Menu
Ferratum půjčka – Credit, Micro a Plus

Ferratum půjčka – Credit, Micro a Plus

3 minuty čtení

Ferratum Bank působí na českém trhu především v oblasti drobných on-line půjček, často označovaných také jako mikropůjčky. Nabízí v podstatě 3 typy – Ferratum půjčku Credit, Ferratum půjčku Micro a Ferratum půjčku Plus. V čem se od sebe liší, jaké jsou jejich výhody a nevýhody a na co si dát pozor?

Všechny tyto nabízené úvěry a mikropůjčky se hodí především pro pokrytí nepředvídatelných situací, kdy se člověk dostane do náhlé finanční krize. Mohou posloužit i jako finanční rezerva do výplaty. Veškeré procesy probíhají on-line.

Zažádání o nebankovní půjčku Ferratum se provádí prostřednictvím on-line kalkulačky na webových stránkách www.ferratum.cz. Zde si každý může nastavit parametry půjčky (splatnost a požadovanou výši úvěru) a potvrdit zájem stisknutím tlačítka Zažádat.

Následuje vyplnění registračního formuláře, do kterého se uvádí například číslo občanského průkazu, číslo bankovního účtu nebo informace o příjmech a výdajích. Stejně tak se v tomto kroku vybírá způsob zaslání faktury (e-mailem, SMS nebo poštou).

Po potvrzení registračního formuláře a odeslání žádosti dochází v případě první půjčky ke zkontaktování pracovníkem zákaznického servisu, který požadavek ověří. Informace o schválení nebo naopak zamítnutí půjčky Ferratum je doručována prostřednictvím SMS.

U opakovaných žádostí už je celý proces rychlejší a peníze jsou odesílány bez telefonického ověření.

Ferratum Micro

Nejběžnějším produktem od Ferratum Bank je půjčka Ferratum Micro. Jedná se o rychlou půjčku, která nevyžaduje ručitele ani zástavu. Její kompletní vyřízení probíhá on-line. Půjčit si lze částku ve výši 500 až 20 000 korun se splatností 7 až 45 dnů.

Pro získání půjčky Ferratum Micro musí být žadateli 20 – 85 let a nesmí mít u Ferratum Bank jiný dosud nesplacený závazek.

Půjčka Ferratum Micro, podobně jako jiné krátkodobé půjčky (SIM půjčka, Půjčka7, CreditOn půjčka nebo Express Cash půjčka) nejsou příliš levné. Dokazuje to níže uvedený modelový příklad úvěru ve výši 15 000 Kč na dobu 15 dnů.

Za pouhých 15 dnů zájemce o půjčku Ferratum Micro "přeplatí" téměř 3 000 korun. Odpovídá tomu i vysoké RPSN a roční úroková sazba.

Za pouhých 15 dnů zájemce o půjčku Ferratum Micro „přeplatí“ téměř 3 000 korun. Odpovídá tomu i vysoké RPSN a roční úroková sazba.

V současnosti Ferratum Bank nabízí první půjčku zdarma. A to až do výše 9 000 korun na 30 dnů. Pro získání půjčky není potřeba sdělovat účel, peníze tedy může každý využít podle toho, jak potřebuje.

Ferratum Credit

Půjčka s názvem Ferratum Credit není klasickým úvěrem, ale má spíše prvky kontokorentu nebo revolvingového úvěru. Nabídku s podobnými parametry poskytuje například půjčka Home Credit. O co se jedná?

Revolvingový úvěr znamená, že dochází ke schválení úvěrového rámce, ze kterého lze čerpat finance podle vlastního uvážení. Po jeho splacení lze čerpat opakovaně bez nutnosti znovu sjednávat tutéž půjčku. A přesně na tomto principu funguje i půjčka Ferratum Credit.

Finanční limit až 50 000 korun lze splácet jednorázově nebo v libovolných měsíčních splátkách. Ty ovšem nesmí být nižší než předem dohodnutá minimální měsíční splátka ve výši 12,5 % z aktuálně dlužné částky. Prvních 30 dnů Ferratum Bank nabízí zdarma. Kromě měsíční splátky se hradí ještě denní úrok a poplatek za čerpání.

Ferratum Plus

Půjčka Ferratum Plus je specifický typ úvěru pouze pro klienty, kteří u Ferratum Bank využívají půjčky opakovaně. Mohou si tak půjčit až 25 000 korun se splatností od 2 měsíců do 1 roku. Do limitu 15 000 korun se navíc nedokládá příjem žadatele, jedná se tedy o půjčku bez doložení příjmů. Půjčka Ferratum Plus se také vyřizuje on-line a není k jejímu sjednání potřeba ani ručitel, ani zástava.

Přehledné shrnutí a zákaznický servis

V prezentacích mnoha bankovních i nebankovních institucí týkající se finančních produktů a druhů půjček se dá velmi dobře ztratit. Nedostatek informací, jejich nepřehlednost a často i zmatenost zájemci ve výběru vhodné půjčky zrovna příliš nepomohou. Kladně hodnotit proto lze přehledné shrnutí půjček od Ferratum Bank včetně popisu, pro koho se daná půjčka hodí.

Přehlednost informací se především u nebankovních půjček příliš nenosí. Ferratum Bank však toto tvrzení popírá a typy svých půjček prezentuje srozumitelně.

Přehlednost informací se především u nebankovních půjček příliš nenosí. Ferratum Bank však toto tvrzení popírá a typy svých půjček prezentuje srozumitelně.

Na druhou stranu, Ferratum Bank na svých stránkách často zmiňuje, že její nadstandardní zákaznický servis funguje pro klienty 7 dnů v týdnu. Vždy od pondělí do pátku od 7 do 20 hodin, v sobotu od 9 do 17 hodin a v neděli od 8 do 20 hodin. V současnosti už ale fungování infolinek během víkendu nebo dokonce nonstop není tak neobvyklé.

Poslední aktualizace: 28. 01. 2019