vlastním potřebám. Splátky lze snadno snížit, zvýšit nebo odložit, peníze je navíc možné do 30 dnů vrátit.

Era půjčka – kalkulačka splátek

Rozsah Era půjčky může být od 20 000 Kč do 800 000 Kč a úroková sazba začíná na 6,7 %. Doba splácení je volitelná v rozmezí 12 až 96 měsíců. Příklady měsíční splátky, výše RPSN a výše celkové částky jsou uvedeny v tabulce níže.

Era půjčka – příklady splátek
Výše půjčkyDoba spláceníSplátkaRPSNCelkem
20 000 Kč2 roky950 Kč13,7 %22 800 Kč
100 000 Kč3 roky3 130 Kč8,2 %112 680 Kč
250 000 Kč5 let4 939 Kč7,1 %296 340 Kč
550 000 Kč8 let7 472 Kč7,1 %717 312 Kč

Výši měsíčních splátek si může každý zájemce spočítat na webových stránkách společnosti na kalkulačce Era půjček.

Pojištění pro případ nečekaných událostí

Mohou nastat situace, kdy je z nějakého důvodu nutné řešit jiné výdaje, než jsou pravidelné měsíční splátky. Pro tyto případy se vyplatí uzavřít pojištění schopnosti splácet, které Poštovní spořitelna nabízí ve třech variantách.

Při ztrátě zaměstnání nebo pracovní neschopnosti bude klientovi odpuštěno 12 splátek, v případě invalidity nebo úmrtí uhradí Era/poštovní spořitelna půjčku celou.

Za pojištění schopnosti splácet klient každý měsíc zaplatí 6,6 % až 8,8 % z měsíční splátky úvěru.

Era půjčka na bydlení

Poštovní spořitelna nabízí kromě neúčelového úvěru i úvěr účelový, který je určen na nákup nemovitosti nebo vybavení do domácnosti, může ale sloužit i jako půjčka na rekonstrukci domu či bytu. S jakými výhodami a podmínkami se pojí Era půjčka na bydlení?

Stejně jako u neúčelové půjčky se v případě Era půjčky na bydlení neplatí žádné poplatky za sjednání, vedení či předčasné splacení. Splátky je rovněž možné zdarma snížit, zvýšit nebo odložit.

Jaké jsou výhody tohoto úvěru?

 • půjčku je možné splácet až 12 let
 • sjednání, vedení a předčasné splacení se nepojí z žádnými poplatky
 • výši splátek lze libovolně měnit
 • peníze lze do 30 dnů vrátit

Podmínky pro poskytnutí Era půjčky na bydlení jsou stejné jako u neúčelové Era půjčky.

S půjčkou na bydlení lze získat až 1 000 000 Kč na financování bytových potřeb.
S půjčkou na bydlení lze získat až 1 000 000 Kč na financování bytových potřeb.

Rozsah půjčky na bydlení může být od 70 000 Kč do 1 000 000 Kč a doba splácení od 1 roku do 12 let. Úroková sazba začíná na 5,7 %.

Era půjčka je nyní Poštovní půjčka

Era byla stejně jako Poštovní spořitelna obchodní značkou ČSOB. Služby Poštovní spořitelny jsou poskytovány v jejích Finančních centrech a na pobočkách České pošty. ČSOB v roce 2017 rozšířila její nabídku produktů a služeb a o rok později přišla také s novým marketingovým konceptem. Postupným rozvojem služeb Poštovní spořitelny došlo v roce 2018 k jejímu sjednocení se značkou Era.

Jelikož značka Era na trhu už samostatně nefunguje, není Era půjčka nadále dostupná. Její alternativou je tzv. Poštovní půjčka od Poštovní spořitelny, jejíž parametry jsou stejné jako u Era půjčky či ČSOB půjčky na cokoliv. Platí to také pro Era půjčku na bydlení, kterou si dnes lze sjednat pod názvem Poštovní půjčka na bydlení.

Poslední aktualizace: 23. 03. 2019