Menu
Františkovy Lázně – krásné parky, hodně zeleně, bez přehánění jedno z nejhezčích měst u nás

Františkovy Lázně – krásné parky, hodně zeleně, bez přehánění jedno z nejhezčích měst u nás

1 minuta čtení

Hned se přiznám, že jsem trochu ostuda a tohle byla moje první návštěva Františkových Lázní. Přitom to z Prahy není ani 2 hodiny jízdy autem.

O to větší bylo moje překvapení, jak krásné jsou Františkovy Lázně. Hned jsem si říkal, že jsem do Františkových Lázní nedorazil nikdy dříve.

Podle mojí zkušenosti se jedná o jedno z nejhezčích měst u nás a to nemyslím jen lázeňská města. Moc se nevidí tolik krásných parků a udržované zeleně v centru města. K tomu velmi pěkná kolonáda i uličky v centru lemované starými domy.

Navíc v okolí jsou další zajímavá místa – třeba lesopark a rybník Amerika. Vedle rybníka Amerika je přístupný ještě zoopark s desítkami zvířat. To je samozřejmě pro děti totální paráda a čiré nadšení, když to vidí.

Negativum Františkových Lázní je kvalita restaurací – to je podobné, jako u dalších turistických měst v západních Čechách. Většina restaurací vaří česko-německou klasiku jako různé omáčky s knedlíkem a řízky. Najít místo pro lehčí oběd dalo zabrat – i když se nakonec podařilo najít hodně vydařenou kavárnu specializující se na bagely a moc jsme si pochutnali.

Za nás Františkovy Lázně jedno z nejhezčích měst u nás a jistě se sem vrátíme na pár dní a nebude to dlouho trvat. Nemůžu se dočkat, až se ubytujeme ve městě a prozkoumáme při procházkách všechny ty parky a lesy v okolí. Fakt moc nádherný kus země.

Poslední aktualizace: 21. 04. 2019