Menu
Essox půjčka – bezpečná nebankovní půjčka

Essox půjčka – bezpečná nebankovní půjčka

4 minuty čtení

Půjčky se u nás skloňují ve všech pádech. Na trhu jich je nepřeberné množství a lidé je využívají k zaplacení dárků, zábavy, ale i účtů a nezbytností. Co nabízí Essox půjčka? Kolik si lze půjčit a jaké jsou podmínky?

Essox s.r.o. je česká společnost působící od roku 1993. Jedná se o nebankovního poskytovatele finančních služeb. V roce 2003 Essox vstoupil do finanční skupiny Komerční banky a Société Générale.

Dnes kromě poskytování neúčelových hotovostních půjček hraje významnou roli v poskytování půjček na auto a s tím spojené pojištění odpovědnosti z provozu vozidla či havarijní pojištění.

Essox schopnost žadatele splácet nepodceňuje

Kdo má zájem o nebankovní půjčku Essox, kontaktuje pracovníka Modré pyramidy. Ta vykonává zprostředkovatelskou činnost společnosti Essox. Aby žadatel (který musí dovršit věku 18 let a mít trvalý příjem) dostal spotřebitelský úvěr, musí si společnost Essox nejprve potencionálního klienta prověřit.

Bezpečnou půjčku lze použít na cokoliv – nové vybavení domácnosti nebo třeba cestování – je totiž bezúčelová.

Je důležité, aby byl klient schopný splácet, protože společnost nezajišťuje rizikové půjčky pro zadlužené. Právě z nedostatečného prověření a neschopnosti půjčku dlouhodobě splácet vzniká zadluženost obyvatel, kteří se dostávají do exekucí a dalších problémů.

Ke schválení úvěruschopnosti je potřeba doložit:

  • platný identifikační průkaz (občanský průkaz + 2. doklad např. cestovní pas, platební karta, rodný list…)
  • doklad o výši příjmů (potvrzení o výši příjmů ne starší než 1 měsíc, výpis z bankovního účtu, výplatnice, potvrzení o rodičovském příspěvku, důchodový výměr, kopie posledního daňového přiznání atd.)
  • prohlášení o výši příjmů domácnosti
  • doklad / prohlášení o výši výdajů (na bydlení a poplatky s ním spojené, na hypotéku či jiné půjčky, další pravidelné výdaje)
  • doklad / prohlášení o dalších skutečnostech (jako je např. rodinný stav, děti, druh bydlení, informace o zaměstnavateli…)

Jedná se tedy o poměrně důkladného poskytovatele nebankovních půjček.

Bezpečná půjčka

Pokud žadatel projde a je schválen, může využít produkt Bezpečná půjčka a její finance použít na cokoliv. Sjednání a vedení úvěru je zdarma.

Essox půjčka je poskytována ve výši od 15 000 Kč do 200 000 Kč. Délka splácení je přitom v rozmezí 6 měsíců – 7 let (84 měsíců) dle výše splátky.

A jak je to s úroky?

Úrok u půjčky Essox činí 13,21 % p.a. (RPSN od 14,04 %). Jako bonus společnost ke každé půjčce zdarma poskytuje pojištění schopnosti splácet (klient se nemusí bát splácení půjčky v případě ztráty zaměstnání, dlouhodobé pracovní neschopnosti, trvalé invalidity či úmrtí). U jiných společností pojištění zdarma nebývá. Příkladem je Cofidis, kde pojištění stojí 0,65 % ze současného dluhu, u Poštovní půjčky (dříve Era půjčky) klient za pojištění platí 6,6 % až 8,8 % z měsíční úvěrové splátky.

Proto se také produkt nazývá Bezpečnou půjčkou. Níže je uveden modelový příklad financování půjčky od Essox.

Přehledně uvedené údaje jsou známkou solidní nebankovní půjčky.

Půjčka od Essox slibuje pevnou úrokovou sazbu po celou dobu splácení, a navíc slevu ve výši 1 % z úrokové sazby pro ty, kdo jsou zároveň klienty Komerční banky.

Předčasné splacení úvěru

Předčasné splacení půjčky není zadarmo. Kdo má tu možnost a chce se oddlužit dříve, musí o to nejdříve písemně požádat. Essox následně vystaví na základě kalkulace fakturu a dohodu o ukončení smlouvy.

Společnost může účtovat administrativní náklady spojené s předčasným splacením úvěru.

V nabídce jsou i další půjčky Essox. Od vozidel po financování strojů a technologií.

Essox půjčka na auto

V nabídce produktů je i Essox půjčka na auto. Essox půjčka na auto se poskytuje až do výše 100 % hodnoty vozu podle typu vozidla. Splácet úvěr na auto Essox lze až 84 měsíců za stejnou úrokovou sazbu po celou dobu. K této půjčce je možné sjednat havarijní pojištění nebo povinné ručení za prémiovou cenu.

Essox půjčka na auto je poskytována osobám starším 18 let s prací na hlavní pracovní poměr. Při sjednávání se kontroluje občanský a řidičský průkaz.

Essox půjčka kalkulačka

Essox půjčka kalkulačka není v tuto chvíli k dispozici. Protože na oficiálním webu ani jiných webech není k dispozici pro Essox půjčku kalkulačka, jako tomu je např. u Air Bank půjčky, je vhodné se poradit přímo na zákaznické lince +420 389 010 422, případně na mail zakaznickyservis@essox.cz.

K dispozici jsou každý všední den od 8 do 19 hod.

Třetím rokem poskytuje Essox výhodné značkové financování vozů Peugeot, Citroën a DS.

Půjčka je závazek

K největším lákadlům půjčky od Essox patří bezpochyby zahrnutí pojištění schopnosti splácet, protože u jiných půjček toto šikovné připojištění celkem dost zvyšuje náklady na měsíční splátky.

Než se kdokoli pro půjčku rozhodne, měl by dobře zvážit, jestli ji opravdu potřebuje a nelze najít jinou cestu k potřebným financím. Například skrze systematické spoření a zhodnocení peněz nebo se vhodně informovat, kam investovat peníze.

Poslední aktualizace: 09. 02. 2019