Menu
Aplikace Evernote – všechny poznámky na jednom místě

Aplikace Evernote – všechny poznámky na jednom místě

1 minuta čtení

Evernote je z aplikací, které pravidelně a velmi intenzivně používám. Mám Evernote nainstalovaný jako aplikaci na notebooky i v mobilu.

Do aplikace Evernote shromažďuji mix různých nápadů a poznámek. Zakládám poznámky přirozeně, jak se k nim dostávám během přemýšlení nad projekty nebo při různých analýzách a rešerších, když mám zrovna chvilku času.

Co je Evernote?

Jde o virtuální zápisník, takový virtuální poznámkový blok, do kterého si ukládám cokoliv, co mě napadne. Třeba seznam úkolů, zápisy porad nebo meetingů s klienty, pracovní prezentaci nebo PDF životopis kandidáta, co se k nám hlásí na práci.

Výhodou Evernote je bezchybná synchronizace mezi zařízeními i možnost snadného třídění a editování poznámek.

Výhody Evernote, které rozhodně stojí za zmínku

  • můžete si zde ukládat různé formáty – text, fotku, prezentaci, vizitky, video či zvukovou stopu
  • pokud nemáte čas, můžete si své poznámky nadiktovat do aplikace Evernote hlasem
  • nemusíte nic ukládat – jakmile poznámku vytvoříte, uloží se sama
  • k poznámkám se ukládá i GPS poloha – pokud si tedy pamatujete, na jakém místě jste si poznámku ukládali, můžete ji podle polohy snadno vyhledat
  • aplikace funguje přes web na Windows a OS X a také Android, iOS, Blackberry a Windows Phone (pokud někdo používá tyto systémy :))
  • základní verze je zdarma (zakoupit si můžete verzi Plus a Premium) – už dříve jsem zmiňoval zkušenost, jak díky geografické tvorbě cen Evernote je možné získat výrazně lepší cenu, pokud zrovna čerpáte dovolenou a jste někde v Asii (nebo použijete proxy)

Alternativou k aplikaci Evernote je poznámkový blok OneNote od Microsoftu. Hodně funkcí nabízí Microsoft podobných. Chvilku jsem ho používal. Nevidím na poznámkovém bloku OneNote nic špatného, jen aplikace Evernote mi přijde o chlup lépe použitelná.

Pokud potřebujete používat například kvůli firemní politice pouze aplikace od Microsoftu, tak řada věcí je u OneNote nastavená podobně jako u Evernote.

Tip: Chcete mít placený Evernote Premium za 272 Kč/rok (místo běžných 800/1600 Kč). Podívejte se do tohoto článku o Evernote, jak ušetřit na placeném tarifu.

Zajímá vás, jaké jsou rozdíly ve verzích zdarma, Plus a Premium? Podívejte se na článek blogu Staria. Další zajímavé informace se také dozvíte ve videu #StarioAcademy.

Poslední aktualizace: 21. 11. 2016