Menu
Express Cash půjčka – hotovostní půjčka

Express Cash půjčka – hotovostní půjčka

3 minuty čtení

Jedním z nebankovních on-line úvěrů je Express Cash půjčka. Od ostatních nebankovních půjček se liší především způsobem vyplácení a formou splácení. V rámci další obecných parametrů se už od konkurence příliš neliší. Stejně jako ostatní nebankovní úvěry s kratší dobou splatnosti nejsou úroky ani RPSN příliš příznivé. Jaké jsou konkrétní podmínky Express Cash půjčky? 

Nebankovní půjčka Express Cash je poskytována společností EC Financial Services a.s. Tato společnost v roce 2018 koupila firmu Jet Money, která do té doby poskytovala hotovostní úvěry pod obchodní značkou Smart půjčka. V současnosti lze na různých srovnávačích najít jak Smart půjčka, tak Express Cash půjčka, prakticky se ale jedná o totéž.

Parametry půjčky

Neúčelová Express Cash půjčka nabízí 5 000 až 70 000 korun se splatností 14 až 20 měsíců. Nelze si ovšem určit jakoukoliv splatnost, variabilita je pouze ve výběru 14, 17 nebo 20 měsíců. Nejdelší splatnost platí pouze pro klienty, kteří si Express Cash půjčku sjednávají opakovaně.

Stejně jako nebankovní SIM půjčka, Ferratum půjčka nebo CreditOn půjčka, i Express Cash půjčka nepatří mezi ty nejlevnější. Nejde ani tak o samotnou úrokovou sazbu, jako spíše o související poplatky. RPSN šplhá vysoko nad 200 %. Podobné podmínky nabízela dříve BB půjčka.

Každý si může vypočítat na on-line kalkulačce Smart půjčky, resp. Express Cash půjčky, kolik ho úvěr bude celkově stát.

Zajímavý je především sloupec Celkové náklady, což jsou náklady nad rámec půjčené jistiny. Jak je vidět, náklady v mnohých případech mohou významně přesáhnout samotnou jistinu.

Zajímavý je především sloupec Celkové náklady, což jsou náklady nad rámec půjčené jistiny. Jak je vidět, náklady v mnohých případech mohou významně přesáhnout samotnou jistinu.

Pro nebankovní a krátkodobé úvěry se zatím pojištění schopnosti splácet bohužel nestalo jejich nedílnou součástí, stejně tomu tak je i u Express Cash půjčky. A to pro někoho může být zásadní problém. Zvláště v případě, kdy například i P2P půjčka od Zonky pojištění nabízí.

Podmínky získání Express Cash půjčky

U Express Cash půjčky se dokládají příjmy, není to proto půjčka pro nezaměstnané. O půjčku však může zažádat i maminka na mateřské dovolené nebo důchodce, stačí, když prostřednictvím výměrů doloží, že mají stálý příjem.

Sjednání tohoto úvěru není problematické ani pro lidi s exekucí nebo se záznamem v rejstříku trestů. V těchto případech ovšem žadatel musí počítat s tím, že mu nebude nabídnuta ta nejlevnější možná varianta.

Při posuzování Express Cash půjčky se také nahlíží do registru dlužníků.

Každý žadatel, který musí být starší 18 let, předkládá standardně dva doklady totožnosti, doklad o výši příjmů a cizinci doklad o trvalém pobytu na území České republiky. Specifikem Express Cash půjčky je ovšem i dokládání trvalého bydliště – tj. předložení nájemní smlouvy nebo listu vlastnictví.

Specifické vyplácení peněz a splácení úvěru

Žádost o půjčku probíhá standardně. Lze ji podat prostřednictvím on-line formuláře nebo telefonicky. Následuje kontakt s obchodním zástupcem společnosti, který po domluvení všech podstatných náležitostí se zájemcem podepíše smlouvu. Vše probíhá u žadatele doma.

Peníze v hotovosti předává žadateli obchodní zástupce také osobně, doveze mu je až domů. Obvykle k tomu dochází do 24 hodin po schválení půjčky.

Splácení půjčky probíhá měsíčně a opět v tomto procesu hraje roli obchodní zástupce. Ten každého ve sjednaný den navštíví doma a splátku si přebere osobně. Express Cash půjčka se proto hodí pro ty, kteří nevlastní bankovní účet. Na druhou stranu ne každému mohou osobní návštěvy obchodního zástupce poskytovatele půjčky vyhovovat.

Předčasné splacení půjčky je zdarma, není zatíženo žádným poplatkem nebo sankcí.

Bezhotovostní půjčka

Express Cash nabízí také bezhotovostní půjčku s limitem až do 10 milionů korun a splatností až 20 let. V tomto případě je ovšem úvěr zajištěn nemovitostí. Sjednání probíhá stejně jako u hotovostní půjčky v domácnosti žadatele za přítomnosti obchodního zástupce.

Poslední aktualizace: 29. 01. 2019